ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

rast vozarina se,naravno, podrazumijeva.

Bitka za ‘Jadroplov’: dionice žele Britanci i Rusi, te Debeljak, ‘Tankerska’ i ‘Atlantska’

POPIS ZAINTERESIRANIH

1. ‘Brodosplit’
2. ‘Tankerska plovidba’
3. ‘Atlantska plovidba’
4. ‘Jadran kapital’ (Jeličić)
5. ‘Asper Consult’ (Tukić)
6. ‘Pola Maritime’ (Cipar/Rusija)
7. ‘Clearwater marine’ (Velika Britanija)

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/273319/Default.aspx

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

pošto već imaju dugogodišnje iskustvo sa brodarskim poslovanjem,kupnja jadroplova bila bi pun pogodak,a i procjenjuje se da jadroplov vrijedi 5 puta više nego ga prodaju,zato je gužva na listi kupaca,ne bi bio toliki popias kupaca da je to promašaj…a i jadroplov očekuje u narednom razdoblju porast vozarina…valjda su upućeniji u stanje brodarskog tržišta od nas…

@alt
Naravno da JDPL vrijedi, inače ne bih bilo zainteresiranih ponovo u drugom krugu.. Ponavljam, možda je to samo interes za dubinsko snimanje poslije kojeg ne mora bit ništa, normalno.. Al tko smo mi na forumu da sudimo o radu Uprave koja je tako odlučila.. I ljudi su upućeniji, relevantniji i informiraniji od nas što se tiče budućnosti poslovanja sektora..

Kad će to izvješće?
Bid se sramežljivo puni…nadam se da će bit manje srama nakon izvješća… [emo_smijesak]

Kako je za vidjeti, kota 300 kn je obranjena. Novo FI, okret trenda na BDI, a i nove okolonosti po pitanju JDPL-a mogle bi napokon ovu dionicu pokrenuti u željenom smjeru.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Nitko nije postao info od jučer, pa eto…

http://www.zse.hr/default.aspx?id=55743


Nitko nije postao info od jučer, pa eto…

http://www.zse.hr/default.aspx?id=55743


Ovo je jako vazno:
“…ukljudujuci uskladene trZisne vrijednosti osnovnih sredstava”

Izgleda ce ce revalorizirati trzisnu vrijednos flote i uskladiti sa book value!
To bi moglo donijeti ogromne promjene u bilanci i RDG-u.
Trzisna vrijednost flote je sada dosta manja nego knjigovdstvena.
BV bi mogao biti osjetno smanjen, ako to naprave.
Mozda dobiti niti ne bude u ovom izvjestaju.
Ovo malo koja tvrtka radi, a i ako radi radi jako rijetko.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Jel ovih 300 komada stajalo na bidu ili na asku?


Ovo je jako vazno:
"…ukljudujuci uskladene trZisne vrijednosti osnovnih sredstava"

Izgleda ce ce revalorizirati trzisnu vrijednos flote i uskladiti sa book value!
To bi moglo donijeti ogromne promjene u bilanci i RDG-u.
Trzisna vrijednost flote je sada dosta manja nego knjigovdstvena.
BV bi mogao biti osjetno smanjen, ako to naprave.
Mozda dobiti niti ne bude u ovom izvjestaju.
Ovo malo koja tvrtka radi, a i ako radi radi jako rijetko.

O *ebote!
Ako je to istina, mi koji smo nutra bumo nadrapali.
Hvala bogu da mi ATPL radi samo 3% portfelja, ali sam baš prošli tjedan pripremio keš za dokup.
Nakon ovoga, moram priznati da ću pričekati s time.
Spuštam svoj target i procjenjujem da ću neko vrijeme na ovoj poziciji imati negativni prinos.
Ovako razmišljam kao dioničar.

Kao analitičar FI-a od ATPL, ovo je neuobičajeni ali racionalni i prije svega transparentni postupak.

Eh, kada bi se i naše banke ovako odnosile prema svojim bilancama….

La vita e bella!

priča definitivno ima logike, jer zašto plaćati porez na dobit u ovakvim tržišnim uvjetima?!

pa valjda se podrazumijeva da svatko kod brodara računa NAV, kad ga je tako lako odrediti, a ne obraća pažnju na BV.

New Report

Close