ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

O kako je ovo ljepo za vidjeti [thumbsup]
http://finance.yahoo.com/q?s=DRYS+DSX+EGLE+ESEA+EXM+GNK+NM+QMAR+TBSI&d=t

Samo tako [kiss]


a da nisu sve to alter ega maria gatare i tomislava petrova?

Ne kolega. Tarot karte, salica kave, grah i finalna potvrda kugla. [proud]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Alien:

Bas hoces komentar? Ok evo ti ga u obliku pitanja: koliko dugo vec brodari u usa padaju i koliko su roknuli? Usporedi s nasima pa donesi zakljucke

kad god svratim tu na forum zaprepasti me kako ljudi bubnu kao iz malog prsta a da očito ne pročitaju ni nekoliko postova unatrag jer onda bi radije šutjeli. pa svakih nekoliko stranica netko misli da je jako pametno uspoređivati ATPL i DRYS zato jer eto obadva imaju bulkere i obadva su nešto rasli pa sad nešto padaju. a da nisu sve to alter ega maria gatare i tomislava petrova?

Odlicno. A sad nadjite gdje sam i cime usporedio ATPL sa eksplicite DRYS pa cemo dobiti odgovor tko valja gluposti. Usput, bacite si oko na SVE americke brodare i njihove grafove i dajte mi odgovor po cemu je to ATPL iznad svih njih da svi oni mogu opako pasti samo ATPL ne. Nadam se da bu odgovor konkretan.

gorgija:

a da nisu sve to alter ega maria gatare i tomislava petrova?

Ne kolega. Tarot karte, salica kave, grah i finalna potvrda kugla. [proud]

Na temelju toga ste vi usli u ULPL frisko a donedavno ste drvlje i kamenje po njemu sipali? A ja sam imao o vama visoko misljenje posto ste iz te struke i znate neusporedivo vise od mene.

Alien, daj budi iskren i reci koji P/E je 6 kod drys, a koji kod atpl

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Alien, daj budi iskren i reci koji P/E je 6 kod drys, a koji kod atpl

Haloooo ponavljam gdje sam uopce spomenuo DRYS u bilo kakvoj usporedbi s ATPL? Jel vam coporativno oftamolog treba?

vipy:

Alien, daj budi iskren i reci koji P/E je 6 kod drys, a koji kod atpl

Haloooo ponavljam gdje sam uopce spomenuo DRYS u bilo kakvoj usporedbi s ATPL? Jel vam coporativno oftamolog treba?


Alien, malo si napet?
gle ja sam samo rekao da nisi dao punu info, nevermind,

ODgovor za P/E kod DRysa
1. kod drysa se radi o Trailing Twelve Months (TTM), dok kod ATPL, prvo treba izracunati
2. Drys je gotovo iskljucivo Spot, dok je ATPL time Chart, mislim da zaakljucke dalje izvodite sami

BTW, P/E je samo jedan od pokazatelja…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Alien:

vipy:

Alien, daj budi iskren i reci koji P/E je 6 kod drys, a koji kod atpl

Haloooo ponavljam gdje sam uopce spomenuo DRYS u bilo kakvoj usporedbi s ATPL? Jel vam coporativno oftamolog treba?

Alien, malo si napet?
gle ja sam samo rekao da nisi dao punu info, nevermind,

ODgovor za P/E kod DRysa
1. kod drysa se radi o Trailing Twelve Months (TTM), dok kod ATPL, prvo treba izracunati
2. Drys je gotovo iskljucivo Spot, dok je ATPL time Chart, mislim da zaakljucke dalje izvodite sami

BTW, P/E je samo jedan od pokazatelja…

Ja napet uopce dapace lijepo sam trejdal jucer i danas na ATPL i trenutno ga opet nemam jer me jos nisu na bidu poklopili a ovaj put sam se stavio nize od 3000. Samo skrecem paznju na par detalja:
1. SVI (naglasavam ponovno SVI) brodari vani ne da su pali nego su se strmoglavili
2. SVI indexi vozarina su pali
3. Ocekivali smo jednu dobit a gazda na skupstini rekao da ne bu ni 1/4 od ocekivanog

Kaj je logicno ocekivati? Pad ili rast? Sjetite se na koliko smo bili kad su srecom naletili mirovinci i stvar vratili na 3500. Nadalje, ako pratite pozorno trgovanje primjerice danas, na bid su se stalno stavljali nalozi 100-200 komada koje se piraniziralo iliti grickalo. Dakle netko veci oce van, a mali grickaju. Citam forum, maltene euforija idemo up up. Kao da ne gledate kako trgovina tece! I kaj se dogodilo oko 15h kad je izasao BDI? Baaaam. Udri dolje sa stotinama komada i rusenjem. Pa ak to vama nis ne govori… Skidam kapu svima ovdje od struke koji pricaju o stvarima koje ni ne razumijem niti je za investiranje to potrebno znati, no vjerovati da sve na svijetu iz branse moze padati nemilice a ATPL ne – e ili ste nevjerojatni optimisti ili naivci.

dodatno,
pokusajte vidjeti sto je Drysu uslo sve u prihode u zadnjih 12 mjeseci, pa usporedite koliki je p/e kod ULPL

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


dodatno,
pokusajte vidjeti sto je Drysu uslo sve u prihode u zadnjih 12 mjeseci, pa usporedite koliki je p/e kod ULPL

Dodatno pogledajte postove unazad od prije cca 2 tjedna kad je cijena bila 3400-3500 pa kad sam prokomentirao da mi TA smrdi na pad. Wunderkind je tu bio detaljniji pa ste ga razapeli. Koja je ono zakljucna cijena jucer i danas? Toliko o tome.

jel onda netko od “malih ” neki dan pokupio odjednom 640 kom sa aska…?


2. SVI indexi vozarina su pali 3. Ocekivali smo jednu dobit a gazda na skupstini rekao da ne bu ni 1/4 od ocekivanog Kaj je logicno ocekivati? Pad ili rast? Sjetite se na koliko smo bili kad su srecom naletili mirovinci i stvar vratili na 3500. Nadalje, ako pratite pozorno trgovanje primjerice danas, na bid su se stalno stavljali nalozi 100-200 komada koje se piraniziralo iliti grickalo. Dakle netko veci oce van, a mali grickaju. Citam forum, maltene euforija idemo up up. Kao da ne gledate kako trgovina tece! I kaj se dogodilo oko 15h kad je izasao BDI? Baaaam. Udri dolje sa stotinama komada i rusenjem. Pa ak to vama nis ne govori… Skidam kapu svima ovdje od struke koji pricaju o stvarima koje ni ne razumijem niti je za investiranje to potrebno znati, no vjerovati da sve na svijetu iz branse moze padati nemilice a ATPL ne – e ili ste nevjerojatni optimisti ili naivci.

Pa nije baš da se samo grickalo. Bilo je tu i hapanja. Al da bi moglo još dole, moglo bi.
Kod komparacije s Drysom, on je još uvijek na cca 5X od početka lansiranja, ATPL je na cca3X. Mislim da ispod 2500 ne bi trebali, a i na 2700 je bedem neki, stoji već par mjeseci, nije da ne bi mogao bit riješen ali je indikativan.

bok vam.

I'LL BE BACK

New Report

Close