ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svaka čast. Doduše, bilo je i logično. Nekako sam osjećao ovo ali nisam želio nagađati dok se ne pokaže točnim.[emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/8NZIdjoE1MdE4jmqAQgThg==.pdf

Ovo je vrhunska odluka. Jos puno bolje nego da su samo onu opciju uzeli.
Ovo su izgleda Dolphin 64 brodovi, a oni bi trebali imati dosta nizi OPEX, odnosno biti dosta profitabilni

Pitanje je i cijene po kojoj su uzeli ovo, ali vjerujem da je ovo dobro ugovoreno. Pretpostavljam da su upali u one iste slotove gdje su trebale biti one 2 opcije

Po meni ovo je izvrsno.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

ihh kao što rekoh neće oni ni centa izvuć od Kineza.
Još gore utrpaše im nove brodove a oporavak se ne nazire još olala…

http://reports.platou.com/FixtureReport/Pages/BulkFixtures.aspx

ATPL na krilima Kineza. Idemo gore.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

imam osjećaj da će popodne letjeti perje, kad se na ovu dobru vijest nadoveže rast BDI-a…sve u svemu očekujem dobar tjedan za ovu dionicu a slijedeći još bolji poklopi li se dobro FI (ne vjerujem da bi išli u nove kupovine da nema dobrih pokazatelja)

DA, mogao bi FI biti duplo bolji. Zbog boljeg BDI-a umjesto -50 bit će -25 miljuna kuna gubitka?
Dug bi mogao još narasti…

Kada izlazi izvješće i da li netko ima informaciju o mogućoj dividendi.
Ovo je dokaz koliko sam bio u pravu nakon odluke da uđem u ovu kompaniju.
Sve se to dalo naslutiti. Kad vidiš nekog da kupuje mercedesa znači da čovjek nije siromah. Malo je ovakvih kompanija na ZSE.

nego jel znate koji su detalji oko financiranja ovih novogradnji ?

Sokrate,

krajnji rok je 14.02.2014. iliti 45 dana od završetka 4. kvartala. Za ostale kvartale je rok 30 dana.
Naravno da si bio u pravu. I ja sam.[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]
Nema ovakvih kompanija na ZSE. ATPL je kraljica ZSE.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

14.02. je petak, dakle Izvješće može biti donešeno i u dva sata popodne.
Mislim da će tako i biti što kasnije u petak. Hvala kolega S…….e
Treba ipak biti oprezan zbog činjenica koje navodi kolega Craig. Trebalo bi izvijestiti dioničare o tom problemu povrata novca. Ipak smo mi vlasnici firme. Treba da je sve transparentno inače će ulagači pobjeć.

Hajde još 50% “up” pa da vidim kako je biti na “0”. [emo_cool][emo_naivan]


Kada izlazi izvješće i da li netko ima informaciju o mogućoj dividendi.
Ovo je dokaz koliko sam bio u pravu nakon odluke da uđem u ovu kompaniju.
Sve se to dalo naslutiti. Kad vidiš nekog da kupuje mercedesa znači da čovjek nije siromah. Malo je ovakvih kompanija na ZSE.

Moj poznanik je kupio S klasu i imao za točno 3 rate prije nego što ga je vratio,tako da ne razumijem usporedbu. 😀
Svakom normalnom nije jasno zašto ova dionica čmrlji na ovim razinama,dok dionice firmi zrelih za stečaj rastu.
Valjda je današnje trgovanje znak da kreće stabilan rast.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


ihh kao što rekoh neće oni ni centa izvuć od Kineza.
Još gore utrpaše im nove brodove a oporavak se ne nazire još olala…

A ti majstore kao znaš kako funkcionira tržište, garancije, akreditivi i sve to skupa?!? Donijet će garanciju u banku i pokupiti novce, a ako bude spora, ide se na arbitražu i zdravo. Kašnjenje je kašnjenje, materijalna povreda ugovora, i mogu se jedino izvući na Force Majeure, potres, poplava i sl. Što opet ne oslobađa od obveza nego samo štiti od penala.
Obveza ATPL je jedino mogla biti uplata avansa što je i napravljeno te zaštićeno garancijom. Škver može i propasti, ali banka neće i pare će izaći. Zato se garancije i izdaju, da se ne bi previše natezali u slučaju spora. Pokupiš novce i aj’ bok.
Uostalom, fućka se kineskoj banci za kineski škver. Važan im je jedino kredibilitet njihovih papira, koji jednom kad profućkaš odmah bankrotiraš. Sve počiva na povjerenju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close