ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Javlja se netko.Izgleda da ima nekoga doma.Brodarstvo je u minusu,da bu bdi oko 1000 to smo znali i prije nekoliko godina.
poslovanje hotela na nuli a inače turističke dionice u debelom plusu
gradnja poslovnog i stambenog centra a nekretninski balon samo što nije puko
dakle kad sve zbrojim i pogledam ova je dionica još precijenjena.

PS-crvenilo ispod slova inače je korektor ali kad Vi znate ne pazit na dionicu
što da si ja ne dam malo slobode ali vidite napisal sam Vam veliko V
svako poštovanje



http://www.zse.hr/default.aspx?id=51622


Ovo je loše, vrlo je indikativno i znači da Uprava ne očekuje bolji market u nekom kraćem roku.[emo_mrgud]
[/quote]

samo rade ono što svi rade. a bolje za sve da svi rade to nego obratno.

i u redu je biti oprezan. kad su ono dali imperial nedavno na godinu dana po 13500 to je izgledalo malo jer su drugi panamaxi tih dana išli po 14500. a tko zna koliko je brodara zato što tih dana nisu htjeli pristati na manje od 14500 sad ostalo s panamaxima na spot marketu. jednostavno nije još došlo vrijeme za bahaćenje. kada jednom dođe bit će i vrijeme da se papirići polako prepuštaju drugima.

inače ako je prošle godine cijena porasla 100% na rastu spot vozarina panamaxa sa 6000 na 15000 onda bi valjda tome sada odgovarao rast vozarina s 4000 na 10000? [emo_plazi]

dobro jutro.Svako poštovanje,ma meni je sve to jasno kaj vi pišete samo niste naveli koje boje buju ovi brodovi kaj se rade u kini? no šalu na stranu ja sam
se neki dan upital od kuda meni uopće ta dionica atpl pa sam zaviril u povijest
i vidio da sam ja to dobio umjesto dividende a što se može to je onda bila zlatna dionica.Dubrovćani su to kupovali nekad po 20 kuna a povijest se ponavlja
ali onda dolazi opet na red i dividenda

1. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./CROATIA OSIGURA… 148.349 10,63%
2. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 140.184 10,05%
3. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 59.788 4,28%
4. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 56.354 4,04%
5. JERKOVIĆ ANTE 52.848 3,79%
6. LONZA VLAHO 48.740 3,49%
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 38.304 2,74%
8. ŠMOK DAMIR 32.362 2,32%
9. PBZ Croatia osiguranje OMF 24.698 1,77%
10. PBZ D.D. 22.699 1,63%

UKUPNO 44,74 %

ovdje su neki dobivali dionice mukte i njih baš briga a ne reagiraju
prvi i drugi jer nisu oni dali svoje novce za dionicu.
a tu ima puno mogućnosti: dokapitalizacija firme,predstečajna nagodba,stečaj
menadžeri moraju češće preuzimati odgovornost

a možda i ovo pomogne
Specijalisti i održavatelji tržišta

Svrha specijalista i održavatelja tržišta je povećati likvidnost pojedinih dionica odnosno strukturiranih proizvoda, kako bi se investitori s više povjerenja mogli odlučiti za investiranje u takve vrijednosne papire.

Info je od prošle godine, ali govori o budućnosti tj. počevši već od 2015 …
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/brodari-zabrinuti-od-2015-morat-ce-koristiti-cisce-gorivo-588778
Dodatni trošak

Brodari zabrinuti: Od 2015. morat će koristiti čišće gorivo

“Za ispunjenje tog i drugih ekoloških kriterija brodarskom sektoru će godišnje trebati dodatnih 50 milijardi dolara u razdoblju od 2015. do 2025. godine”, upozorava Masamichi Morooka, predsjednik Međunarodne brodarske komore, čiji su članovi i hrvatski brodari.”

“Pero Kulaš, predsjednik dubrovačke Atlantske plovidbe koja prevozi rasute i teške terete, kaže: „Ukoliko pomorsko tržište uskoro ne pokaže znakove oporavka i mi ćemo dijeliti zabrinutost poput drugih brodara“.

nema dodatnog troška jer u TC charterer tj.unajmitelj brodova placa gorivo.
green dolphin 38.700 dwt ,novogradnje troše i do 30% manje goriva od običnog handysize,a dolphin 64 novogradnje troše oko 13 % manje goriva od velikih supramaxa od 58.000 dwt…
a to unajmitelji vole

Molio bih upućene da napišu da li je u ovom kvartalu bilo prodaje brodova, nisam pratio dionicu i forum ATPL od kad sam sve rasprodao, namjeravam ponovo ući, ali ne na ovim razinama, unaprijed hvala.

u jutarnjem listu piše da AP gradi samo dva broda u Kini.Od trećeg broda je odustala.


u jutarnjem listu piše da AP gradi samo dva broda u Kini.Od trećeg broda je odustala.

nije baš tako, tamo grade fiksno 2+2 broda a od petog zasad nisu odustali nego zatražili produženje. ako prihvate o tome će obavijestiti preko zse, to piše u obavijesti. ako brodogradilište u odgovoru ponudi koji milijunčić nižu cijenu kladim se da će brzo naći zajednički jezik.

što ima novog s kupnjom dva polovnjaka[emo_beztona]

Poštovani,
u JL piše da je AP odustala od gradnje 3 broda.Pročitajte sami.Formulacija je takva i stvara drukčiju situaciju pogotovo jer je dan prije na ZSE dana obavijest od AP da se grade 3 broda.
S poštovanjem!

New Report

Close