ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije mi drago da ovo ponovno proživljavam (prošao sam ovakve promjene u bilanci na LKRI, BLJE, DLKV…) i moram priznati da mi je toga već dosta.

Sada znamo da imovina čiji smo vlasnici vrijedi manje.

samo što za razliku od slučajeva koje navodiš u ovom slučaju je svatko tko je htio znao i prije koliko mu vrijedi imovina. jer se njezina vrijednost ažurira iz mjeseca u mjesec odnosno tjedna u tjedan i ti podaci su sasvim javni. kao što su javne i dostupne i specifikacije svih brodova u floti kompanije.

evo izbor iz procjena za panamaxe i supramaxe stare 5 godina.

http://shipbroker.no/wordpress/wp-content/uploads/2015-01-Platou-Monthly.pdf
na str. 8 procjene iz dva izvora za brodove od 5 godina
panamax 20.0 i 19.7
supramax 20.0 i 20.0

http://www.hellenicshippingnews.com/wp-content/uploads/2015/01/ATHREPJAN15.pdf
na str. 1
panamax 19.2
aupramax 19.0

http://www.hellenicshippingnews.com/wp-content/uploads/2015/02/Intermodal-Report-Week-6-2015.pdf
na str. 3
panamax 19.0
supramax 20.0

hoću reći, onome tko do danas nije znao koji je trenutni raspon tržišne vrijednosti flote ATPL očito to naprosto nije bilo važno.

Bez obzira na sve kada se pogleda kakav je kriza do sada prebrođena i u kojim uvjetima ovo je odlično.
Zadržana dobit iz prethodnih godina je smanjena za revalorizaciju i još uvijek ima oko 150 mil. zadržane dobiti.
Treba još malo studirat izvješće vidjet što je sa nekretninama koje su prodali,sa nekretninama koje su još za prodaju,stara poslovna zgrada itd…
Sve će biti puno jasnije kada dođe revizorsko izvješće.
Po mom skromnom mišljenju ovo što se vidi ne odražava stvarno “trenutno stanje” ima tu dosta nepoznanica
Da bar ima više ovakvih kapitalno jakih poduzeća u RH

Osim vrijednosnog usklađivanja svi elementi RDG-a su bolji nego prošle godine. Pa neka netko kaže da ne znaju posao. Sad kupiti JDPL i idemo dalje!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Heh možda sam malo požurio šta sam neke turiste krajem prošle godine prebacio ovdje,, al sad ćemo i ostatak prešaltati pa neka roka koliko stigne,,,

Sad imam osjećaj da smo na poziciji kao kad je bila onakva brutalna dobit 2007-2008,, samo na drugoj strani praćke,, sad ćemo viditi hoće li puknuti i opaliti nas po prstima ili će ga pošteno izbaciti u kontra smjeru,samo ga još malo nategnite 😉

nisam siguran koliko dugo može atlanska jos izdržati ako se vozarine ne poprave,a oni bi jdpl da kupe ,ma smiješno.Oni su ozbiljan kupac ko da ću ja biti njihov većinski vlasnik.Živo me zanima može li se održati cijena u ponediljak iznad 250 kn!

…probljemi…???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@spalato
nažalost ako BDI ostane na ovim razinama, nakon FI za 1Q2105, ni granica od 200 kn neće biti nedostižna

Ako malo pogledate graf BDI-a kroz povijest vidjet ćete da nikad, ali ama baš nikad nema “ostajanja na ovim razinama”. Kako kad je gore tako i kad je dolje. To je izrazito volatilna kategorija. Jedini put ubuduće je prema gore, jer dolje više ne ide, možda još 4-5%.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@serislav
jedino u što sam siguran jest da više ništa nije sigurno, nekad ‘pravilni’ ciklusi se više ne mogu predvidjeti…nešto što je bilo, možda se nikad više ne ponovi.

Nasreću više nemam dionice ATPL-a.


Bez obzira na sve kada se pogleda kakav je kriza do sada prebrođena i u kojim uvjetima ovo je odlično.
Zadržana dobit iz prethodnih godina je smanjena za revalorizaciju i još uvijek ima oko 150 mil. zadržane dobiti.
Treba još malo studirat izvješće vidjet što je sa nekretninama koje su prodali,sa nekretninama koje su još za prodaju,stara poslovna zgrada itd…
Sve će biti puno jasnije kada dođe revizorsko izvješće.
Po mom skromnom mišljenju ovo što se vidi ne odražava stvarno "trenutno stanje" ima tu dosta nepoznanica
Da bar ima više ovakvih kapitalno jakih poduzeća u RH

Pardon,napisao sam da imaju još 150 mil. u zadržanoj dobiti a imaju 115,5 miliona


… Sad imam osjećaj da smo na poziciji kao kad je bila onakva brutalna dobit 2007-2008 …

Sad imam osjećaj da smo na pajolima.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Molim kolege na konstruktivne argumente,inače je dosta teško razabrat tko ima potrebno znanje isčitaat financijsko izvješće ili dati kvalitetan argument a tko je jenostavno zločeest i napada iz zasjede .Naravno da burza nije za one koji nisu dovoljno "likvidni"

Naravno da nije nagovor na kupnju ili prodaju
Autor ovog texta posjeduje dosta dionica ATPL-R-A

Znalci odlučuju sami za sebe

BTW.
Ovo što je objavljeno zapravo nemožete znati što "stoji" iza toga u računovodstvenom smislu.

Meni izgleda ovo kao priprema za "uzlet"

Pozz investitorima u ATPL-R-A

Imate li vi ženu ili majku ili nekoga pa da vas klepne po glavi kada se bavite dionicama a ne znate pročitati financijsko izvješće?!

Tvrtka je upravo spalila polovinu svojeg kapitala, a vi se još hvalite kao ponosni imaoc te dionice.

Ako već volite brodare pogledajte malo dalje od ATPL, ima onih koji su poslovali s dobiti ne biste vjerovali ( gledajte sveobuhvatnu dobit zbog tečajnih razlika kod brodara – USD ), a fundamentalno su bili tu negdje ili jeftiniji od ATPL, a tek sada nakon ovoga?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close