ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako lapad vrijedi 20 mil i stanovi (po 3 tisuce eura) 5,4 plus ako je hilton prodan za 25, jeli grijesim da trziste onda core business vrednuje s 10 mil?

kakvo potrazivanje mislim ja sam ovdje novi pa ako mi tko moze poslati P.m

Po meni vjerovatno jedna od najpodcjenjenijih dionica za ZSE.. To će vjerujem pokazat i ovo izvješće koje svi nestrpljivo isčekujemo.. Kod mene samo dokup, bit ću toliko lud pa će mi posjed ovih papirića narast i preko 60% udjela u portfelju.. 🙂

@brux
zar mislite da će firma vrijediti više zbog dobrog izvještaja?
Koji je dobar prvenstveno zbog prodaje imovine koja je nosila sigurnu dobit (hotel Imperial), koja se vjerojantno u knjigama vodi pod znatno manjom vrijednosti te zbog tečajnih razlika.

Možda dionica nešto poraste po objavi 4Q2014 ali samo kratkoročno ukoliko BDI ostane na ovim razinama.




@k-pax

dali ocekujete dividendu

NE.
U ovakvoj situaciji isplacivati dividendu bi bilo neozbiljno.
Treba cuvati cash jer situacija nije bajna i mnogi ce pasti u probleme.
Tek kad se naplati ono potrazivanje od kineza ce biti laksa situacija, a to se po meni nece desiti do sredine 2016.godine.
[/quote]

Kako se može pročitati u današnjoj Slobodnoj Dalamciji i ATPL je dala službenu ponudu za preuzimanje JDPL, pa predpostavljam da računaju na lovu od kineza još 2015, čini mi se da bi 2016. bila malo prepesimitična. Ako će kupiti JDPL ne bih imao ništa protiv i prodaje hotela Lapad, a u vrijeme neke nove konukture (2016-2020) mogu ponovo diversificirati ulaganja, no sada treba sačuvati supstancu za core business (brodove).

@makalu
To je odlična vijest…

Kako stvari stoje gubitak u brodarstvu bi vrlo lako maogao pojesti novac od prodaje hotela. Prerano sam počeo kupovati. FI za prošlu godinu će biti sigurno pozitivan, ali će prvi kvartal biti katastrofa. Što će prevagnuti to se za sada još nezna, sretno onima koji pogode.

Nekom se žuri izać i dobro mu je ovo po 316-317 kuna.. Možda je doznao da izvješće ni nije baš tako bajno, iako ja smatram da bi moglo bit dobro..

BDI-indekset falder 3,0 pct. til 590 point

Ovo je sve gore i gore

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

BDI -3,0 pct. til 590 point

BPI -5,7 pct. til 3.830 dollar
BSI -3,1 pct. til 5.931 dollar

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

evo još malo pa ce brodari placati da voze

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

b,

BDI -3,0 pct. til 590 point

BPI -5,7 pct. til 3.830 dollar
BSI -3,1 pct. til 5.931 dollar

Da li je ikad bilo tako nisko?

Nažalost do kraja 2. mjeseca ne očekujem rast BDI.

Ove godine bi trebao dobro probiti 2000 bodova da znam da je kriza iza nas.

Cijena dionice se čist dobro drži.
Pretpostavljam zbog prodaje hotela.

Lp

Prije dvije godine sam mislio da smo na dnu.
Što nas USA i Rusija zeznuše.

New Report

Close