ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 09:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,55
15.246
314
48,50
48,80
-0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ne bi htio biti prost, al kad je tu nas slavonski Fazan i kad je vec Hogar spomenuo Maria, padne mi na pamet Satan Panonski i njegova najpoznatija pjesma (pokoj mu dusi)…. Faz, jel to nakanada za Zimsku luku ili?

jok brate

Luka Tranzit

I love the Smell of Profits in the Morning


Hogar: ” Jel netko zna kako se zove Mariova baba? Pa Baba Gatara! To vam sve govori.” a kako mu se zove deda?

Deda Pantelija

Hogar vozi Volvo

NIje samo kineska Nova godina vazna.
Najvaznija stvar su pregovori o cijeni rudace.
Credit Suisse svojim klijentima prosli tjedan poslao pismo da ocekuju porast do cak 70%.

Inace, do sada je bilo normalno da se cijena odredi do Bozica. Ocito proizvodaci traze ogroman porast, pa se nikako ne mogu dogovoriti s Kinezima i Japancima. Proslogodsnji porast od 9,5% je bio pusiona za proizvodace… sada zele nadoknaditi.

Jedno laicko pitanje.. Sto je bolje za brodare – da cijena rude poraste full, srednje, malo ili nema utjecaja na cijenu vozarine?

Gledajuci uskogrudno – full. Medjutim, nisam siguran da bi se to dobro odrazilo na globalno trziste. Cijene ne mogu rasti unedogled a da ne izazovu inflaciju i vece poremecaje u globalnoj ekonomiji. A time negativno i na bulk trziste.

One vozarine od 10. mjeseca prosle godine su bile bezobrazno visoke, cak i ove sadasnje su vise nego dobre. Negdje sam na forumu procitao da JDPL handyi imaju oko (ili cak ispod) 10.000 $ operativnih troskova, a danas se moze bez problema dobiti 40.000 dnevno za njih. E pa vi racunajte.

Opcenito govoreci, mislim da je ipak vaznije za bulkere da svjetska potraznja za rasutim teretima i dalje raste, kako bi se sto duze odgodio efekt narucenih novogradnji. Naravno, nemam nista protiv i protiv jednog pristojnog rasta cijena rudaca…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Uzlet brodara očekuje se nakon kineske nove godine(ona je u veljači samo ne znam točan datum) a ova najava brodara u plusu pokazuje da su praznici blizu. Treba na vrijeme zauzeti pozicije da teret ne bi otplovio!!![wink]

Jucer imao Kineskinju u uredu. Nova godina odnosno Spring festuval je 06-12.02 i sve je mrtvo u tom periodu [yawn]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Jel netko zna kako se zove Mariova baba? Pa Baba Gatara! To vam sve govori.

Sve dobro isim potpisa. Ja mislim da Volvo vozi Hogara!!!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"
ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

da novogodišnji praznici jesu od 06-12.02 ali se upravo sada ovih dana dogovaraju cijene rudace i ugovori ce biti do tada sgotovljeni i potpisani a po objavi istih krecemo prema samo jednom smjeru( bez obzira sto kinezi odugovlaće i taktiziraju ne bi li ušićarili povoljniju-nižu cijenu)[thumbsup]

Posudio sam ovaj tekst sa drugog foruma (MN) i mislim da ga treba procitati detaljno.

DRYSHIPS INC. (NasdaqGS:DRYS)

After Hours: 57.00 0.51 (0.90%) on 01/18/08

Last Trade: 56.49
Trade Time: Jan 18
Change: 4.31 (8.26%)
Prev Close: 52.18
Open: 54.90
Bid: 54.90 x 100
Ask: N/A
1y Target Est: 110.25

valjda se napunio brodarima sad pa mijenja ploču…

Vaš link

New Report

Close