ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

jasno mi je i opravdano je cijena dionice pala na ispod 200 kn ali nije mi jasno zasto je skocila na 260 valjda ocekujuci bolje izvjesce ,posto ono nije ne vjerujem da ce bas toliko se spustiti ali da ce se korigirat to oće!

evo malo o rastu pnmxa u zadnje vrijeme .

Returns for Panamax ships, the main grain and coal carriers, reached the highest in almost two months as the reopening of some Asian offices after holidays and South America’s nearing grain season spurred demand.

………………
“Sentiment was strongly positive,” London-based ICAP said

http://www.hellenicshippingnews.com/News.aspx?ElementId=6efb745b-87a3-4710-bda0-a294b7b7673b

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


jasno mi je i opravdano je cijena dionice pala na ispod 200 kn ali nije mi jasno zasto je skocila na 260 valjda ocekujuci bolje izvjesce ,posto ono nije ne vjerujem da ce bas toliko se spustiti ali da ce se korigirat to oće!

Imaš pravo, oće oće, krenula bežanija,[emo_smijeh][emo_plazi][emo_smijeh], al nisu se svi još probudili, dioničari AP su malo lijeni, tako da će tornado biti oko ručka.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Da je bilo za tornado, krenuo bi odmah od otvaranja.
Ne kažem da ne bi bilo lijepo opet dionice kupovati po 210 kuna, ali čisto sumnjam.

čuj, spalato, postoje dvije vrste igrača na burzi, oni koji kupuju kad je ciklus na dnu a izvješća najgora i oni koji kupuju kad je ciklus na vrhu i izvješća najbolja. pa sad, da ostanemo kod narodnih uzrečica, kom obojci kom opanci.

Ma stavih se na kupnju. Nikad se ne zna. Možda se još jednom netko malo jače istrese. Ima ljudi na ovoj burzi sa svakakvim uvjerenjima i sukladno tome odlukama. A to treba iskoristiti.
Ipak, izgleda da je efekat lošeg FI odrađen.

Samo što se na ovoj dionici nezna dno a kako je BDI nisko već se sad zna da će za f1 bit gubitak.

@ taja979
Zato dionica i nije 500 kuna, nego ovdje gdje je.
Po nalozima se vidi da ima dosta škvadre koja je čekala ispod 200 kuna. Nije dočekala, nije odradila rast do čak 264 kune i sad ide na “popravni”. Ti i takvi neće čekati 200 kuna kao u prvom krugu, nego će se naslagati iznad, što je vidljivo iz stavljenih naloga. Oni su naučili, a ovi koji čekaju ispod 200 kuna očito još nisu naučili.

S 800 na 200 u vrlo kratko vrijeme – ako u to nije ukalkuliran gubitak 2012 i 2013 ne znam što je….

Očekuju se daljnji gubitci. U dogledno vijeme ovo ide ispod 200 kn.


Očekuju se daljnji gubitci. U dogledno vijeme ovo ide ispod 200 kn.

Teško, bude li više onih koji su shvatili. A ima ih dovoljno.

@ spalato
Pa što nisi na tim nekim drugim dionicama, nego ovdje gdje se očekuje “propast” firme. Čini se ipak da bi ti kupio, ali nisi spreman platiti poštenu cijenu.
Kad krene gore, opet ćeš se čuditi – kako, zašto?
Vidiš li gdje je ask? Visoko, i ne trza. Panika je prošla.

@spalato
Kad se pogleda i usporedi s drugim brodarima – ova dionica je potonula najviše..
S ovom cijenom dionice ispada da firma vrijedi oko 45 mil €, a samo su u atlant centar upucali 26 mil €…
Ovog ima samo na zse,po zse principu funkcioniranja ovdje bi cijena trebala rast kad atpl uđe u predstečajne nagodbe itd..

New Report

Close