ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čestitam svima nama na doživljenom ATL-u… bumo ga spominjali ubuduće…




@ bbkk0000

to se piše u RDG u rashode pod "vrijednosno usklađivanje", napravila je to TNPL prije dvije godine kad su za 2012 prikazali gubitak od nekih 520 mil od čega je 400 bila revalorizacija flote. to je inače ono "D" u EBITDA.

Zahvaljujem vam na odgovoru.
Zanči sigurni ste u ovo?Da li postoji mogućnost da je to trošak ali porezno nepriznati što bi značilo da nebi umanjivalo dobit?
[/quote]

ne vjerujem da bi moglo biti da porezno ne priznaju.

ali kako su već drugi objasnili nedavno, brodari ionako ne plaćaju porez na dobit nego na tonažu. iako ne znam da li se to odnosi i na dobit iz nebrodarskog biznisa, možda može potvrditi netko tko bolje poznaje tematiku.

a valjda se za ATPL primjenjuje i oslobađanje od poreza na reinvestiranu dobit.
[/quote]
Moje skromno znanje vezano za porez, od nebrodarskog posla se oporezuje se kao i svaki drugi posao. Da se poreze plaća samo po registraciji onda Lošinjska ne bi plaćala kad nema niti jedan brod. E sad o reinvestiranoj dobit na koju imaju pravo za još prošlo 2014 ne znam zašto nebi imali pravo jedino ako su veliki domoljubi pa vole platit dva puta.

[Vezano uz porez po tonaži,baš čitam u zadnjem broju RRIF-a i koliko ja razumijem to je novina u području tog poslovanja.Znači “porez po tonaži broda za 2014.g može plaćati smao društvo koje je do 30.lipnja 2013.g. dalo izjavu da će umjesto poreza na dobit plaćati porez po tonaži broda na dobitak iz određenih gospodrarskih djelatnosti poslovanja brodovima..Onda je taksativno nabrojano po čeu se plaća porez po tonaži brod a,ugrubo od 1.gospodarske djelatnosti brodovima 2.pružanja usluge poslovođe broda 3.od prodaje brodova prijavljenih u sustav poreza.
>Kad uhvatim malo vremena malo ću pogledat taj novi zakon o reinvestiranoj dobiti da vidim od kada je to na snazi.
Vezano uz revalorizaciju “najčišće” bi bilo de se to napravi samo unutar imovine i kapitala,ovo ostalo je sve diskutabilno i kako i na temelju koje isprave.S tme da ako “sutra” poraste vrijednost brodova pa bi opet trebalo revalorizirat pa taj prihod i odgođeni porezni prihod detaširat u budućnost pa bi to sve bilo operativno odnda kada se realizira šta god to značilo.
Uglavnom čisti knjigovodstveni sex
Pa u nastavku članka “na sve ostale djelatnosti od kojih se ostvaruju prihodi plaća se porez na dobit.
quote=gorgija]



@ bbkk0000

to se piše u RDG u rashode pod "vrijednosno usklađivanje", napravila je to TNPL prije dvije godine kad su za 2012 prikazali gubitak od nekih 520 mil od čega je 400 bila revalorizacija flote. to je inače ono "D" u EBITDA.

Zahvaljujem vam na odgovoru.
Zanči sigurni ste u ovo?Da li postoji mogućnost da je to trošak ali porezno nepriznati što bi značilo da nebi umanjivalo dobit?
[/quote]

ne vjerujem da bi moglo biti da porezno ne priznaju.

ali kako su već drugi objasnili nedavno, brodari ionako ne plaćaju porez na dobit nego na tonažu. iako ne znam da li se to odnosi i na dobit iz nebrodarskog biznisa, možda može potvrditi netko tko bolje poznaje tematiku.

a valjda se za ATPL primjenjuje i oslobađanje od poreza na reinvestiranu dobit.
[/quote]

Kolega tenis je nedavno pitao što je sa starom upravnom zgradom,ima li negdje nekih novosti?
nekretninski stručnjaci tvrde da vrijedi između 100-140 milijuna kuna.

BDI 2,4 pct. til 540 point

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Izgleda se ovdje čekaju rezultati revalorizacijske knjigovodstvene akrobacije uprave, odnosno vrijednosno usklađivanje imovine, a BDI je trenutno samo sporedno smetalo. Red je da i ATPL postane transparentni gubitaš kao što je to već odavno JDPL.

Čestitam na novom povijesnom ATL…540…zgodno je u ovim povijesnim trenucima gledat kak se brani cijena na 32x.. bravo big brader ..neki put sam ponosan nate ..

BDI danas podivljalo tone !

The way the Baltic Dry Index is calculated has changed over time, meaning it’s incorrect to compare the current level with prior years, Frode Moerkedal, an Oslo-based analyst at RS Platou Markets AS, wrote in a report e-mailed Feb. 10. Using the current method, the 1986 full-year average would have been 433 points, according to Moerkedal’s calculations.
http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-02-11/baltic-dry-index-drops-to-record-low-553-points-in-london

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

eto i kupnja se podebljala za 1000 kom 😀

Atpl u minusu

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Revcalorizacija imovine i knjigovodstveni gubitak za 2014.

ZSE privlaci ulagace sa milijardama eura viska

New Report

Close