ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo krenulo sa 200 komada sa aska….

Ovaj BDI je stvarno katastrofa, nema govora.. Nego volio bih znat šta Kulaš kaže o mogućoj akviziciji JDPL.. Da li oni to ozbiljno misle ili samo snimaju situaciju pa ako im se prohtje dat neku ponudu..

ma nemojte gledati BDI u ovom trenutku zaduzenost firme je bitna jer BDI ce kad tad okrenuti gore bitno je da ga firma moze apsorbirati ovako nisko mnoge nece moci pa ce u scrap kad krene oporavak biti ce brzi a zarada po dionici zajamcena

zna li netko što se momentalno događa glede stare zgrade….

Netko je odrao 1000 komada! Lijepo, nema što.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@serislav
To je gospodin 🙂


Kako stvari stoje gubitak u brodarstvu bi vrlo lako maogao pojesti novac od prodaje hotela. Prerano sam počeo kupovati. FI za prošlu godinu će biti sigurno pozitivan, ali će prvi kvartal biti katastrofa. Što će prevagnuti to se za sada još nezna, sretno onima koji pogode.

Kad ti budes mislio da je vrijeme za kupit neces imati šta. Računaj koliko je dolar porastao, pa kad oduzmeš od ovih 320 kn, onda vidiš koliko je ATPL pala zapravo…

Prije dvije godine sam mislio da smo na dnu.
Što nas USA i Rusija zeznuše.

ako već tražiš krivca na strani potražnje, nemaju USA i rusija veze s tim. samo kina i zapravo samo njezina borba protiv zagađenja.

ali objektivno ni to ne bi trebalo biti bitno jer i s ovom aktualnom potražnjom vozarine bi bile bez frke 10 puta veće od današnjih kad bi flota rasla stopom kojom rastu recimo dirty tankeri.


Ovaj BDI je stvarno katastrofa, nema govora.. Nego volio bih znat šta Kulaš kaže o mogućoj akviziciji JDPL.. Da li oni to ozbiljno misle ili samo snimaju situaciju pa ako im se prohtje dat neku ponudu..

može biti i da misle ozbiljno. cijena je za četvrtinu niža nego u prvom pokušaju. onda se tražilo 24 dolara po dionici a sad 18. ako procjenjuju da smo trenutno negdje pri dnu s vrijednosti brodova, lako je moguće da su zaista zagrizli.

evo i ja sam se ukrcao,pa šta bude…ali nemam namjeru tražit burek…po meni je cijena povoljna,pa bumo videli za 10 dana kakvo će izvješće biti,do tad će i bdi okrenit smjer,bolje ući u vlak dok je crveno,nego trčat za njim kad se pojavi zeleno..ja sam danas vidio žuto….



Ovaj BDI je stvarno katastrofa, nema govora.. Nego volio bih znat šta Kulaš kaže o mogućoj akviziciji JDPL.. Da li oni to ozbiljno misle ili samo snimaju situaciju pa ako im se prohtje dat neku ponudu..

može biti i da misle ozbiljno. cijena je za četvrtinu niža nego u prvom pokušaju. onda se tražilo 24 dolara po dionici a sad 18. ako procjenjuju da smo trenutno negdje pri dnu s vrijednosti brodova, lako je moguće da su zaista zagrizli.
[/quote]
Nadam se da ozbiljno razmišljaju o tome, izjavili su da se kreću glavnom biznisu a miču od turizma.. Znači da vjerovatno očekuju oporavak sektora kroz ovu i iduću godinu.. A sigurno za te novce neće nigdje dobit ono što će kupit kod JDPL, nekretnine i zemljište na vrhunskoj lokaciji u Splitu + flotu brodova..

i popriličan dug firme koja deset godina posluje u crvenom! zar mislite da se to može preko noći sanirati? za to je potrebno barem nekoliko godina, a atlantskoj će sigurno opteretiti poslovanje. ja neću biti sretan ako se preuzimanje dogodi!

New Report

Close