ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ alien

ti nisi riječju spominjao DRYS, ali si odgovarao na pitanje o DRYSu, dakle govorio si o DRYSu.

sto se drugih tiče, da, za sve koji su pretežno na TC padovi do 50% su neopravdani. bili bi opravdani kada bi se pretpostavilo da je sadašnji zastoj i pad BDI-a zbog toga što je iščezla potražnja za željeznom rudačom. ali nije, nego je obratno: potražnja je tolika da je cijena tako skočila da kineze malo šarafi u trbuhu od toga pa se već mjesecima vode natezanja oko cijene. netko je danas postao link, jako dobar članak. pazi: skok cijene rude u 2007. bio je 9.5%. sada kinezi otežu jer pokušavaju skok za 2008. spustiti na 30%, a rudari traže 50%. što nam to govori, kakav će biti demand kada krene? kakva je budućnost bulkera u 2008.?

pad ATPL je manji zato što je kontroliraju fondovi koji nisu paničari nego vide dalje od onih kojima je dionica samo lutrija s boljim šansama a kojih je u drugim svjetskim brodarima ko pljeve. zato su manje oscilacije.

Vipy sreco samo za tebe:

vipy:

evo, ja sam pomislio da ti imas atpl, (kao i davids), a da bi alien htio uloviti nekog panicara, skupa s knechtom

I na kraju se ispostavilo da ste totalno fulali. [bye] Alien se nikad nije bavio lovom na panicare ni navlacenjem, pa nece niti ubuduce jer mi to ne treba. A sto se TA cini i dalje mi se ne svidja a pojasnit cu i zasto. MACD u silaznoj putanji presijeca SMA sto je sell signal, momentum je u padu, RSI kaze da se ulazi u prekupljenu zonu. Uzak bollinger samo oznacava da je u proslom periodu osciliranje cijene bilo minimalno i ne govori hoce li cijena gore ili dolje. Sve u svemu, po mom skromnom misljenju, ovo nije graf koji bi mi dao buy. Ispravite me ako grijesim.

Casha imam 1/3 portfelja no u svjetlu ovakve TA, brodara u USA i BDI trenutno mi ATPL nije izgledni kandidat za kupnju. Ne za sad.


@ alien

ti nisi riječju spominjao DRYS, ali si odgovarao na pitanje o DRYSu, dakle govorio si o DRYSu.

Iz logike ste 2 imali u srednjoj skoli kolega? To na lijepe oci bilo ili prek veze? Dajte stvarno ono … ak ne znate citati kaj je napisano nemojte komentirati ovako bezveze da se blago izrazim.


Za kaj se ono 200 milja spominjalo da se ocekuje a kad ono bit ce 45? Pisale se cifre nemilke “bit ce ovolika dobit onolika” a kad ono Jere puko bitno manju cifru.

a ne znam da li je baš netko iznosio kao predviđanje 200 milijuna dobiti u Q4, možda kao daydreaming. a da je dobit bila 45 mil samo se može zaključiti iz jerkovićeve formulacije 215 mil kao dobiti u 2007. za koju uopće ne možemo znati na čemu je bila bazirana jer je bila izrečena sredinom prosinca i uostalom pretočno odgovara kumulativnoj dobiti na osnovi prva 3 Q da bi baš bilo vjerojatno da je baš slučajno bilo 45 mil. što ne znači da itko očekuje da Q4 bude 200 mil, to bi bio godišnji porast dobiti od nekih 200% ili više prema 2006. (nisu mi sada brojke pred očima, neka me ispravi tko točno zna), a budući da će 2008. vjerojatno biti bolja od 2007. valjda bi nam se već svima vrtilo u glavi.

Alien, kaj ti nisi meni poslal na PM da si digel 0.8k za dva dana na trejdanju na ATPL?[lol]
Dionica zakon za trejdanje, jebo BDI. [lol]

Samo drmaj, i ja sam danas [thumbsup][lol]

Pessimism Is Your Friend


Alien, kaj ti nisi meni poslal na PM da si digel 0,8k za dva dana na trejdanju na ATPL?[lol]
Dionica zakon za trejdanje, jebo BDI. [lol]

Samo drmaj, i ja sam danas [thumbsup][lol]

ahahhaha [tongue]


Vipy sreco samo za tebe:

Alien:

vipy:

evo, ja sam pomislio da ti imas atpl, (kao i davids), a da bi alien htio uloviti nekog panicara, skupa s knechtom

I na kraju se ispostavilo da ste totalno fulali. [bye] Alien se nikad nije bavio lovom na panicare ni navlacenjem, pa nece niti ubuduce jer mi to ne treba. A sto se TA cini i dalje mi se ne svidja a pojasnit cu i zasto. MACD u silaznoj putanji presijeca SMA sto je sell signal, momentum je u padu, RSI kaze da se ulazi u prekupljenu zonu. Uzak bollinger samo oznacava da je u proslom periodu osciliranje cijene bilo minimalno i ne govori hoce li cijena gore ili dolje. Sve u svemu, po mom skromnom misljenju, ovo nije graf koji bi mi dao buy. Ispravite me ako grijesim.

Casha imam 1/3 portfelja no u svjetlu ovakve TA, brodara u USA i BDI trenutno mi ATPL nije izgledni kandidat za kupnju. Ne za sad.

znas sto, he… te sreca
ti imas problema s komunikacijom idi se lijeci negdje,
jel’ sam ja rekao nesto drugo nego sto je zaboldano?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


znas sto, he… te sreca
ti imas problema s komunikacijom idi se lijeci negdje,
jel’ sam ja rekao nesto drugo nego sto je zaboldano?

Za ne znati citati s razumijevanjem nazalost nema lijecenja nigdje pa ti ga necu sugerirati. Samo si poboldaj recenicu prije neg ovu koju si poboldao pa mozda shvatis gdi je kvaka. Uostalom, trziste ce uskoro pokazati tko je dobro procijenito sto ce se dogoditi a tko ne. Ak sam se zaje.. to cu i priznati kao sto sam i priznao da sam se zaje i bio pohlepan.


gorgija: ” @ alien ti nisi riječju spominjao DRYS, ali si odgovarao na pitanje o DRYSu, dakle govorio si o DRYSu.” Iz logike ste 2 imali u srednjoj skoli kolega? To na lijepe oci bilo ili prek veze? Dajte stvarno ono … ak ne znate citati kaj je napisano nemojte komentirati ovako bezveze da se blago izrazim.

a vi se kolega skulirajte i upristojite. odgovarali ste na pitanje o DRYSu još se čovjeku k tome bezobrazno obraćajući s BAŠ HOĆEŠ KOMENTAR? i sada ste smiješni ponavljajući da niste govorili o DRYSu. nije vam baš dan, ha? ok, svakome se dogodi, ali potrudite se sljedeći put da drugi ne skuže, za vaše dobro.

a koje je bilo pitanje i što ste čovjeku odgovorili sami provjerite nekoliko stranica prije ako ste zaboravili.

koji dernek, a mene nije bilo cijeli dan! [lol]

gle trejdao sam na ATPL i u zadnje vrijeme, sasvim je lako cekati na bidu, kad s skupi sva hrpa nickova na temi i pocne drukati na dolje, isto kao kad se pojavi cijela hrpa nickova koji drukaju na pozitivu. lakse mi je to nego cjelokupna FA TA

na atpl kao i na ostalim temama pokusavam podijeliti dio onoga sto znam, kao i veceras sto sam pisao. Ok, prihvacam da netko moze imati drugacije misljenje te nisam rekao da nije moguce da atpl ode nize niti sam rekao da atpl ide gore,
a sad prevrti posteve prije i pogledaj sto sam pisao, da li je to bilo usmjereno na temu ili tebi, a ti meni ides objasnjavati kak si ti bio jako pametan pa si prodavao na 3800,

npr.? nisi odgovorio na pitanje o prometu

oladi,
mozemo pisati o dionicama, a obracanja tipa sreco, ostavi nekom drugom.

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Alamo: ” Derbyshire: ” Potrosnja: Handysize 28000 mt – 18-20 tona dnevno Handymax 44000 mt – 23 – 25 tone Panamax 75000 – 30 – 34 tone Izmedju toga interpoliraj. Danasnje cijene goriva: Rotterdam – 340 $ po toni Singapore – 355 $ pmt” Derby, ako bi mogao objasniti kako ste došli do ove 23-25 tona za handymaxe. [smiley] ” Jednostavno. imam ih 5 pod kontrolom. 4 Mitsubishi makinje i jedna Sulzer. Na 13.5 milja nakrcani trose 25-28 tona.
[/quote

Ja ih imam malo vise od toga [proud]. Doduse neki su i 42.000 mt. Sulzer 6200 konja. Potrasnja u balastu i manja nego li sam rekao – 22 tona na 13.5 cvorova. Nema se tu sto objasnjavti, to je tako i kvit. Jeli ovo o potrosnji negativno navlacenje ili kriva info?

BTW, ispravak mog krivog navoda, cijene goriva su 100 dolara vise negoli sam napisao. Ne znam sto mi bijase. Mozda zelja. Rotterdam 440, Singapore 455.

New Report

Close