ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Srećom financijske zalihe su tolike da nije baš neka panika. Ima firma para.
BDI ionako ovih dana kreće putem oporavka.
http://www.dryships.com/pages/report.php

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Šta nije gubitak iz poslovanja 41 milijon kuna a ovo ostalo samo knjigovodstveno ?

Gledam izvješće….na kaj se odnose redovi 126 i 127 (U obrazcu RDG, vrijednosno usklađivanje dugotrajne imovine)? Tto je 717 milja kuna…baš me zanima kaj je iza toga? Brod?

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Dobit iz poslovanja sa uključenim tečajnim razlikama cca 70 milijuna kuna, sve ostalo revalorizacija imovine.

Mislim da je tu oboren rekord. Čestitam svim dioničarima

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Usklađivanje vrijednosti flote

Odlukom Uprave i Nadzornog odbora Društva, izvršeno je usklađenje knjigovodstvenih vrijednosti osnovnih sredstava (brodova u floti Društva) sa tržišnim vrijednostima istih na dan 31.12.2014.g.
Ovim usklađenjem povećan je gubitak Društva za iznos od 717.846.049 kuna.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Ovo ionako nije iz operativnog poslovanja minus pa nema ni veze, ali su prodali hotel i svejedno su u minusu 40 mil kuna, kad se izuzme revalorizacija. To je loše. Gubitak od 700 mil je samo računovodstven, ali je smanjio svu zalihu zadržane dobiti koja je jedina još držala ovu firmu. BDI ne ide nigdje i ovdje će se minusi samo nastaviti. Ja ne vidim bolje dane za ovu kompaniju.

Ma kojih 750 milijuna? To je rezultat vrijednosnog usklađivanja dugotrajne imovine.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

ovdje svak lupa kako mu se sviđa…..

kako god okreneš, ovo je vrlo loše. idući tjedan bogtepitaj dokle će ATPL zaroniti

Ignore: KressoM, delux

Dakle sada ide čišćenje tržišta niskim vozarinama. Svi dobri ugovori zacijelo su istekli. Kao što rekoh pripremite se za gubitke u narednim izvješćima. Brodove su revalorizirali pa će gubici biti nešto manji radi manje amortizacije.
Nemojte biti preoptimistični. Oprezno dalje. Sjetite se koliko puta je najavljivan oporavak tržišta.
Trenutno nemam nijednu dionicu ATPL. Kupovati ću kad mi se učini povoljan trenutak. Sretno svima!

Konsolidirani gubitak je gubitak… bez obzira kako se isti zvao…:
“Ostvareni gubitak Grupe pripisan imateljima kapitala matice iznosi 749,2 milijuna kuna. U istom razdoblju prošle godine gubitak je iznosio 4,9 milijuna kuna…
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=ATPL-R-A

New Report

Close