ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

moj nalog prije tri tjedna na kupnji (cca 110 kom po 3350 kn) nikako nije mogao proći…..jednostavno nitko nije trzao jer sam valjda nudio premalo …..onda sam izgubio živce i ušao u IGH…
ali pitam se sad koji su to ulagači da nakon samo 3 tjedna prodaju iste dionice po 2935 ….izgleda da se oni više neće baviti ulaganjem
ili znaju da će ići i na 2500 npr. pa će ponovo ući na toj razini


Potrosnja: Handysize 28000 mt – 18-20 tona dnevno Handymax 44000 mt – 23 – 25 tone Panamax 75000 – 30 – 34 tone Izmedju toga interpoliraj. Danasnje cijene goriva: Rotterdam – 340 $ po toni Singapore – 355 $ pmt

Derby, ako bi mogao objasniti kako ste došli do ove 23-25 tona za handymaxe. [smiley]

Pessimism Is Your Friend


moj nalog prije tri tjedna na kupnji (cca 110 kom po 3350 kn) nikako nije mogao proći…..jednostavno nitko nije trzao jer sam valjda nudio premalo …..onda sam izgubio živce i ušao u IGH… ali pitam se sad koji su to ulagači da nakon samo 3 tjedna prodaju iste dionice po 2935 ….izgleda da se oni više neće baviti ulaganjem ili znaju da će ići i na 2500 npr. pa će ponovo ući na toj razini

ma po toj cijeni od 2935 kn je prošao neznatan broj komada. a i u igh ti danas nije loše samo ne znam po kojoj si cjeni ušao

Ne znam zašto se ovih dana svi zamaraju BDI-om, DRYS-om, cijenama goriva, brodova i što ja znam čime već ne. Cijelo tržište je na kratko potonulo i treba malo strpljanja i novca za dokup (hehe) da bi se prebrodila ova situacija. Siguran sam da recimo T-HT, IGH, INGR i sl. nemaju nikakove veze s gore navedenim pojmovima…ili se varam…[undecid]

poslije kiše dolazi sunce[cool][

Ovo stvarno već postaje gadljivo, zanima me kakvi će biti komentari kad BDI krene prema gore za koji dan. Čovjeku podhitno treba objasniti profitabilnost brodara i na ovim razinama BDI-ija!

http://www.seebiz.eu/hr/burze/gradevinari-profitirali-od-promjene-trenda,6581.html

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Ovo stvarno već postaje gadljivo, zanima me kakvi će biti komentari kad BDI krene prema gore za koji dan. Čovjeku podhitno treba objasniti profitabilnost brodara i na ovim razinama BDI-ija!

http://www.seebiz.eu/hr/burze/gradevinari-profitirali-od-promjene-trenda,6581.html


“Kurioziteta radi tada je cijena bila 2000” koje je to navlačenje iz dana u dan… Nevjerojatno… Iako ja se nadam još kojem danu pada tako da jeftinije dokupim [thumbsup]


Ovo stvarno već postaje gadljivo, zanima me kakvi će biti komentari kad BDI krene prema gore za koji dan. Čovjeku podhitno treba objasniti profitabilnost brodara i na ovim razinama BDI-ija!

http://www.seebiz.eu/hr/burze/gradevinari-profitirali-od-promjene-trenda,6581.html

Neki očito zaboravljaju koliko je brodova od tada Atlantskoj plovidbi isporučeno i koliko će ih u narednih pola godine biti… Kao da to ne povećava prihode za lijepi dvocifreni postotak.


Derbyshire: ” Potrosnja: Handysize 28000 mt – 18-20 tona dnevno Handymax 44000 mt – 23 – 25 tone Panamax 75000 – 30 – 34 tone Izmedju toga interpoliraj. Danasnje cijene goriva: Rotterdam – 340 $ po toni Singapore – 355 $ pmt” Derby, ako bi mogao objasniti kako ste došli do ove 23-25 tona za handymaxe. [smiley]

Jednostavno. imam ih 5 pod kontrolom. 4 Mitsubishi makinje i jedna Sulzer. Na 13.5 milja nakrcani trose 25-28 tona.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

BDI -443, dakle i sutra nas čekaju isti naslovi u novinama od strane dežurnih drukera..

Evo kako teku pregovori oko nove cijene metalne rudače http://www.forbes.com/markets/2008/01/16/baosteel-ironore-negotiations-markets-equity-cx_vk_0116markets02.html

Izgleda da nema još ništa od dogovora [cry]
Ali što duže budu pregovarali to će poslije potražnja, nadam se biti veća, jer će kinezi potrošiti zalihe kojima ruše cijene. A onda se nadam i da će vozarine brže vraćati na prijašnje vrijednosti a onda će to psihički djelovati na cijenu naše ATPL…

Evo za poklonike DRYS-a – u pre-marketu +2%:

DRYSHIPS INC. (NasdaqGS:DRYS)

Pre-Market: 53.50 1.07 (2.04%) as of 8:59AM ET on 01/17/08

Hogar vozi Volvo

To ti je kao dijeta, iszgubljeni kilogrami se brzo vrate, a može se dogoditi i da se još više udebljaš. zato kinezi jako dobro moraju paziti što rade.

New Report

Close