ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

… dajte vi meni recite ima li ovdje kakve šanse za dividendu? … pominje li se to uopće više u bilo kojem kontekstu? … atpl je nekad bila dividendna dionica, zar ne? … pozz zajednici

Predzadnja dividenda je isplaćena u dionicama, to se oni stariji dioničari sjećaju, kada je Atlanska podjelila približno 10000 dionica, i to je za firmu bio odličan potez a za dioničare katastrofa. Moje je mišljenje da bi bilo u redu da umjesto dividende kupuju svoje dionice natrag u trezor i tako bi se vjerovatno dionica vratila na više razine. Najvjerojatnije će smanjit knjigovodstvenu vrijednost imovine i tako smanjiti dobit, a u tom slučaju držmo gaće da ne završe na štapu.

Gle, uprava radi ono što treba. Imovina više ne vrijedi koliko je vrijedila prije 6-12 mjeseci, a također bi zbog dobre prodaje hotela daleko iznad knjigovodstvene vrijednosti mogli doći u situaciju da plate porez na dobit. A zašto bi?
Kod ovakvih dionica je cilj kupiti kad je BDI nisko, a prodati kad naraste. Sve ostalo objesi mačku o rep.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ako knjigovodstveno smanje dobit, što je naravno moguće, legitimno pa čak i izvijesno, tako će u nekom trenutku cijela ta priča okrenut u kontra smijeru…

a i prirez u dubrovniku je mislim 15%,tako da isplatom dividende se vrši povrat dijela novca croatia osiguranju koji je većinski vlasnik,i izbjegava se oporazivanje dohotka,pa zašto ernt i ht isplaćuju dividende?’doduše njihov većinski vlasnik je stranac pa izvlači lovu,ovdje je zanimljiva struktura di pbz co ako kupi još 2.3%,cerp prodaje 10%,a croatia osiguranje već posjeduje 10%..ako bi od države kupila croatia tih 10% što prodaje i ako im pbz co proda svoj udio,dolaze do 25 + 1 dionice…zbog toga i zbog jake cash pozicije je atpl zanimljiva,a bdi će sigurno up,tu nema priče,samo je pitanje vremenskog razmaka,pa im ove niske cijene bdi a pašu ako netko želi preuzet firmu..eto…to je moje mišljenje…a izlaze iz duhanskog biznisa vlasnici croatia osiguranja,i ostaje im 3 milijarde kuna casha da idu u shoping…ovdje se otvara mogućnost za napad…a i pošto je cijena na samo 0.28 pb,mislim da tu nema zime za dionicu…ali pričekajmo srijedu,onda će biti sve jasnije…

nema sta tu okrnuti u kontra smjeru kako su prodali hotel mogli bi smanjiti dug a knjigovotstveno umanjiti vrijednost flote za jedno 400-500 mil kuna

jos im ostaje Lapad pa dug od Kineza cca 180 mil kuna plus kamata pa imaju u Atlantisu jedno 45 mil kuna i jos 12 brodova

Smanjuje se order book….jos 3 cape-a manje

Scorpio switches more bulker contracts to tankers

http://www.seatrade-global.com/news/americas/scorpio-switches-more-bulker-contracts-to-tankers.html

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

ako se atpl želi zaštiti od neprijateljskog preuzimanja onda će za dobit kupiti dionice za trezor,i na taj način se zaštiti od preuzimanja i povisiti cijenu dionice….to sam zaboravio reći….

5 bodova fali do BDI ATL

U petak 06.02.2015 je BDI zavrsio na 559 bodova sto je samo 5 bodova iznad ATL vrijednosti.
Evo podsjetnik za ATL:

The all-time low of the BDI was on 6 August 1985 when the index dropped to 554 points.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

To bi mogli sutra, prekosutra odraditi, šteta je ne oboriti rekord kad je ovako nisko,, da imamo za uspomenu 🙂

ako nam big brader brani cijenu na ovom levelu na ATL BDI ..kakva bu tek cijena kad BDI krene jače gore 🙂

New Report

Close