ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Mogu li poštovane kolege malo objasniti ovo sa sindikatom i vozanjem gore-dole?
Hvala…

Kolega lapad, i mene interesira ova teorija sa sindikatom. I zašto su baš izabrali taj raspon 330 – 415? Jer bi to značilo da sad ulazimo u ciklus prema gore.
[/quote]

http://www.dryships.com/pages/report.asp

Ovdje su problem vozarine i pad prihoda a ne sindikat, a novogradnje stižu i dalje.
Gdje je perspektiva ovdje i kada?
[/quote]

ma nema perspektive ovdje stari, šta uopće radiš na ovoj dionici i toliko pišeš tu kad nema perspektive??
šta ti nije pametnije se baviti perspektivnim ulaganjima i dionicama 🙂

cxy2012, nije valjda baš tako bezperspektivno kad ste tu i komentirate. Vjerojatno kao i mnogi samo čekate dobru priliku za ulaz, ali ja nikako ne bih zanemario ulogu sindikata u ovoj dionici. Zato me i kopka to otkad ih je kolega lapad spomenuo. E sad jesu li dovoljno moćni da spuste ovo na recimo 100 kuna ili pak mogu vječite čekače zeznuti kakvim naglim skokom? Sve je to stvar taktike i odabira pravog trenutka, a nikakvih vozarina i financijskih izvješća.

naravno da je sindikat moćan pa vidite da djeluju globalno, srušili su DRYS sa 5 na ispod 3, star bulk s 15,5 na 11 i nešto, dianu sa skoro 14 na ispod 11, ESEA s 1,80 na 1,15, BALT s 8 na 5,5, sva sreća da se oko ZSE ne trude puno ali tko zna možda se još razljute ako čuju da ih se puno spominje na forumu.

i zaboravio si pad ULPL sa 180 na 180 i JDPL sa 145 na 145…

alo ..sindikat …dokle ćemo dolje ? ..tučemo po donjoj granici TA ..nema razloga za više 🙂 nadolje …samo kontra up ..

1% dnevno ide ovo dolje, reklo bi se planska ekonomija. Nema žurbe, polako to ide, polako ali sigurno je pala 20%. Moglo bi se dioničare ove kompanije nazvati dugoročnim ili još bolje doživotnim vlasnicima bez ikakvog interesa.
Za 2013 je ovo bila zlatna dionica a za 2014 možda bude drvena kao nekad.

Ja sam pravovremeno izašao (na 400 kn) i onda glupošću ponovno ušao samo koju kunu niže od toga, jer sam čitajući neke članke i sl. došao do zaključka da poslije kineske NG slijedi uzlet vozarina. Šipak od toga.
Vozarine su zabetonirane, mogla bi ih dići gore niska cijena rudače (veći uvoz u Kinu), ali su i stockpile-ovi totalno krcati. Isto je i s ugljenom, a sad kreće hidroenergetska sezona. Bojim se da u idućih par mjeseci ništa od svega toga. Do jeseni, a do tada ko živ ko mrtav.
Imam ATPL, izdimio sam solidnih 20% i ne preostaje mi nego da stavim na 440 i čekam slijedeću godinu. 10% dobiti će nadam se biti dovoljno za moje strpljenje. Dokupljivati ne mislim.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Vozarine su zabetonirane, mogla bi ih dići gore niska cijena rudače (veći uvoz u Kinu), ali su i stockpile-ovi totalno krcati

iz macquarieja su prije mjesec dana objasnili zašto je ta visoka razina zaliha privid i zašto uvoz nastavlja rasti.

http://www.bloomberg.com/news/2014-04-10/iron-ore-bear-view-of-china-inventory-seen-overdone-by-macquarie.html

While data show a “substantial rise” in port inventory, iron ore held by mills appears to be dropping, Macquarie said. Total iron-ore inventory in China is about 40 million metric tons lower than the last time port stocks of the raw material were at similar levels as today back in 2012, Macquarie said.

panamaxi zeleni..
http://www.dryships.com/pages/report.asp


i zaboravio si pad ULPL sa 180 na 180 i JDPL sa 145 na 145…

pa baš to i rekoh, na ZSE brodari jedva reagiraju. ULPL i JDPL jesu pali od vrha koji je bio prije nekih 50-60 dana ali niti 10% a ATPL niti 20%. sve je to kikiriki. ne mogu ni pošteno dokupiti a da si previše ne pokvarim prosjek.

Valjda su deklarirali onu opciju za 3.Ultramax.
Bila bi steta da nisu.
Mislim da je danas bio zadnji dan.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Koliko vidim prodana su još 3 stana u zadnje vrijeme. Prodan je još po jedan na svakom katu I sada je prodano ukupno 10 stanova. Od 33 ukupno.
Tu smo bili komentirali nedavno da je bilo 7 stanova prodano (po 3 na 4. i 5.katu i 1 na 3., a sad imamo prodano po 4 na 4. i 5.katu i 2 na 3.)

Mislim da je to jedno 230 m2 dodatno prodano. Po 2800 EUR to bi bilo oko 644.000 EUR

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close