ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Otvaranje Atlant centra je u prosincu.Zna li netko sta se tamo događa?osim toga da se stanovi prodaju po 2800 a poslovni prostori za 3000+ eura?

Ne znam što Kulaš čeka,njemački Oldendorff koji ima manje gotovine od Atlantske je nedavno naručio 6+6 ultramaxa od 64.000 tona u škveru Qingshan,istom škveru đe je atlantska narucila ova 2+2 green dolphina?
Kulaš je još ovo ljeto izjavio da planiraju veće povečanje flote…

@lapad
kalkulira koliko će kamate od atlant centra žderat ako ne krene prodaja kvadrata 🙂 da 20 mil eur-a kredita a Vi bi investirali u granu koja je suha he,he…

Craig,nemoj govorit neistine.31.12.2012. je ostatak kredita bio 94 mil kn ili oko 12 mil eura a sada je sigurno jos i manji…Zgrada je samofinancirajuca,sama ce vratiti svoj kredit i jos ce zarađivati od najmova poslovnih prostora.

BDI i fixtures rastu, a cijena dionice pada. To je ZSE. Radije se umlaćuju pare u PSN firme nego u nešto što iole vrijedi. Hehe.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ne znam što Kulaš čeka,njemački Oldendorff koji ima manje gotovine od Atlantske je nedavno naručio 6+6 ultramaxa od 64.000 tona u škveru Qingshan,istom škveru đe je atlantska narucila ova 2+2 green dolphina?
Kulaš je još ovo ljeto izjavio da planiraju veće povečanje flote…

izgleda da su u međuvremenu postali oprezni. u pomorskoj večeri je rekao da će nove novogradnje ugovarati samo ako bude neka odlična prilika, dakle ako dobiju još nešto ispod sadašnjih cijena. možda se nešto već kuha, ali možda su i zaista odlučili čuvati keš. po mjesečnim izvještajima platoua samo u zadnja dva mjeseca naručeno ukupno 19 mil dwt.

s druge strane ukupni orderbook je svejedno još uvijek znatno tanji nego što je bio početkom 2006 i s kojim je počeo big bang vozarina. orderbook za 2014 će biti 35-40% niži od onoga koji je početkom godine bio za 2013, godinu u kojoj su se vozarine udvostručile.

ja bih sad bio skloniji second hand brodovima nego novogradnjama.


BDI i fixtures rastu, a cijena dionice pada. To je ZSE. Radije se umlaćuju pare u PSN firme nego u nešto što iole vrijedi. Hehe.

a možda samo prati USA brodare koji su jučer pali?



BDI i fixtures rastu, a cijena dionice pada. To je ZSE. Radije se umlaćuju pare u PSN firme nego u nešto što iole vrijedi. Hehe.

a možda samo prati USA brodare koji su jučer pali?
[/quote]

Hmmm …. a zašto nisu pratili USA brodare kad su drastično rasli?

I ja bi isto radije kupovao second hand nego nove. Ako tržište krene prema gore i oni će više vrijediti, a ako ne barem nisi stukao love kao za nove.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nebrodarski dio Atlantske vrijedi iznad 400 kuna po dionici,znaci da ZSE vrednuje brodara ATPL -50 kn po dionici[emo_smijeh]
Gorgija,koji USA brodar ima cijenu ispod nule?




BDI i fixtures rastu, a cijena dionice pada. To je ZSE. Radije se umlaćuju pare u PSN firme nego u nešto što iole vrijedi. Hehe.

a možda samo prati USA brodare koji su jučer pali?
[/quote]

Hmmm …. a zašto nisu pratili USA brodare kad su drastično rasli?
[/quote]

kako nije? pa 75% YTD je sasvim u trendu.

03.02. svečano otvaranje zgrade Atpl-vjerojatno će utjecati na cijenu dionice[emo_smijesak]

New Report

Close