ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad mi je jasno od kud Karoju cijena po DCM metodi 600 kuna. Pa on je računao da brodovi ATPL idu na ćumur. [lol]

Pessimism Is Your Friend

10.01.2008. 15:07
vlad1111

korisnik od: 09.08.2007.
lokacija:
broj poruka: 237
wunderkind:
” ne me mrzit, ovo su samo vijesti! Baltic Dry Index (BDI) -288 8333 i da, znam da su kejpovi najviše pali, da atpl nema toga, ali bojim se da je polako vrijeme da se dugoročne vozarine iskorigiraju il pak opet niš neću kužit! nebitno, još se ne vraćam!

ti se ionako ukrcavaš prema tehničkoj analizi.
a ona sugerira sell.

——————————————————————————–
pola držim, pola tržim, slabo kužim, živce pržim !

ovako ja prije 7 dana.
i, da, u jednom momentu nakon 2 dana cijena je bila na prekretnici.
nakon toga nastavak pada prema svim pokazateljima ta.
na atpl uvijek vjerovati ta-i.
sutra trgovanje vjerovatno u rasponu 2880-3060.
ako ne bude upada jakih igrača[sealed]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


slk avatar ti je groblje! [lol]

evo u čemu leži tajna zadnjeg pada CROBEXa

:))))

I love the Smell of Profits in the Morning

SLK, vraćaj zvijezdu rasparaču[lol]

Pessimism Is Your Friend


sakai, jel ovi brodovi idu na eurosuper ili plavi dizel?

Napravit cemo mi magistru od tebe, ta zaista kazem ti… e sad bi ti sve na gotovo.

Naucit cu te loviti, a ne dati ribu:

http://wartsila.com/Wartsila/global/docs/en/ship_power/media_publications/marine_news/2000_3/recent_orders_rta_lowspeed.pdf

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


fazan: ” sakai, jel ovi brodovi idu na eurosuper ili plavi dizel? ” Napravit cemo mi magistru od tebe, ta zaista kazem ti… e sad bi ti sve na gotovo. Naucit cu te loviti, a ne dati ribu: http://wartsila.com/Wartsila/global/docs/en/ship_power/media_publications/marine_news/2000_3/recent_orders_rta_lowspeed.pdf

Plavi dizel, nema šta. Vidim čita se Kostolony. Ajde, ajde bravo. Ovo ljeto ćemo parangale zajedno bacati. (ljeto jel? nisam fulao?)

[lol]

I love the Smell of Profits in the Morning

ma kakvi Kostolomac, nisam ti ja jedan od tih i-tektualaca… jedva sam i Pirga savladao….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Pirgo, ajde molim te pređi drukati na JDPL. Nešto računam, a fali mi jedna brojka u jednadžbi.

I love the Smell of Profits in the Morning

Otislo na mail Gatari sa CC Malusu:

Quote

Gospodine Gatara!

Stara narodna poslovica kaze da je bolje svasta jesti nego svasta govoriti (pisati). Uhvatili ste se teme o kojoj nemate pojma. Komentirate pomorsko trziste kroz prizmu BDI. O sancta simplicitas. Savjetujem vam da u nedostatku bolje literature procitajte stare postove Bosuna, Derbyja, Techmana, Strawinskog i inih znalaca na http://www.poslovni.hr koji su dosta pisali o poslovanju brodara. To bi vam mogla biti baza da pocmete shvacati materiju a onda jos dosta ucenja kako bi jednog dana mozda i postali autoritet na tom podrucju. Kako bi vidjeli da imam mandat za gore napisano u potpisu cu staviti i svoju funkciju.

Unquote

Ne zamjerite sta sam naveo i svoju malenkost [wink]

Svaka čast kolega!!

Rio Tinto to Lift Ore Prices
Friday, 18.01.2008, 12:15am (GMT)

In a move that could boost its profit but raise costs for its largest customers, mining titan Rio Tinto plans to charge steelmakers higher market prices for some crucial raw materials, despite long-term price contracts. The move marks an effort by the mining company to capture higher spot-market prices for iron ore, a key steelmaking ingredient. It illustrates the clout mining companies have amassed during the four-year boom in commodities. Rio Tinto’s move would affect 10% of the iron ore it supplies to long-term customers. Those customers, who currently pay about $75 to $85 a metric ton, could pay the same prices as on the open spot market, where iron ore is fetching about $180 to $190 a metric ton due to rising demand.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


misko: ” Ovo stvarno već postaje gadljivo, zanima me kakvi će biti komentari kad BDI krene prema gore za koji dan. Čovjeku podhitno treba objasniti profitabilnost brodara i na ovim razinama BDI-ija! http://www.seebiz.eu/hr/burze/gradevinari-profitirali-od-promjene-trenda,6581.html ” Otislo na mail Gatari sa CC Malusu: Quote Gospodine Gatara! Stara narodna poslovica kaze da je bolje svasta jesti nego svasta govoriti (pisati). Uhvatili ste se teme o kojoj nemate pojma. Komentirate pomorsko trziste kroz prizmu BDI. O sancta simplicitas. Savjetujem vam da u nedostatku bolje literature procitajte stare postove Bosuna, Derbyja, Techmana, Strawinskog i inih znalaca na http://www.poslovni.hr koji su dosta pisali o poslovanju brodara. To bi vam mogla biti baza da pocmete shvacati materiju a onda jos dosta ucenja kako bi jednog dana mozda i postali autoritet na tom podrucju. Kako bi vidjeli da imam mandat za gore napisano u potpisu cu staviti i svoju funkciju. Unquote Ne zamjerite sta sam naveo i svoju malenkost [wink]

i ja sam se s njime dopisivao … onomad kad je prozivao da na forumu pišu navlakači … bome lijepo odgovorio … ovim putem mu poručujem da prihvati Techmanov savjet.

I love the Smell of Profits in the Morning

pa ha ajde da se i ja malo ukljucim u ove poprilicno nervozne rasprave o ovoj definitivno -iznimno zanimljivoj dionici.
1. nisam strucnjak-ekonomista( dipl.ing.strojarstva) ali sam ulupao poprilicnu svotu u ATPL i JDPL ali sam apsolutno miran iako mi je srednji ulaz 3900, a zašto
Pa zato sto pomno prateci kretanje dionice a posebice ponasanje jesenskog potopa sa 3800 na 2700,
ova je dionica najprije korigirana nazad na 3530 u dva dana,znatno prije u postotku nego li mnoge perjanice kao IGH I LEDO,
potpuno sam siguran da i ovdje sljedi vec ovih dana(max 14) povrat i to nagli a nisam siguran da cu se stici ukrcati jer ce biti novom ATH a ja cu bespomocno i rezignirano gledati,
stoga samo mirno i sa puno povjerenja jer ne zaboravite da je ovo vrhunska dionica po svakom parametru a da se trenutno skupilo pun neg.info-jest ali sljedi iznimno ostar oporavak pa sada kako kome upali.

New Report

Close