ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislimd da ide postepeno dizanje brodara jednog po jednog atpl je do sad najviše bila odradila, jdpl stigao danas otprilike toliki postotak, sad bi mogli tnpl na… i ulpl … oni su ostali zabetonirani na dnu, kad se izniveliraju onda podjednako gori
nebude sigurno atpl bila na 600 recimo a ulpl na 250 ili tnpl 350 ili jdpl na 80
imam atpl da neebi neko krivo protumačio,
svi brodari su gledajuči ath pali podjednako cca 95 %, ako nebude kod njih psn i st, uvijek će oni biti tu negdje u istim razmacima ( plus sz neke extra zarade ) ali sada trenutno i nije tako

pepe7


to je OK, to se smije… ovo što mi radimo se ne smije, apparently 😉

nekad se ovdje znalo vidjeti i izračun famoznog NAV-a.
mislim da su informacije o vrijednosti brodova određene starosti i tipa vrlo dostupne… kao i procjena vrijednosti hotela.
bilo bi sjajno kad bi netko s dovoljno znanja i vremena, pokušao neke cifre baciti na papir… ili excel 😉

nisam 100% siguran ali 99% mislim da je prije nekoliko mjeseci netko bacio izračun na preko 700 kn.,e sad, u međuvremenu su cijene brodova porasle.,ako se nekome računa nek baci noviji izračun.,

kolega hugh, evo mojeg pokušaja od 20 minuta… nabacao sam brodove, cijene sam izvukao od erste group researcha, odnosno reporta od 15. srpnja (sad bi mogle biti samo veće valjda).
hotele vode po 300 milijuna pa eto, što da ja drugo radim?! 😉
ovu zgradu novu nemam pojma po koliko da vodim.
potraživanje za ona dva broda sam uključio.
sigurno sam puno toga zaboravio i krivo vrednovao, ali zato dijelim s vama… zajedno smo pametniji! 😉

napominjem da nisam iz investicijske branše, nego iz nekog drugog filma i ovo prihvaćam kao amaterski pokušaj podložan kritici 😉
izračun

Mikan

Da to nije matemataka radimo ražanj, a zec u šumi.

DRYS:
1,60 USD cijena pocetkom godine
3,50 USD cijena 06.12.2013

DryShips Inc. (DRYS) announced this morning that they are suspending the recent 200 million ATM equity offering of their common shares.
What is the reason for this?

….
It is obvious with today’s announcement, and the current numbers on economic growth, that the CEO George Economou believes the share price should be much higher.
….
Rising rates and the suspension of the ATM means that the share price is likely to go much higher. I am placing a near-term upside target of $5.73 a share.

Cijeli clanak:
http://seekingalpha.com/article/1880701-now-is-the-time-to-load-the-boat-on-dryships?source=yahoo

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

http://finance.yahoo.com/echarts?s=DRYS+Interactive#symbol=DRYS;range=my

K-pax

Zaboravio si napisati da je drys bio (120) krajem 2007 i da je sada oko (3,50)znači pao je više od 40 puta, Atlanska je za sada pala puno manje.

Toliko o usporedbi.

Što znači da DRYS mora još puno rasti da dostigne Atlansku.
Atlanska je malo požurila u odnosu na DRYS.
Nije nagovor na prodaju/kupovinu dionica.

dvije riječi: stock split


http://finance.yahoo.com/echarts?s=DRYS+Interactive#symbol=DRYS;range=my

K-pax

Zaboravio si napisati da je drys bio (120) krajem 2007 i da je sada oko (3,50)znači pao je više od 40 puta, Atlanska je za sada pala puno manje.

Toliko o usporedbi.

Što znači da DRYS mora još puno rasti da dostigne Atlansku.
Atlanska je malo požurila u odnosu na DRYS.
Nije nagovor na prodaju/kupovinu dionica.

Nije bilo stock splita, mikan pise gluposti. A da i je, cijena se na americkim gledalicama promptno prilagodjuje za isti i u proslosti. Ali je bilo velikih dokapa odnosno konverzija duga u equity cime je broj dionica uvecan nekoliko puta. Relativno gledano i jedna i druga dionica su snazno pale s time da DRYS vise nije bulk brodarska firma vec glavninu prihoda danas generira iz off-shore drillerskih aktivnosti, za razliku od ATPL kojoj je glavni biznis i dalje bulk brodarstvo uz pruzanje smjestajnih i ostalih ugostiteljskih usluga hotelijerskomg tipa.

I molim te objasni nam kako cijena necega moze pasti za 40 puta?
Rasti bi mogla, al pasti nikako ne moze.

fahrudine, jel lakše napisati da mikan piše gluposti, ili ukucati u Google ‘drys stock split’?

Mikane prijatelju ja mislim da oni znaju za stock split, nego im takav igrokaz ne odgovara pa zamišljaju drugu situaciju i ogroman pad…

DRYS: broj izdanih dionica

20.05.2008 36,68 milijuna
30.09.2013 424,76 milijuna komada

Usporedjivat cijenu dionice s pocetka 2008 ili kraja 2007 i ovu sadasnju cijenu je besmisleno.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

trenutni mcap po finance.yahoo 1.41 milijarda. mislim da je maksimum bio 2007 oko 4.3 milijarde. ako netko zna bolje neka me ispravi.

New Report

Close