ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BUSH, pronašao rješenje (boost ) kako podignut gospodarstv iz krize… Za jedno sat vremena iznijet ce rješenje…

Evo da se i ja malo ukljucim pa makar nastradao [rolleyes]

Kolege, previse filozofirate oko jednostavne stvari. I ja sam bio sa 50% portfelja u ATPL i JDPL negdje do 9.1. BDI je pao oko 35%, ATPL i JDPL 15% (nemojte me hvatati za koji postotak gore dolje) i to je bio jasan sell signal. Vidim da su mnogi skoro pa emocionalno vezani za dionicu. Kada je burza u pitanju, tu nema mjesta emocijama. Izlazio sam na ATPL na 3500 kn i 3400 kn (imam dokaz ako nekome treba). Jednostavno se vidjelo da to nikamo ne ide osim dolje. Usao sam tada u MLNR i TISK jer su Todine dionice trenutno IN. Kad je ATPL pala sa 3500 na 3200 to je pametnom bilo dovoljno da proda.

Vjerujem da brodari imaju dobru buducnost i opet cu se vratiti ali dok ne vidim BDI da se vraca na barem 9000 i ATPL na 3200 kn, nemam tu sta traziti.

Ako do sad niste prodali ATPL ni nemojte jer samo kada prodajete, gubite. Sad je kasno. Mozda ce pasti sve do 2700 kn, mozda ce ostati na 3000 mjesec dana, ne znam. Vratit ce se gore na 3500 makar u travnju.

Sto se tice mirovinaca koji su ulazili na 3400-3500 kn, sad je ocito da oni nece (nikada) braniti cijenu. Nisu je branili niti na INI. Njima je dosta da ATPL na kraju godine zavrsi na 3800 kn. Da li je to vama dosta?

Gledam sada TNPL skoro pa 6000 kn a ULPL na 3000 kn. Takvim poklonima se nisam nadao.

_________________
“Quick! The Borg are comming, look useless!”


“The [dry bulk] rates last year were exceptional, so what looks like an enormous fall are in fact still quite good rates,” Dr Stopford said.”

Ovoga bi trebali biti svjesni ulagači koji gube vjeru u ATPL i JDPL.

Hogar vozi Volvo


Njima je dosta da ATPL na kraju godine zavrsi na 3800 kn. Da li je to vama dosta?

Onima koji kupuju ispod 3000 bi trebalo biti više nego dosta?

Imam vjere nego nemam keša [cry]

………….”Brodari sipkog tereta ove će godine biti u jako vrućem položaju
………….pregovori između Kine i proizvođača čelika iz Australije i Brazila oko cijene te sirovine
.”

Taman kad pomislim da su naši analitičari dostigli savršenstvo pojavi se g.Balgač.


Xavier13: ” Njima je dosta da ATPL na kraju godine zavrsi na 3800 kn. Da li je to vama dosta? ” Onima koji kupuju ispod 3000 bi trebalo biti više nego dosta?

Taj sam!
[thumbsup]

Danas sam po prvi puta kupio nekog brodara i to Atpl po 2950. Možda sam mogao još malo pričekati i još nešto jeftinije kupiti ali ne želim da mi pobjegne brod. Vjerujem da je i ovo fini ulaz!

k/p 3953 / 5696

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Samo 4 broda su im ostali u zoni Kine.
Očito hvataju terete drugdje , obzirom na kineski potop……..
Pelješac mjesečnica u doku.Čestitamo.

pozdrav kolegi forumašu koji je izašao na 3500 predvidjevši ovaj mulj [thumbsup] !

kladim se da sada kupuje s guštom ,
za razliku od mene [cry]


Neka se javi ko je malu duze na burzi a nije napravio pogresku. Ako se i javi ja mu necu vjerovati.

Ja nisam napravio pogrešku. Pa nisam ja kriv ak kupim neku dionicu, a ona počne padat. Krivi su oni koji prodaju, oni su pogriješili[smiley]

I'LL BE BACK

Što se tiče kratkoročnog mešetarenja to je OK, ali za koji mjesec, dva kad se sve ponovo zakrene, hoće li se ovi naši skeptici šta pišu o vozorinama javno pokriti po ušima ili će opet pričati priče nekome u prilog?

opala!

New Report

Close