ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne budite previše optimistični,sprema se valić to je jasno,no konkretan oporavak brodarskog sektora još je daleko.U ponediljak ko ima muda odma ujutro po asku i što prije uzet 10-15 posto i bježi……….Kako stvari stoje ovakvih će situacija na ATPL biti još,nije vrag da ste zaboravili cijenovne fluktuacije na ovoj dionici kad se tjedno 2-3 puta moglo uzet 10-ak posto na ovoj dionici.Pamet u glavu ovdje se lako postaje dugoročni……..

slažem se, samo što je po asku trebalo lupati u petak

..misle na ulaganje 4.92 x2..?……ako se tak tješe, onda meni nije za zamjeriti..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kolega PersJesus, znam da ste kupovali ATPL na 200kn, nije valjda da ste sve prodali na 198kn???? [emo_zacudjen]

Evo kako ja vidim razvoj daljnje situacije, po mojoj procjeni brodari bi iduću godinu mogli izbjeći gubitke i biti na nuli ili maloj pozitivi. Ne svi, al neki hoće. Moj graf nije nagovor na kupnju ni prodaju, al samo odraz stvari kako ja to gledam. Cijena 400kn je po meni prvi prag gdje idemo.


POnedjeljak bi Atpl trebala na 300 kn!
http://finance.yahoo.com/quotes/DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,Qmar

jest da sam prosjek uspio spustit na oko 300 kn u zadnje vrijeme, al nismo mi ameri da to može odletit tako žestoko u jednom danu gore/dolje, OK dolje možda i može 🙂 tu ih pratimo po preporuci banaka,
a nebi bilo ni uredu da tako brzo dođem do nule, da me srce uhvati 🙂 ipak sam računao bar 2-3 godine za fini povrat investicije i kao nagrada za trenutno odustajanje od kupnje stana

January 4, 2013
Why Shipping Stocks Jumped
http://www.fool.com/investing/general/2013/01/04/why-shipping-stocks-jumped.aspx

Pretežak tekst na eng. ZZtop, daj odgovor kratko i gotovo.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Cijene domaćih dionica mogu dostići određenu cjenovno višu razinu, ali svi znamo da je trenutno utopija vjerovati da će se te dostignute cijene moći održati na duže vrijeme.
Dakle nije problem podići tržište, problem je zadržati ga nakon toga od ponovnog pada. Svi su željni “keša”, tak da je ponovno lagano “osipanje” neminovno.
Ono što 10 ulagača uspije mukotrpno podignuti, u vremenu nelikvidnosti samo jedan prodavač lako vrati na početnu poziciju. “Tko skoči u ovaj “plićak” lako ostane “razbijene glave”!



Ne budite previše optimistični,sprema se valić to je jasno,no konkretan oporavak brodarskog sektora još je daleko.U ponediljak ko ima muda odma ujutro po asku i što prije uzet 10-15 posto i bježi……….Kako stvari stoje ovakvih će situacija na ATPL biti još,nije vrag da ste zaboravili cijenovne fluktuacije na ovoj dionici kad se tjedno 2-3 puta moglo uzet 10-ak posto na ovoj dionici.Pamet u glavu ovdje se lako postaje dugoročni……..

slažem se, samo što je po asku trebalo lupati u petak
[/quote]
jasno da je trebalo u petak skidati po asku, al nemam običaj pisat iz pozicije generala poslije bitke, no mislim da će i u ponedjeljak biti prilike za ulazak………..


mislim da će i u ponedjeljak biti prilike za ulazak
[/quote

U ponediljak ko ima muda odma ujutro po asku
]
Francesco, hvala na brizi! [emo_namigusa]


Pretežak tekst na eng. ZZtop, daj odgovor kratko i gotovo.

Okvirno ukratko piše: Dobra vijest za investitore… no, prerano je govoriti o nekom oporavku… zadnji rast bi se lako mogao otopiti… dok vozarine ne počnu rasti neće biti ni profita… no, jednim okom pratit razvoj situacije…

Indija opet na pragu velikog uzleta

Eto, brodari mogu “vozati” do Indije!

New Report

Close