ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 08:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

12 od 16 brodova plovi, nije loše.


12 od 16 brodova plovi, nije loše.

a misliš da su utovar i istovar gratis?

http://www.dryships.com/pages/report.asp

izgleda okrece BDI u zeleno..

Izgleda da okreće.

Daily iron ore price update (ill wind)

http://www.fool.com/investing/general/2014/04/28/the-pivotal-point-for-dryships-inc-diana-shipping.aspx

Pogledajte koliko je nisko rudača, a ne čini se da će se oporaviti. Rudarske kompanije preplavljuju tržište i obaraju cijenu da pogase što više kineskih rudnika.
A prošle je godine Kina na svaku uvezenu tonu proizvodila dvije sama.
A sad kad se dobar dio toga pogasi…

Naravno, ovo je teret za cape-ove, uglavnom, ali oni potegnu i sve ostalo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

pritisak na panamaxe je još uvijek više na strani supplyja nego demanda. y-o-y rast flote je tek na onim razinama na kojima su capeovi bili prije godinu dana. tako da će kod panamaxa možda i važniji okidač za rast biti smanjenje isporuka nego porast potražnje.

Može li netko reći kako stoje vozarine za tankere koje ima Tnpl u zadnjih mjesec dva?

Kolega to ste trebali pitati na temi od Tankerske,evo tjedno izvjesce,str. 2 Wet,str. 3 Dry vozarine

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Mogu li poštovane kolege malo objasniti ovo sa sindikatom i vozanjem gore-dole?
Hvala…

spot panamax vozarine su gotovo nebitne za atpl jer se vidi na netu da su LIBERTAS i IMPERIAL u PERIOD TIME CHARTER-u,kod swiss marine i scorpio bulkers a 5 ICE PANAMAX-a stalno voze za ruse iz baltika za zapadnu evropu…
sad je bitno da se jave na natjecaj za jdpl,uspiju ga kupiti za 100+ kn,pa na jesen mozda i hotele maestral…
i da potvrde 3.ULTRAMAX novogradnju do 11.5.

Kako da se jave kad je rok prosao?
Malibu, hvala. Ovdje ima više koji prate i brži je odgovor, a treba mi dok sam van kuće i komplicirano mi na pad)


Mogu li poštovane kolege malo objasniti ovo sa sindikatom i vozanjem gore-dole?
Hvala…

Kolega lapad, i mene interesira ova teorija sa sindikatom. I zašto su baš izabrali taj raspon 330 – 415? Jer bi to značilo da sad ulazimo u ciklus prema gore.



Mogu li poštovane kolege malo objasniti ovo sa sindikatom i vozanjem gore-dole?
Hvala…

Kolega lapad, i mene interesira ova teorija sa sindikatom. I zašto su baš izabrali taj raspon 330 – 415? Jer bi to značilo da sad ulazimo u ciklus prema gore.
[/quote]

http://www.dryships.com/pages/report.asp

Ovdje su problem vozarine i pad prihoda a ne sindikat, a novogradnje stižu i dalje.
Gdje je perspektiva ovdje i kada?

New Report

Close