ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 23:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovo je odlična kompanija ali dionica nije ni blizu BV razine, nešto neshvatljivo za mene. Mislim da bi se vodeći dioničari trebali itekako zamisliti nad tom činjenicom iz više razloga. Nadalje na ostatku marketa dionice kompanija koje nemaju baš jasnu sliku i dosta repova rastu i padaju na temelju poluinformacija iz medija. Ovdje uistinu nešto ne štima ali da li uopće netko kontrolira zakonitost transakcija na ZSE?

Vaš link …
Evo što sam gore rekao to se i danas potvrđuje. DIOK-i na osnovu gornje informacije ni više ni manje nego +60%?!!!
Pa ima li netko normalan ovdje?


Vaš link …
Evo što sam gore rekao to se i danas potvrđuje. DIOK-i na osnovu gornje informacije ni više ni manje nego +60%?!!!
Pa ima li netko normalan ovdje?

Ti ako hoćeš odi slobodno na Dioki. Ja ne bih.
Uložio sam nešto špekulativno u Ingru pa me boli glava od toga.
Bolje ATPL.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ATPL je majka na ZSE.. Al nekako mi bid izgleda presmješan..

Baltic Dry-indeksen stiger 3,8 prosent til 1.325 poeng mandag.

Capesize 16.897 dollar (+ 12,1 prosent)
Panamax 8.548 dollar (- 1,6 prosent)
Handysize 9.616 dollar (- 0,4 prosent)
Supramax 11.657 dollar (+ 0,7 prosent)

Ne bi Panamaxi u zeleno pa da im netko plati.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Hebem ti ovu močvaru od zse

http://finance.yahoo.com/quotes/DSX%2BDRYS%2BEGLE%2BEXM%2BFREE%2BGNK%2BnM%2BOCNF%2BSEA%2BQMAR%2BBHO%2BTRMD%2BESEA%2BTBSI%2BTOPT%2BPRGN%2BGDOCF.pk%2Bdnord.co%2Btorm.co%2Bgogl.ol%2Bceco.ol%2Bbel.ol%2Bjin.ol/view/v1

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

wtf….dokle budemo mi ovako?…..nemogu se odlučit dal da se smijem ili da plačem gledajuči ovo……pacijenta hitno treba budit iz kome…..

serislave, zapravo je ovaj pad panamaxa očekivan… naime, vodeći svjetski stručnjaci za bdi i brodarstvo općenito, su najavljivali da bi se panamaxi zbog pšenice, kukuruza, atlantika ili bog te pita čega sve ne, trebali držati puno bolje od ostalih sastavnica bdi-a kroz zimski period.

pa je logično da se događa upravo suprotno. 😉

sokrate, zašto vam je bitno da ATPL poraste do BV-a?
uživajte u akcijskim cijenama i kupujte.
mene samo dvije stvari sprječavaju:
1. ATPL mi je već blizu 15% portfelja, što smatram optimalnim
2. nemam love 😉 … odnosno ne prodaje mi se ništa drugo

Gospodine Mikane meni nije bitno jer nisam većinski vlasnik. Znam samo da u svjetskim okvirima u svijetu dionica ima nekih pravila i nitko tko ima većinske pakete dionica ne sjedi skrštenih ruku i gleda kako mu dionica tone na npr 0.3-0.2 BV. Ja znam iz kojih razloga a vi malo promislite koji to aspekti mogu biti tj stavite se u poziciju nekog tko ima popriličan broj dionica i pokušajte onda razmišljati o kompaniji i dionicama koje imate. A sve pod uvjetom da je kompanija ima stabilno poslovanje, odličan menadžment itd. U hrvatskoj se razmišlja kako vi kažete da je ovo odlična prilika za kupnju i sl. Vani se to drukčije percipira bez obzira na to koliko firma bila ili izgledala stabilno. Nije mi trebalo puno vremena da shvatim što se na ZSE dešava i zato sam vrlo oprezno fokusiran na dvije kompanije i neću ih spominjati da mi se ne izbriše komentar.

Zašto na RS Platou više na ažuriraju FFA i ostalo?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

FFA za jučer su ažurirali sinoć, pa se može vidjeti kad se promijeni datum na jučerašnji. ali posljednji ugovori su i dalje od 03.03.

ok nije prvi put da imaju takav zastoj.

sokrate, mislim da je to zato što ulagači u hrvatskoj percipiraju brodare u istoj grupi s građevinarima. jednostavno zato što su im se poklopili oni megaciklusi prije 7 godina. pa i najslavniji bloger među dioničarima, koji inače nije neinformiran, brodare uvijek spominje skupa s građevinarima a ATPL recimo zajedno s INGR kao isti tip ulaganja. tako na ZSE misle svi koji baš ne prate sektor i ne vide što se sprema.

New Report

Close