ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidi se na stranici njemačkog OLDENDORFF,fleet da su 2 supramaxa AP ASTAREA i AP DRZIC isto u vremenskom najmu-TC,kao i 5 ice panamaxa kod ATLANTIC COAL AND BULK

Ja sam za to da BDI još češe po dnu, barem dva tjedna, dok ne stignem uvaliti druge stvari te se onda 100% prebaciti ovdje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Povrat od kineza je bio oko 180 kad je dolar bio ispod 6 kuna a sad je dolar 6.7 pa je to potraživanje sada debelo iznad 200 milijuna kuna…čini mi se da je oko 180 mil kn bilo kad je dolar bio 5.55 kuna

@ serislav

NIKADA ne u jednu dionicu staviti 100 % osim ako si totalno lud ili imaš neki čvrsto provjereni isiderski info.

Ako imaš slučajno nešto takvo, moje privatne poruke su ti uvijek otvorene… [emo_namigusa]

La vita e bella!

Te pare od kineza, koliko je realno da to dobiju ili su to samo njihove želje? Ima li sudska presuda uopće da su Kinezi dužni to platiti?

neznam samo koje se kamate placaju na dug ako tko ima kakvi info

Izgleda su to samo zelje. Nitko nista konkretno u vezi toga da napiše.

Mislim da nisu samo želje. Stvari ti obično idu ovako:

Prođe datum isporuke, isporuke nema, ti protestiraš jamstvo kod banke garantora. I to se platiti mora. Šlus. Jer mislim, ali stvarno mislim, da je jedino dovoljan prvi poziv za plaćanje. Za osporavanje treba dokumentacija, u ovom slučaju to bi bio zapisnik o isporuci. E sad, može se dogoditi da je ugovoreno nešto drugačije pa da se tu natežu, ali ne može to biti jako drukčije. Pitanje je također koliko takvi postupci obično traju, ali jamstva se naplaćuju, tu nema greške.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


@ serislav

NIKADA ne u jednu dionicu staviti 100 % osim ako si totalno lud ili imaš neki čvrsto provjereni isiderski info.

Ako imaš slučajno nešto takvo, moje privatne poruke su ti uvijek otvorene… [emo_namigusa]

Nemam čvrsti info nego primjećujem da ide grebanje BDI-a po dnu, te da sa svih strana stižu reporti kako je u siječnju palo ovo ili ono. Nakon pada slijedi rast, pogotovo zato jer izgleda svi masovno otkazuju bulk i bježe u tankere.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Cash buyer GMS says as many capes have been scrapped in the opening weeks of 2015 as were disposed of in the whole of 2014.

It counts around 15 capes scrapped this year, equalling the tally for last year.

“This is a trend that looks set to run in the dry sector, regardless of poor demo levels, for the majority of this year,” its weekly report said.

evo ga
Baltic Dry-indeksen faller nye 0,9 prosent til 554 poeng mandag, og er dermed på linje med forrige bunnotering på 554 poeng i 1986.

Capesize 5.675 dollar (- 0,4 prosent)
Panamax 3.466 dollar (+ 1,0 prosent)
Handysize 4.442 dollar (- 2,0 prosent)
Supramax 5.473 dollar (- 1,2 prosent)

Vaš link …

Opet crveno-zelen. Sad se već stvarno očito vuče po dnu.
http://www.dryships.com/pages/report.php

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close