ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zakoni su u hrvata jako podložni stalnoj mjeni. Daleko je 1. siječnja slijedeće godine. Taj porez se može shvatiti samo kao nešto veća brokerska provizija. Živne li burza i bude li se zarađivalo, taj porez neće nikome bitno smetati.
Bitnije od toga je koliko će ATPL biti za godinu dana.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

trgovanje na burzi,isto kao i kladionica,stvara ovisnost o igri,svakodnevno praćenje tečajeva diže adrenalin,bez obzira,da li dobijate ili gubite,porez na kapitalnu dobit neće utjecati na likvidnost burze..evo ja nekako priželjkujem da padne ispod 310 pa da je kupim,na tim razinama,kada sve izvagam mi se isplati kupit i čekat..naravno,uz uvjet da bdi prestane više biti tako depresivan…i najbolje vam je kad kupite,pomirit se sa tim da sve sve to već izgubili,tada možda i poentirate i ne izgubite živce..jaka cash pozicija daje sigurnost,moja je procjena da je dobit u protekloj godini 220 milijuna kuna,a to je preko 50% od sadašnje tržišne cijene…tako da je rizik na ovim relacijama malen ili zanemariv,a i hotel lapad vrijedi barem 130 milja kuna…bez marine,a i ona brzo dolazi


U tom slučaju ne preostaje drugo nego ove godine naći povoljan trenutak za prodaju svega i doviđornakis odavde!

Ili možda trenutak za kupnju?

@ alt333
zašto 220 mil? kap kulaš je u intervjuu ovako objasnio razlog za prodaju imperiala: “Turizam je u konačnici nisko profitabilna grana djelatnosti i ako u određenom trenutku visokog tržišta imate priliku jednokratno uzeti profit koji kao povrat procjenjujete imati kroz idućih 10 ili 20 godina, onda se postavlja pitanje zašto riskirati s nečim što nije vaš ‘core business’”.kao nekakav orijentir, dobit imperiala u 2013 je bila 3,8 mil.

to je samo moja procjena,koliko je točna,i da li će se isplatiti dividenda,pošto je croatia osiguranje najveći vlasnik,budemo vidili ubrzo…ali mislim ako je istina da su imperial prodali za 25 milja eura,onda su definitivno pogodili..adris je i vlasnik croatia osiguranja,tako da i ako su ga preplatili,sa dividendom dio novca mogu vratiti u svoju blagajnu….


@ alt333
zašto 220 mil? kap kulaš je u intervjuu ovako objasnio razlog za prodaju imperiala: "Turizam je u konačnici nisko profitabilna grana djelatnosti i ako u određenom trenutku visokog tržišta imate priliku jednokratno uzeti profit koji kao povrat procjenjujete imati kroz idućih 10 ili 20 godina, onda se postavlja pitanje zašto riskirati s nečim što nije vaš ‘core business’".kao nekakav orijentir, dobit imperiala u 2013 je bila 3,8 mil.

I ja mislim da su predobro prodali Imperial. Takve prilike zasigurno više biti neće. Previše je hvalospjeva u zadnjoj godini napisano o hrvatskom turizmu, a u biti je to jedna od najosjetljivujih grana poslovanja. Za tili čas pod utjecajem vremenskih, geopolitičkih i ekonomskih poremećaja može doći do gubitka želje za putovanjem i trošenjem. Istina je i da se od svih destinacija najviše medijske pažnje posvećuje Dubrovniku iako na Jadranu ima i daleko ljepših i poželjnijih mjesta i gradova. Dubrovačkim zidinama mogu biti “opčaran” samo jednom ili nijednom ukoliko zanemarim onaj smrad od vlage koja izbija iz svakog kamena u kišnim i postkišnim danima. Kvadrati poslovnog a i stambenog prostora su tamo već sada precijenjeni, a najam je u domeni SF priča.
Zato nek se Atlantska drži svojih brodova, to im je najbolja poslovna odluka.

@alt333

@gorgija

procjena o visini dobiti za 2014. od cca. 220 milja kn je poprilično realna uzevši u obzir rezultat 3Q2014 te prodaju Imperiala.
Pravo pitanje je kako dalje, te dali su rezultati za 2014. ukalkulirani u sadašnju cijenu.
Na burzi smo, a tu se ne vrednuje prošlost već samo budućnost…

@alt333
Nije realno ocekivati toliku dobit (220 mil kn)
Ako bi bilo pola od toga to bi bilo sjajno.
Ne moze ce cijeli iznos prodaje Imperijala ocekivati u dobiti. U taj hotel je dosta investirano i on ima svoju knjigovodstvenu vrijednost.
Dobit moze biti razlika izmedju prodajne vrijednosti i knjig.vrijednosti.
To ce biti dosta, jer je postignuta pristojne cijena, ali to je daleko od prodajne vrijednosti.
Dobra stvar je sto ce se prodajom Imperijala i neki dugovi rijesiti i zaduzensti cijele tvrtke ce biti manja.
Znaci, povecat ce se book value za mozda jos 60-80 kn po dionici, smanjit ce se zaduzenost i poboljsati omjer dug/kapital, povecat ce se znatno cash pozicija..
To je ono sto ja ocekujem. Tvrtka ce imati znatno bolje fundamentalne pokazatelje.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@k-pax
dali ocekujete dividendu

prema planu otplata navedenom u izvještaju 1Y2013 u 2015. godini imaju vratiti 200 miliona kn dugoročnih obveza…a vozarine su tu gdje jesu i nitko ih nemože predvidjeti na nekakav srednji period.
Mislim da smo svi svjesni da će 2015. teško biti prekretnica.
U takvoj situaciji očekivati dividendu je poprilično pretenciozno.

netreba dividenda neka samo skresu do kraja kratkorocne obveze prema bankama i probaju sto vise smanjiti dugorocne obveze.Imamo jos 13 brodova vi znate koliko vrijede imamo i 20 stanova u cca Atlantisu neprodanih prosijecne kvadrature 90 metara kvadratnih cijena kvadrata 3 tisuce eura i imamo Hotel Lapad koji brat bratu vrijedi bar 20 mil eura firma nije visoko duzna tako da je ovo bez obzira na BDI jeftino



@k-pax

dali ocekujete dividendu

NE.
U ovakvoj situaciji isplacivati dividendu bi bilo neozbiljno.
Treba cuvati cash jer situacija nije bajna i mnogi ce pasti u probleme.
Tek kad se naplati ono potrazivanje od kineza ce biti laksa situacija, a to se po meni nece desiti do sredine 2016.godine.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close