ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


O kojoj podcijenjenosti vi pričate?! Kad joj je Nav blizu tržišne kapitalizacije, a ima panamaxe koji su s ovim vozarinama svaki dan u minusu. Hoteli im koliko zaraduju ne mogu pokriti ni radnike na kopnu iz brodarstva.
Neka neko izračuna Nav ako ne vjeruje. Lako je pričati o zavjerama. Malo treba i digitron u ruke.

Da sam barem ovo znao prije ne bi ulazio u ovu kompaniju. Ne ostaje mi nego svaki dan računati NAV i po tome se ravnati.


O kojoj podcijenjenosti vi pričate?! Kad joj je Nav blizu tržišne kapitalizacije, a ima panamaxe koji su s ovim vozarinama svaki dan u minusu. Hoteli im koliko zaraduju ne mogu pokriti ni radnike na kopnu iz brodarstva.
Neka neko izračuna Nav ako ne vjeruje. Lako je pričati o zavjerama. Malo treba i digitron u ruke.

uf, nemoj se tako blamirati 🙂 to možeš pričati samo ekipi koja nezna šta ima



sokrat, molim te daj info: koliko si to dionica mogao kupiti po 200 kn? koliko dionica možeš kupiti po 400?
odgovor meni je i odgovor tebi.

Jedini pravi test bi bila neka ponuda za otkup dionica po recimo 800 kuna.
Mislim da bi taj netko vrlo brzo imao u rukama 50% kompanije. Što vi mislite?

[/quote]

pa nisam siguran da bi baš skupio 50%,

brux, ulaz u crobex10 je više stvar psihologije i prestiža.
od konkretnih stvari, ima jedan mali indeksni fond s imovinom od par milijuna kuna koji preslikava crobex10.
ovaj indeksni koji prati cijeli crobex, ima preko 100 milijuna kuna imovine, ali tu već ATPL jest… eventualno na reviziji povećaju težinu u indeksu.

no, nikad se ne zna što nosi budućnost – možda fondovi opet postanu popularni. 😉




sokrat, molim te daj info: koliko si to dionica mogao kupiti po 200 kn? koliko dionica možeš kupiti po 400?
odgovor meni je i odgovor tebi.

[/quote]

pa nisam siguran da bi baš skupio 50%,
[/quote]
Pa mislim da bi ozbiljnom ponuđaču za tu cijenu i CERP I CO prvi došli na vrata a to ti je već 20%. To je ogromna količina, a slažem se da ima onih sa manjim količinama kao i ja koji znaju potencijal ove dionice i kompanije i neće je dati u ovom ciklusu ispod 1600 kuna. Naravno da su ovo moje procjene i da ne nagovaram nikog na kupnju jer sve to na kraju ovisi o mnogo faktora kako vani tako naravno i kod kuće. Tako eto ako se nađe nafta u Jadranu možda će to pokrenuti cjelokupno hrvatsko gospodarstvo a onda posljedično i ZSE. Naravno da se šalim ali ja gledam na kapital kao na mobilnog predatora koji prije svih zauzme startnu poziciju br.1 i to ne slučajnim izborom. Mi smo još uvijek u nekoj vrsti izolacije zbog političko birokratske sporosti i neznanja i tu je najveći problem. To se ipak može brzo preokrenuti.

BDI pao 45%,a dionica se trzi preko 400. Aj dobro.Kad je zadnji put BDI bio ovdje cijena je bila oko 230-240,ali tko voli neka izvoli.Imam dionice ATPl kupljene po 220 pa mi je svejedno gdje ce.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Dionice su u čvrstim rukama……

kolega tržište određuje cijenu, ako je potraznja veća od ponude znamo kuda ce.tako mozda na 220 kn nije bila potraznja veća od ponude budući da je kompanija bila u većem gubitku..sada kompanija ide iz gubitka u dobit tako da će i potraznja biti sve veća..

frankie, otkad je cijena bila 230-240 dogodilo se dosta toga važnoga, recimo to da je firma godišnje rashode skresala za dodatnih 60 milja, a najvažnije je da se mnogo više ljudi informiralo i uzelo digitrone u ruke, pa sad skoro svatko zna da danas za dobit u rangu one iz 2007 nisu potrebne vozarine iz 2007 nego su dovoljne i one iz 2010. a evo kolega sokrat koji govori o cijeni 1600 je pokazao i kako su usprkos tome racionalni ulagači umjereni u očekivanjima i nitko zbog toga ne očekuje da će dogodine i cijena odmah ponoviti ATH iz 2007 nego će biti zadovoljni i sa 40% toga [emo_cool]

Zanimljivo. Povijest kao da se ponavlja. Upravo u ovo vrijeme prošle godine odvijala se ona velika kupnja PBZ računa i nagli skok sa oko 240kn na 370kn.
Bit će zanimljivo vidjeti u kojoj mjeri će se uistinu ponoviti.[emo_palacg]

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

”With the dry bulk market freight rates finally making waves, China’s aim of 7.5% GDP growth for 2014 mean once again positive news for the shipping market, in particular dry bulk.”

http://www.hellenicshippingnews.com/News.aspx?ElementId=5df662db-5b3c-4319-a579-003414fbb1e2

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


BDI pao 45%,a dionica se trzi preko 400. Aj dobro.Kad je zadnji put BDI bio ovdje cijena je bila oko 230-240,ali tko voli neka izvoli.Imam dionice ATPl kupljene po 220 pa mi je svejedno gdje ce.

to su čari ove baruštine od burze [emo_smijeh]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

New Report

Close