ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ja ovdje vidim (Po mom skromnom mišljenju) jednu od najvećih kočnica vlasništvo CO 10 posto i ako potencijalnim kupcima CO nije u interesu da cijena ide gore ona neće ići.
Pozdrav!

To je malo prestatično promatranje. Čini mi se da su ponude već došle i da CO ide na bubanj vrlo uskoro. A onda će im pasati što veća cijena.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@serislav: ne, ako žele dokupiti/preuzeti

recimo, adrisu bi baš pasalo jedno ovakvo ulaganje od 500 milijuna kuna… jer sigurno znaju što za to dobivaju.

Iskreno, to je veliko prtljanje. Kad imaš 10% onda moraš ili dati ponudu za preuzimanje ili moraš krenuti naprosto kupovati, a to diže cijenu. Squeeze out možeš napraviti tek kad imaš 95%, po cijeni nekakvog tromjesečnog prosjeka. U bilo kojoj drugoj varijanti preuzimanja ponudu tko želi može prihvatiti, a tko ne želi ne mora.

Osim toga, dionica je na nivoima koji korespondiraju vozarinama i cijenama sličnih dionica u svijetu, u odnosu na BV (0.3-0.4 BV). I tako će više manje biti i dalje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

atlantska handy

vidi, vidi! ovi i o nama pričaju! 😉
vijest je od danas, ali to je onaj brod za kojeg je atlantska prije nekoliko dana javila, jel da?

@serislav: u nekim slučajevima nije da moraš dati ponudu za preuzimanje, nego ŽELIŠ! 😉
ja sam siguran da će adris, ako uzme CO, spadati u te želiš.

mislim da je u pripremi zakon po kojem će jedino okidanje kad moraš dati ponudu za preuzimanje, biti kad pređeš 25%.


Ja ovdje vidim (Po mom skromnom mišljenju) jednu od najvećih kočnica vlasništvo CO 10 posto i ako potencijalnim kupcima CO nije u interesu da cijena ide gore ona neće ići.
Pozdrav!

alkar Yoyo u sridu, to je zaista meritum i dok se ne rješi taj problem dionica ne može jače up, ( volio bi da se varam)


@serislav: u nekim slučajevima nije da moraš dati ponudu za preuzimanje, nego ŽELIŠ! 😉
ja sam siguran da će adris, ako uzme CO, spadati u te želiš.

mislim da je u pripremi zakon po kojem će jedino okidanje kad moraš dati ponudu za preuzimanje, biti kad pređeš 25%.

Za 25% već imaš. Ali meritum je: ako ŽELE, neka daju ponudu. Pa kom opanci kom obojci. Cijenu na burzi ne određuje ponuda, osim ako nije bitno viša od cijene na burzi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

U premarketu dionica DRYS up 12%. To je tržište, a ne ova žabokrečina. Na ZSE 12% nešto može narasti samo u okviru zadnjeg uzdaha prije konačnog izdaha, kako se to lijepo vidi na DIOK-iju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

gdje su pesimisti molim da se jave.

Javi se sam sebi na temi JDPL. Tamo si napisao da BDI nije nikakav pokazatelj.

Baltic Dry Index (BDI) +102 1821

jadroplov i atlanska dva su svjeta različita.

New Report

Close