ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivek123:

davids: ” ATPL će uskoro na ATH,sve mi na to miriše…ima li netko isto mišljenje ili sam usamljen???[proud] ” Nisi, nisi! [cool]

Ehh,sad mi nekako lakše…bolje ću spavati
[cool][cool][cool]

[proud]

skype - ivek1234

TunaSalad:

a još kad se objavi vijest … vjerojatno sljedeći tjedan …

Ja volim vijesti…
[thumbsup]

Lijepo. Kvaka 22 je sto ih nema [tongue]

ma nema … bar ne od mene. zezancija. čitah malo i druge teme, pa su mi se neke uzrečice uvukle pod kožu. sorry.

komentar na rast brodara vani: pali su nakon padanja BDIja, pa su ljudi valjda zaključili da su previše pali, pa sad malo rastu.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


davids: ” ATPL će uskoro na ATH,sve mi na to miriše…ima li netko isto mišljenje ili sam usamljen???[proud] ” Nisi, nisi! [cool]

Ima nas još istomišljenika samo zadnji ATH je bio tako davno da se više ne sječam cifre 🙂

Hogar vozi Volvo


davids: ” TunaSalad: ” a još kad se objavi vijest … vjerojatno sljedeći tjedan … ” Ja volim vijesti… [thumbsup] ” Lijepo. Kvaka 22 je sto ih nema [tongue]

Da nema,nema pa neki novi brodić za spašavanje,marinica (mala),jedan aviončić,otkup čitavog hiltona,uređenje lapada,još neki dugoročni ugovrčić s kinezima i tako to…
Inače koliko se sjećam ath 3.897,99

Glasnogovornik IGH na neodređeno

uredjenje Lapada – stara vijest

Jedan avioncic – nisam upucen, jel doletio u Hrv? (nije ovo ATGR il Tehnika da se buduce ocekivane vijesti recikliraju po isti put, a od njih jos nista)
– dugorocni ugovor s kinezima? Sto je to? Oni nama puno lize, a mi njima ZVCV-mikado-r-a s puno lize?

Hogare, dobro nam dosao opet!

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


uredjenje Lapada – stara vijest Jedan avioncic – nisam upucen, jel doletio u Hrv? (nije ovo ATGR il Tehnika da se buduce ocekivane vijesti recikliraju po isti put, a od njih jos nista) – dugorocni ugovor s kinezima? Sto je to? Oni nama puno lize, a mi njima ZVCV-mikado-r-a s puno lize? Hogare, dobro nam dosao opet!

Hvala, još bolje vas našao. Bio sam malo deprimiran prošlomjesečnom korekcijom pa sam se držao izvan etera i one nojevske – glavu u pijesak dok ne svanu ljepši dani – a sada se nazire sunce na obzoru

Hogar vozi Volvo

Along with charter rates dippingg over the holidays, Oppenheimer analyst Tim Tiberio said market speculation regarding China’s economic prospects in 2008 and profit-taking has also dragged stocks down lately.

The analyst said equity markets seem to expect that a slowdown in the U.S. and Europe will drag on China’s growth rate next year – and possibly overshadow record drybulk fundamentals. Or at least, Tiberio said, the markets appear to think the drybulk market has reached its peak.

But the analyst joined a chorus of Wall Street observers touting the sector’s long-term potential, suggesting that ship owners remain steadfast in their belief that demand for the vessels will remain.

Smijem li primjetit da su, unatoč današnjem rastu, INO-brodari još uvijek jaako daleko od ATH-a, neki čak i po 100%. Npr.:

ime — tren. / ATH — prostor do ATH
DRYS — 81,30 / 131,34 — 61%
Diana — 32,45 / 45,15 — 39%
Excel M — 42,26 / 81,99 — 94%

E sad, jesu li oni pretjerali u korekciji ili mi letimo na krilima mirovinaca.. ATPL je trenutno 10-ak % od svog ATH-a, JDPL nekih 15-ak (850?). Također, kako nismo odradili pad, vjerovatno će i rast biti polaganiji.. bar dok Kinezi opet ne pocuclaju cijelu svjetsku flotu [pray]. Komentari dobrodošli..

Ili su nasi fondovi zakljucili da ATPL vrijedi vise zbog hotela,gradjevine i avijacije

SAM PROTIV SVIH


Smijem li primjetit da su, unatoč današnjem rastu, INO-brodari još uvijek jaako daleko od ATH-a, neki čak i po 100%. Npr.:

ime — tren. / ATH — prostor do ATH
DRYS — 81,30 / 131,34 — 61%
Diana — 32,45 / 45,15 — 39%
Excel M — 42,26 / 81,99 — 94%

E sad, jesu li oni pretjerali u korekciji ili mi letimo na krilima mirovinaca.. ATPL je trenutno 10-ak % od svog ATH-a, JDPL nekih 15-ak (850?). Također, kako nismo odradili pad, vjerovatno će i rast biti polaganiji.. bar dok Kinezi opet ne pocuclaju cijelu svjetsku flotu [pray]. Komentari dobrodošli..


Dali su ATPL ili JDPL bili na preko 2 puta NAV da možemo usp. sa DRYS ATH? Ja bi u cijeloj priči kupovao EXM…

@GERONIMO

Znao sam da mi je nešto promaklo.. par hotela, aviončić i baka sa kolačima [thumbsup]

Da, slažem se.. ali kao što rekoh i JDPL je svega 15% od ATH-a, tako da mi se čini da smo ipak bili u zavjetrini u odnosu na korekciju na INO-tržištu.

Diverzifikacijom poslovanja smanjit će volatilnost dionice, što bi mogao biti i minus ako brodarska era potraje i nakon 2010, kao što neki najavljuju.. Opet, s druge strane, sposobna Uprava, kao i sama lokacija ATPL (DU, blizina CG koja se okreće elitnom turizmu) nam jamči da će i ostatak biznisa raditi sve bolje, tako da je lako moguće da taj minus postane plus. Ma krasno! Kako bilo, bit će.

@SHOGUN

I ja bi kupovao EXM, ali još nisam iskopao kanal do NYSE.. još sam premali, možda striček Cartman da uzme koju u moje ime. Da, oni su volatilniji od nas, išli su preko 2 NAV-a, pa onda ispod 50% ATH-a.. Rollercoaster!

New Report

Close