ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Svatko ima neko svoje viđenje ove dionice i potencijala. Pa i sam nisam na čisto oko ATPL, jer imam solidan minus na njoj, kao uostalom i na svim brodarima osim JDPL kojeg sam prerano prodao također s pozamašnim minusom misleći da je ATPL bolja prilika.
No recite mi koje su to likvidne dionice na ZSE bolji potencijal od ATPL trenutno i zašto?
Možda sam mazohist koji se želi potpuno dokrajčiti s ATPL i domaćim tržištem kapitala, ali dok sam se s ULPL i TNPL pomirio da niš od tih dionica i nikada, ATPL bih ponovno htio kupiti da mogu?
Inače ja sam biserko koji je uspio izgubiti i na HT-u, pa sigurno nisam mjerodavan za bilo što, ali koju vi to dionicu na ZSE trenutno vidite kao bolju šansu???

To ti je isto ko da sa golom guzom sjedneš na mravinjak i onda se digneš i ideš tražiti mrava koji te ugrizao. Ako si dovoljno mlad čekaj a ako si u “najboljim godinama” traži mrava, nema ti druge.[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Počelo liparenje..

Trenutni pnmx FFA za rujan oko 8400, za Q4 oko 11500. A rujan je pred vratima pa bi i spot trebao krenuti.
Pareto Research predviđanje za 2015:
Cape 25800
Pnmx 15000
Spmx 14400
Handy 10200
Ovo bi odgovaralo prosječnoj BDI vrijednosti oko 2000 i prihvatio bih odmah.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Nakon više od mjesec dana putovanja iz Indije, Držić je stigao u NO u pravo vrijeme. A novo putovanje daleki istok, Japan.

Atlantic Handysize Dry Market Taking an Upward Curve


A 58,000 dwt vessel can now expect to achieve $20,000/d to take grain stems from the US Gulf Coast to China with September dates, $500/d higher than Tuesday. There is a lot of cargo available for September dates and the tonnage list is fairly thin, Platts’ sources said.

“As a result of thinning tonnage in the US Gulf, rates from the US Gulf to Amsterdam-Rotterdam-Antwerp have pushed up to $14,000/d for Supramaxes. While there is less cargo available for European discharge than front haul, with vessels achieving higher numbers for trips to the East, owners are raising their offers for trans-Atlantic business too,” Platts added.

What is more, as large operators book more vessels on the short-period market it can be assumed that “the market is on an upward curve and want to lock in vessels at the current rates.”

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

BDI odvalio lijepih +5.3% na 1119

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

http://www.dryships.com/pages/report.asp

Nadajmo se lijepom devetom mjesecu. Ukoliko bude ok ide ovo preko 400. A dalje ćemo vidjeti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Danas izvanredna revizija CR10. Trebao bi konačno dobiti novog (starog) člana.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Tko ulazi, a tko ispada?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Valamar ispada, a pogađaj tko ulazi.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Vodstvo kompanije trebalo bi sklopiti ugovor sa specijalistom za dionicu
koji bi osigurao sigurnost ulagačima te likvidnost dionice i smanjenje volatilnosti na burzi jer turizam i brodarstvo su ciklične dionice.

New Report

Close