ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gubitak 17 miliona kuna ili cca. 3 milje dolara …sasvim prihvatljivo za sve uvjete na tržištu…meni se čini da je ovo dobro i bolje od očekivanja

ma paničaru bezveze i odmah je krenuo kupovat tankersku, neznalica. Ovo uopće nije toliko loše izvješće, dapače

Dobri su, za mene bolje od očekivanog.

Ja sam zadovoljan, gubitak je sveukupno zanemariv, prihodi veći, rashodi manji, u jednoj šugavoj godini su izvukli što se izvući dalo bez nekog većeg rizika.

Čestitke svim zaposlenicima Atlantske plovidbe.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Netko je krenuo s rasprodajom u trenutko kad je došao izvještaj s pozitivnom nulom, nakon dugo vremena. Koji klipan. Kao, ajmo malo posijati paniku.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pa ovo je super rezultat s obzirom kakve su bile vozarine u prvoj polovici 2013.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Nek se sad ispucaju do 16:30, a onda sutra lagani dokup 🙂

sve u svemu nije loše, pa lijepo su ljudi napisali da im je gubitak brodarstva manji od očekivanog. s obzirom da se na burzi kupuje budućnost ovo će bit jako lijepo povećanjem vozarina u 2014 i 2015 godini.

kupuje se budućnost koja nije dobra

Minus je minus, nisam najzadovoljniji…[emo_beztona]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

– veći prihodi,
– bitno manji troškovi,
– gubitak puno manji od očekivanog,
– 1Q mogao bi biti pozitivan[emo_smijesak]

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Bilo bi bolje da je dobiti ali nije mi jasno da nije iskorišten uzlet vozarina u zadnjem kvartalu. Kako će tek poslovati kad su opet pale vozarine. Ovo je potpuno neočekivano. Očito da ovdje neće biti dobiti ni dividende još dugo. A još naručuju nove brodove. Ovo je sve kontradiktorno.

Budućnost je da će preuzet dvije handy novogradnje, a zatim dvije ultramax novogradnje u idealnom trenutku kad će vozarine porast, s ovim gubitkom im likvidnost nije dovedena u pitanje. Ne bih se baš složio da budućnost nije dobra

New Report

Close