ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo kad smo vec u revijalnom tonu, Sakai je odlucio ulagati u znanje!

[color=blue]Kako ce izgledati porinuce “Marina Drzica”? (serija Diamond53)[/color]

http://www.splashvision.com/Video/10388_Second-Diamond-53-ship-launching-in-Nasico.html

Ulazite u znanje![thumbsup]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Kako ce izgledati porinuce “Marina Drzica”? (serija Diamond53)[/b][/color]

Nije bitno kako nego kada ?
Vjerujem da bismo ga rađe vidjeli u floti po vozarinama od 100.000 USD pd (što se već za takve brodove događa ovih dana) nego 10.000 USD , što bi nam se moglo dogoditi ako jako zakasni………..


sakai: ” Kako ce izgledati porinuce “Marina Drzica”? (serija Diamond53)[/b][/color] ” Nije bitno kako nego kada ? Vjerujem da bismo ga rađe vidjeli u floti po vozarinama od 100.000 USD pd (što se već za takve brodove događa ovih dana) nego 10.000 USD , što bi nam se moglo dogoditi ako jako zakasni………..

jako zakasni = min 4-5 god. Bojim se da bi u tom slučaju penali zbog zakašnjenja nadoknadili ukupnu cijenu broda!

Hogar vozi Volvo


ŠPANCIR: ” sakai: ” Kako ce izgledati porinuce “Marina Drzica”? (serija Diamond53)[/b][/color] ” Nije bitno kako nego kada ? Vjerujem da bismo ga rađe vidjeli u floti po vozarinama od 100.000 USD pd (što se već za takve brodove događa ovih dana) nego 10.000 USD , što bi nam se moglo dogoditi ako jako zakasni……….. ” jako zakasni = min 4-5 god. Bojim se da bi u tom slučaju penali zbog zakašnjenja nadoknadili ukupnu cijenu broda!

U slučaju 4-5 god možda i više od ukupne cijene

Lijepo otvaranje na zapadu:

Columnar
Symbol Time Trade Change % Chg Volume Intraday Related Info
DRYS 9:33AM ET 74.88 1.71 2.34% 129,626 Chart, Messages, Key Stats, More
DSX Jan 4 29.42 0.00 0.00% 1,500 Chart, Messages, Key Stats, More
EGLE 9:34AM ET 25.54 0.52 2.08% 61,356 Chart, Messages, Key Stats, More
ESEA 9:30AM ET 12.01 0.01 0.08% 4,001 Chart, Messages, Key Stats, More
EXM Jan 4 37.00 0.00 0.00% 0 Chart, Messages, Key Stats, More
GNK Jan 4 50.54 0.00 0.00% 0 Chart, Messages, Key Stats, More
NM Jan 4 11.94 0.00 0.00% 0 Chart, Messages, Key Stats, More
QMAR 9:32AM ET 23.25 0.35 1.53% 9,367 Chart, Messages, Key Stats, More
TBSI 9:32AM ET 29.46 0.35 1.20% 16,967 Chart, Messages, Key Stats, More

Hogar vozi Volvo

Ma kolega Špancir, danas je dan za revijalno raspolozenje. Dvije dobre vijesti a ATPL dole 2%. Trenutno imamo krdo na djelu i nikakvi fundamenti ne pomazu. Isto tako, niti rast vjerojatno nece biti potaknut tim istim fundamentima vec ce krdo (ili netko drugi) odluciti kad ce to gore…

Vidim ja da si ipak zapeo za te Vijetnamce[wink]. Kasnili ne kasnili, doci ce na vrijeme (Drzic). Ne vjerujem da cemo vidjeti 10.000 USD za handy tako skoro, o cemu smo vec raspredali. Napominjem da nemam nikakve info o vremenu isporuke Drzica, vec da su to cisto moje spekulativne opservarcije – o svemu. Da ne bi bilo…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


@Hogar
and Tunix,

Slazem se za penale, ali pitanje je kolika je uopce sansa naplate istih. Ipak se radi o Vijetnamcima, sumnjam da njih netko, u vrijeme kada je svaki mjesec za brodare “presudan”, moze natjerati da plate penale. Barem sam ja stekao dojam, citajuci nase brodarske strucnjake, da je to tako.

Nisam slucajno napomenuo da mi se cini cudnim kako su Kinezi ipak malo ubrzali u zadnje vrijeme sa izgradnjom… ne vjerujem da se radi o prijetnjama penalima, naprotiv….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

@sakai

Definitivo ima i u tome nečega. Iskreno nisam upučen uopče na koji način funkcionira sama izgradnja broda, odnosno koje tijelo vrši nadzor i brine oko rokova. A posebno tko je taj koji vrši pritisak na isplatu penala.
Htio sam prokomentirati da bi kašnjenje od 4 god bila ozbiljna povreda nečijeg poslovanja, a kakav bi tek ostavilo glas o izgraditelju.
Iskreno mislim da do toga nikako nebi smjelo doći[bye][bye][bye][bye]


Bojim se da bi u tom slučaju penali zbog zakašnjenja nadoknadili ukupnu cijenu broda!

ne bi [wink][bye]

Pessimism Is Your Friend


Hogar: ” Bojim se da bi u tom slučaju penali zbog zakašnjenja nadoknadili ukupnu cijenu broda!” ne bi [wink][bye]

Nego što se dešava u tom slučaju?
[undecid][undecid][undecid][undecid]

“Investicijski stručnjaci u ovoj godini očekuju daljnji rast cijena dionica na Zagrebačkoj burzi, a u fokusu ulagača bi ponajviše trebali biti građevinski, brodarski i prehrambeni sektor.
Ponajprije zbog potražnje azijskih, posebice kineskog gospodarstva za rudama, a očekuje se da će vozarine rasti i ove godine, što bi trebalo imati pozitivni učinak na dionice brodarskih tvrtki, osobito onih koji prevoze rasuti teret. U nas su to Atlantska plovidba i Jadroplov…”

http://www.net.hr/novac/page/2008/01/07/0447006.html

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

I dalje smo u prvom planu. Danas same dobre vijesti.
Iako smo to već čuli mnogo puta i prokomentirali

[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

New Report

Close