ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nekako su zanijemili redovni komentatori kontra ATPL?
Gdje ste nestali, a vidjet ćete tek sutra


LIBERTAS 75,511 BLT 07 SAMARINDA/MALAYSIA 1-5/7.2013 USD 5,500 DAILY + $85000 BB NOBLECHART

kad se sve zbroji solidna peteroznamenkasta brojka po danu, 85K za vožnju od marivelesa do samarinde, što za prazan brod nije više od 4 dana, a od samarinde do bilo koje malezijske luke je maksimalno tjedan dana, dodaj utovar i istovar i još uvijek smo na 10k dnevno.


..ma ja sam također uvjeren da će nas atpl iznenaditi s + izvješćem za Q3, a onda ovi dežurni katastrofičari neka provjere book value..[emo_cool]

Vaš link …

Jos jedan dokaz da su gospari mestri od zanata.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Vidim da nitko na forumu ne kuži zašto se cijena ATPL,jedne od najboljih firmi u Hrvatskoj,drži na lancu,na ovim komicnim razinama.Najveci dionicar CROATIA OSIGURANJE ide nakon ljeta u privatizaciju a prije toga prodaje vecinu dionica u drugim d.d.
A što mislite tko održava ovu cijenu,tko ce kupiti 148.000 dionica po ovoj cijeni,koja banka ce dati dugorocni kredit za dionice?
Svaki dan u narednom periodu se moze ocekivati ta kupoprodaja,a što ce nakon toga biti nek svak mučne svojom glavom.

lapad, nije problem samo u croatiji, nego je i AUDIO tj. država odredila da će prodati sve udjele ispod 25% i to u roku dvije godine, pa ako misliš da netko drži cijenu do prodaje, onda se strpi još toliko. Znaš kako kažu, “AUDIO svima si naudio”. Dakle imamo dionicu gdje se 2 najveća dioničara namjeravaju iskrcati i to bi trebalo biti dobro? Nisam siguran na koga aludiraš da će kupiti, ali ako trezor kupi novcem same atlantske plovdibe pa onda podijeli te dionice za nagradu upravi, to meni ne izgleda obećavajuće. Neka povećaju kredit da sebe nagrade, a dioničarima će u kolovozu ispostaviti račun u kojem gubitak iznosi 79,925.265,04 kuna.[emo_palacd]

Vranjo nek se ceska koga svrbi, ti nisi dionicar AP. Polako te hvata panika, nije lako ulagati u dionice, uvijek rastu one koje ne kupujes a padaju one koje ti kupis, cisti matriks. Trebas promijeniti strategiju, misliti da kupujes belje a stvarno kupovati AP, tako ce ih prevariti. Tvoj je problem sto si preemotivan i imas kratak fitilj a to se debelo placa. Pokusaj kako sam ti rekao i uspjet ces sigurno.[emo_plazi][emo_palacd][emo_plazi]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Kormilaru, ovo što si opisao ti je dobar autoportret, sve je kontra i naopako, kao savjet čovjeka od 1000 kn ulaza. Zaboravljaš da sam kupovao tjedan prije objave vijesti, pa računaj koliko sam dugo još bio u plusu i imao vremena prodavati i kupovati. Uvijek volim kupovati niže, zato je iznenadan pad došao kao naručen. Radije hvatam niski ulaz, nego da čekam i trpim minus (tjednima, godinama), ali svakome svoje veselje.
U pravu si da treba biti emotivan, ali umjereno. Pod tim želim reći da treba aktivno trgovati, a ne pasivno zuriti u monitor i promatrati kako se skuplja minus i čekati da se vrati na ATH.[emo_palacg]

a to su naši analitičari u upravljači fondovima, kupuju DKLV po 240 i sl, a sad prodati ATPL recimo na 0,3 BV :))) genijalno :),

još ih treba izabrati za sabor da dobiju zaslužene saborske mirovine 🙂 da su mediji slobodni i neovisni o ovakvim stvarima bi se naveliko pričalo

Uprava pomalo zamjenjuje hrvatsku posadu, jeftinjom filipinskom i kineskom. Štednja na svakom koraku.

I noga u guzicu je korak naprijed


Vidim da nitko na forumu ne kuži zašto se cijena ATPL,jedne od najboljih firmi u Hrvatskoj,drži na lancu,na ovim komicnim razinama.Najveci dionicar CROATIA OSIGURANJE ide nakon ljeta u privatizaciju a prije toga prodaje vecinu dionica u drugim d.d.
A što mislite tko održava ovu cijenu,tko ce kupiti 148.000 dionica po ovoj cijeni,koja banka ce dati dugorocni kredit za dionice?
Svaki dan u narednom periodu se moze ocekivati ta kupoprodaja,a što ce nakon toga biti nek svak mučne svojom glavom.

nije baš bajno u brodarstvu,evo meni prijatelj radio kao prvi časnik za norveškog brodara, prodali su brod i sad je na čekanju ili bolje rečeno nema više mista u toj firmi,,

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Vidim da nitko na forumu ne kuži zašto se cijena ATPL,jedne od najboljih firmi u Hrvatskoj,drži na lancu,na ovim komicnim razinama.Najveci dionicar CROATIA OSIGURANJE ide nakon ljeta u privatizaciju a prije toga prodaje vecinu dionica u drugim d.d.
A što mislite tko održava ovu cijenu,tko ce kupiti 148.000 dionica po ovoj cijeni,koja banka ce dati dugorocni kredit za dionice?
Svaki dan u narednom periodu se moze ocekivati ta kupoprodaja,a što ce nakon toga biti nek svak mučne svojom glavom.

Po meni je ovo više loša vijest nego dobra. Do sada je bila u čvrstim rukama, što će biti nakon što odluče prodati svoje pakete i kome je pitanje… Da li će se lagano istresavati i rušiti cijenu ?? Puno je tu upitnika…


,jedne od najboljih firmi u Hrvatskoj,

Kolega Lapad za pokoru izmolite pet ocenaseka i pet zdravih Marija.
Vas komentar treba izgledati ovako:

daleko najbolja firma u Hrvatskoj.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

New Report

Close