ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ništa u životu nije sigurno kao činjenica da atpl svakim danom postaje sve podcjenjenija dionica.,


Moegreen

Bude li cerp prodavao ovdje kao na belju onda nema objave nego samo otpuštanje. na belju to radi mjesecima dionica je prepolovljena.

još koji dan imaš prilike kupiti po ovim cijenama


A cijena je trenutni MCAP Atlantske plovidbe. Naravno da su oni išli u procjenu prema cijeni dionice. Valjda će im brzo doći iz d….a u glavu za koju cijenu mogu dobiti cijelu kompaniju i željeni hotel. Mislim pritom na 50%+1 dionica dobijaju Hotel Hilton i sve ostalo, cirka 36 000 000 Eura.

Malo gledam unazad i primjećujem da je još nedavno cijena bila 200 kuna dakle većinski paket se mogao dobiti za 18 000 000 Eura. Da je cijena dionice 800 kuna upravljački paket se može dobiti za 72 000 000 Eura. Pa ja bi se iskreno uputio u tu avanturu jel koliko vidim 56% dionica je u rukama onih ispod top ten. Malenom istragom preko cd-ea može se dobiti konkretna brojka i postotak što bi se mogao vrlo jeftino dobiti. Zaključak je da je ova cijena dionice bila i ostala nerealna i čudna. Isto je siptomatično da čudnim padom na 200 kuna nije nastalo bježanje iz dionice. A još je čudnije da nitko nije objasnio ovaj čudni pad. Pustite sada BDI vozarine i slične gluposti. Ukratko netko je teoretski mogao dobiti upravljački paket za 18 000 000 Eura za nešto što vrijedi min 150 000 000 – 180 000 000 Eura.

sokrat, imate jako zanimljiva rezoniranja.
preporučam vam mali eksperiment (ili bilo kome)… nemojte probati skupiti preko 25%, ili kako je već u vašoj računici… probajte skupiti za početak samo 5%… pa pratite što će se događati s cijenom… pa onda napravite ponovni izračun za sljedećih 5%, itd.

sokrat, molim te daj info: koliko si to dionica mogao kupiti po 200 kn? koliko dionica možeš kupiti po 400?
odgovor meni je i odgovor tebi.

Mikane pa jasno mi je što će se dogoditi, ja samo čitam onako kako piše. Drugo je recimo slobodno sudačko uvjerenje. Ha ha ha.


sokrat, molim te daj info: koliko si to dionica mogao kupiti po 200 kn? koliko dionica možeš kupiti po 400?
odgovor meni je i odgovor tebi.

Jedini pravi test bi bila neka ponuda za otkup dionica po recimo 800 kuna.
Mislim da bi taj netko vrlo brzo imao u rukama 50% kompanije. Što vi mislite?

krenulo napokon

Poručujem trenutnim kupcima da ova moja razmišljanja nisu nagovor na kupnju dionica Atlantske plovidbe.

Dugo će se ovde probijat ta stabilizacija cijene preko 400 kn.. tako bar izgleda

http://www.dryships.com/pages/report.asp

evo da vidimo sada …koliko vrijedi BDI u dnevnom kretanju dionice

Vani je jučer (i ovih dana) vrijedio ovoliko…

http://finance.yahoo.com/quotes/DSX%2BDRYS%2BEGLE%2BEXM%2BFREE%2BGNK%2BnM%2BOCNF%2BSEA%2BQMAR%2BBHO%2BTRMD%2BESEA%2BTBSI%2BTOPT%2BPRGN%2BGDOCF.pk%2Bdnord.co%2Btorm.co%2Bgogl.ol%2Bceco.ol%2Bbel.ol%2Bjin.ol/view/v1

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

New Report

Close