ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega, bojim se da nije. oporavak će potrajati duže. nadam se da sam u krivu.

Kolega, pa nije bitno kad će biti vrh brodarskog tržišta…do tada ćemo se vjerojatno još načekati, mada, tržište nas može i ugodno iznenaditi…
Bitna je točka preokreta, a to neće biti tako daleko u budućnosti….ionako će burze odreagirat poprilično vremena unaprijed….tko čeka potvrdu, taj će ostat kratkih rukava…


treba uvijek imati na umu da će se većina truditi zauzeti pozicije do kraja ove godine jer samo tako mogu biti sigurni od poreza.

to je relativno jer ako se doista uvede taj porez, ZSE će nakon 01.01. biti klinički mrtva jer će nakon toga drastično opasti kupovanje/prodavanje dionica na kraći rok …stoga bi nakon 01.01. mogla uslijediti rasprodaja dionica, a kapital odseliti negdje drugdje…

Ignore: KressoM, delux

BDI-indekset falder 3,8 pct. til 608 point

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

BDI boleština ide i dalje ….4000….presmiješno da bi bilo istinito …

to je relativno jer ako se doista uvede taj porez

on je već uveden, samo što se primjenjuje samo “pri otuđenju financijske imovine stečene od 1. siječnja 2016.”

Dokle ovi misle?
http://www.dryships.com/pages/report.php

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

ne treba nikad previše paničariti ali ni biti u euforiji …ako te burza nekaj nauči to je da ništa nije sigurno…vidim stalno pišete ne bu to ispod….

nemojte nikad potcijeniti snagu rušenja …kao ni u dizanju …nema limita …svi nivoi su dostupni kolege ..tsunami te pomete i prema dole i prema gore ko od šale –kad “neko” odluči …tak da kad kolega inverter nekaj veli kaj izgleda ko sf danas ..može sutra biti reala…
dobro je naizgled da stojimo tu iznad 300 pri ovoj manipulaciji BDI cijenama ..ali oprez ne škodi …


on je već uveden, samo što se primjenjuje samo "pri otuđenju financijske imovine stečene od 1. siječnja 2016."

Kolega, ako sam dobro shvatio sve što kupimo do 01.01.2016. neće biti oporezovano, bez obzira kako i kad prodali?
Koja prilika onima koji sad imaju kapital, dionice jeftine, pesperktiva dobra, a mi kojima je trenutno sve u dionicama se možemo samo kiselo nasmiješiti.


ne treba nikad previše paničariti ali ni biti u euforiji …ako te burza nekaj nauči to je da ništa nije sigurno…vidim stalno pišete ne bu to ispod….

nemojte nikad potcijeniti snagu rušenja …kao ni u dizanju …nema limita …svi nivoi su dostupni kolege ..tsunami te pomete i prema dole i prema gore ko od šale –kad "neko" odluči …tak da kad kolega inverter nekaj veli kaj izgleda ko sf danas ..može sutra biti reala…
dobro je naizgled da stojimo tu iznad 300 pri ovoj manipulaciji BDI cijenama ..ali oprez ne škodi …

Realno, bilo bi genijalno da rokne na sitne grane da se može nakupovati po 50-100 kn, rijetke su takve prilike u životu 🙂

I tako se godinama mrcvari na 200-300-400

ohohohohooo ovome se nisam nadao bit ce veselo iduca dva tjedna, a razmisljao sam prodati za nadokup snho…

@lapad
odakle info o vozarinama pojedinih brodova ?

Kolega, ako sam dobro shvatio sve što kupimo do 01.01.2016. neće biti oporezovano, bez obzira kako i kad prodali?

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_12_157_2977.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_12_143_2681.html

da, tu su zakon i pravilnik o izmjenama, samo upišete “2016” u find i pokazat će vam relevantna mjesta.

U tom slučaju ne preostaje drugo nego ove godine naći povoljan trenutak za prodaju svega i doviđornakis odavde!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close