ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 03:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Kako god bilo, bid se podebljao. To je ipak pomak sentimenta nabolje.

to ima veze samo sa zelenilom na EU burzama koje traje već mjesec dana pa se konačno prelilo i kod nas…čim se vani zacrveni, slijedi i kod nas masovna bježanija iz dionica i povratak ATPL na 200 kn
[/quote]Mislim da nas ima previše koji čekamo povratak na 200 kn. Imam već dionice ali htio bih još i ja.[emo_mrgud]

Vani su svi brodari u privatnim rukama i tamo se roka u svu šesnaest. Kod nas je tek sada država najavila prodaju nečeg od čega nema nikakve koristi osim valjda jednog uhljebljenog podobnog člana u NO. Ovo sigurno neće preko 250 a da će u vrijeme AUDIO prodaje opet na 200 to bi moglo sigurno. Tako da možete slobodno izać van, negdje pokupit neki postotak i za godinu dvije se vratiti ako se u međuvremenu ne obogatite toliko da vam od ovog ne bude više potrebno.[emo_beztona] Koliko je država brza u provođenju svojih odluka, ovo bi kilavljenje moglo potrajat godinama.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Ja mislim da to što Audio prodaje ili ne prodaje svoje dionice nema nikakve veze. Ovu će dionicu i firmu spasiti oporavak svjetskog gospodarstva i snažna potražnja za željeznom rudom, i kad se to dogoditi 300 kn će biti smiješna cifra.


neki od ovih brodara su maloo žešče odljepili prema gore danas…….
jel to neka vrsta "brodarske ingre" u bijelom svijetu ili…..

Odljepili su se oni koji su pred bankrotom, mislim da to nema veza sa fundamentima u brodarskom biznisu


Capesize 7.785 dollar (- 1,7 prosent)
Panamax 5.646 dollar (- 0,8 prosent)

BPI u banani već duže vremena. To sigurno ne može pokrenuti ovu dionicu uvis. Dapače.

Dobro, gdje tko vidi dno BDI-a? Zauvijek može padati? Što je niži, prijevoz je neisplativiji, ionako malo profitabilne firme će propadati i sektor će opet naći ponudu-potražnju na ravnini ne na decline-u.

Uglavnom, gdje vidite dno BDI-a? Koliko je on vezan za cijene goriva?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

hugh gledajući taj link vidim da se američki brodari trže po 1.45 book-a i imaju zavidnu profitnu maržu 48% u čemu je njihova tajna pozitivnih fi a naši brodari u banani

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Prema količini bid naloga teško da će dionica na 200 kuna. Već neko vrijeme vidi se da se stalno pojavljuju kupci koji ne kupuju baš samo jednu ili dvije dionice. I jučer se ujutro netko nakrcao kupnjom po asku, a nije čučao na bidu i čekao.
Prošli tjedan kupnja se vrtila na oko 230 kn, a sada na oko 240 kn. Vidjet ćemo što će biti, ali meni se čini da ipak ima netko zainteresiran da se pomalo krca, ali ne želi bitno dizati cijenu dok se ne nakrca koliko je naumio. Naprosto ne želi postići efekat da se ask previše digne u visine. Očito kupuje, a vremena ima, jer neće brodarine skočiti preko noći.


hugh gledajući taj link vidim da se američki brodari trže po 1.45 book-a i imaju zavidnu profitnu maržu 48% u čemu je njihova tajna pozitivnih fi a naši brodari u banani

To si pogledao samo NMM koji imaju odlične dugoročne ugovore, osim toga imali su neke izvanredne prihode preko osiguranja u 2012. Pogledaj malo ostale, preporučio bio DRYS, EGLE, GNK, PRGN sve top brodari prije par godina

istina ! nisam gleda druge ,znaći nije bajno ni njima ,hm izgleda da kinezi po mom sudu žele dominirati morima ucjenjujući brodarske kompanije

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Prema količini bid naloga teško da će dionica na 200 kuna.

toliko si već na burzi da si do sada mogao shvatiti da to ne znači ama baš ništa! dapače, što je kupnja prividno jača, veća je i vjerjatnost da se netko planira iksrcati pa si “jakom kupnjom” stvara potporu prije iskrcaja…
vidjet ćeš kad se uskoro promijeni sentiment na ZSE pa sve opet ode u crveno, koliko će tih junaka ostati na kupnji gdje su sada [emo_palacd]

@ arno
Istina je da se prije nekog vremena kad se cijena malo napumpala i bid naslagao, netko sa više komada istresao po njima. Istresao se i po meni, ali sam ja ipak nakon nekoliko dana te kupljene dionice prodao po nešto višoj cijeni i zaradio poneku kunu. Vidiš, ja sam bio na bidu i profitirao. Ne puno, ali čovjeka veseli u vrijeme ove totalno učmale situacije kada se ništa ne događa. To rasipanje po bidu ne znači da će takvih rasipanja još biti, iako je moguće. Sve je ovo ipak samo rizik, sreća i malo vještine.

New Report

Close