ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

indeksi su dobri pokazatelji trendova up and down ali realne brojke očekujemo u kvartalnom izvješću…
pitanje za ova dva dana do izvješća ako bude 110 milja kuna prihoda koliki su za vas prihvatljivi troškovi… od 100 do 140??

ali za kriticare evo i pogled na pokazatelje

02.05.2013.
DRYS …. 1.85
ATPL …. 335,00 kn …. promet 300.354,13

a da vidimo ovaj petak 02.05.2014.
DRYS …. evo neka bude 3.00
ATPL …. ? …. promet ..?..

[emo_namigusa]

Znači li pad cijene najavu lošeg izvješća.
Ili je efekt dobrog izvješća već ispucan na onih 400 i nešto i sad se polako vraćamo u stari sentiment.
Nekad bi to bile smiješne cifre, no za sadašnja vremena, zašto ovako veliki promet danas?

800 dionica je velik promet za ovu kompaniju? Da nisu možda spalili milijun dionica a da mi to neznamo?


Znači li pad cijene najavu lošeg izvješća.
Ili je efekt dobrog izvješća već ispucan na onih 400 i nešto i sad se polako vraćamo u stari sentiment.
Nekad bi to bile smiješne cifre, no za sadašnja vremena, zašto ovako veliki promet danas?

svaki dan prodaja i kupnja nešto drugo znače, a i volumeni.

nisam brodar niti u toj branši, ne znam kakvo će biti izvješće i kad će oporavak, za mene ova dionica ima vrijednost prvenstveno u tome što nema apsolutne nikakve veze s hrvatskim gospodarstvom i šarlatanima koji ga vode. malo je takvih na grobexu, ti jedini još se i nekako drže – bilo turisti, bio pomorci bilo rijetki industrijski proizvođači

kladiti se na skori oporavak hrv gospodarstva, je znanstvena fantastika, kladiti se na oporavak svjetskog brodarstva, nije. indexi na dnevnoj bazi vam ne mogu reći jeste li dobru okladu učinili, to ćemo znati tek kroz godinu dvije

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Znači li pad cijene najavu lošeg izvješća.
Ili je efekt dobrog izvješća već ispucan na onih 400 i nešto i sad se polako vraćamo u stari sentiment.
Nekad bi to bile smiješne cifre, no za sadašnja vremena, zašto ovako veliki promet danas?

svaki dan prodaja i kupnja nešto drugo znače, a i volumeni.

nisam brodar niti u toj branši, ne znam kakvo će biti izvješće i kad će oporavak, za mene ova dionica ima vrijednost prvenstveno u tome što nema apsolutne nikakve veze s hrvatskim gospodarstvom i šarlatanima koji ga vode. malo je takvih na grobexu, ti jedini još se i nekako drže – bilo turisti, bio pomorci bilo rijetki industrijski proizvođači

kladiti se na skori oporavak hrv gospodarstva, je znanstvena fantastika, kladiti se na oporavak svjetskog brodarstva, nije. indexi na dnevnoj bazi vam ne mogu reći jeste li dobru okladu učinili, to ćemo znati tek kroz godinu dvije
[/quote]

[emo_palacg]potpuno se slažem s kolegom ..


Znači li pad cijene najavu lošeg izvješća.
Ili je efekt dobrog izvješća već ispucan na onih 400 i nešto i sad se polako vraćamo u stari sentiment.
Nekad bi to bile smiješne cifre, no za sadašnja vremena, zašto ovako veliki promet danas?

ja ne očekujem dobro izvješće, zašto bi bilo?
kad bude izvješće super, cijena dionice sigurno neće biti na ovim razinama,

Cijenu moze pogurati gore ili dobro izvjesce ili jak rast vozarina.,inace smo u banani


Cijenu moze pogurati gore ili dobro izvjesce ili jak rast vozarina.,inace smo u banani

uz to mora biti investitora sa novcem. Imali smo slučajeva sa eksplozivnim rastom vozarina ali to nije skoro izazvalo nikakav efekat na dionicu. U trenutnoj psihozi gdje prevladava strah i nemoć teško da će netko ulagati novac na burzu pogotovo jer su sumnje u regularnost trgovine i manipulacije prevelike.
Čak mi se čini da je netko do 360 i branio cijenu ove dionice i da je sada ta potpora izostala i prepuštena ZSE manipulatorima na milost i nemilost.

Sokrat

S obzirom na vozarine koji je razlog da se brani cijena.

Nema se što cijena braniti, niske vozarine, pada cijena, i obrnuto.
Ipak smatram da je ovo ok razina za ulaz/dokup, što ću i napraviti kad mi sjedne neka lova, za kojih metar dana. Samo da dotad ne zbriše visoko.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Da se pratilo BDI po vašem bi sada cijena bila na 50 kn. Ha Ha Ha. A jeste me nasmijali.

New Report

Close