ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



….
Naime, zanima me vaše mišljenje o tome, kad bi morali odgovoriti na pitanje kojim redoslijedom bi trebali propadati brodari u Hrvatskoj, u nekom najgorem scenariju za ovaj biznis, što biste odgovorili.

Kako svi mi imamo neke svoje adute i razloge za komentare, molio bih i pokoji argument, pa da to ne zvuči kao ovaj moj redoslijed bačen iz rukava. Ono malo što znam o brodarima me navodi na mišljenje da bi prva trebala vrisnuti ULPL, pa TNPL, zatim JDPL, i tek na kraju ATPL.

Imam dionice sva četiri navedena brodara, normalno kupljene na daleko daleko višim cijenama od sadašnjih.

Po meni ULPL, pa mi ATPL i TNPL imaju relativno sličan status glede vjerovatnosti propasti, a JDPL držim najmanje vjerovatnim bankrotom, gledano iz trenutne situacije.
Ako s JDPL bude nekih novih kemijanja u režiji politika-škver i slično, svašta je moguće.

[/quote]

Firme nisu usporedive, ATPL ili TNPL bi sutra ujutro mogli kupiti JDPL da to žele i Linić bi im bio jako zahvalan, no svak što ima malo keša čuva to kao kap vode na dlanu. Teška su vremena.
Međutim, što se dionice tiče i ja tipujem, iz određenih (privatizacijskih) razloga, na JDPL.

Danas nitko nije postao BDI.


Danas nitko nije postao BDI.

http://www.dryships.com/pages/report.asp

Danas niti jedna transakcija za ATPL
– Ne pamtim kad se to zadnji puta desilo
– Cijena bi mogla još niže, ali nema više drhtavih ruku
– BDI ipak zaokrenuo u zeleno + 3 ( 715 )
– Na kraju želim sreću i mirno more
posadi STONA na prvoj plovidbi prema Portlandu !

CROBEX - SVE CE TO NAROD POZLATITI


Danas nitko nije postao BDI.

I ni jedna dionica nije promijenila vlsnika.

BDI +0.3% na 717

bit će bolje................

Uskoro glavna skupština, pa da pročitamo komentare ( planove i predviđanja ….. )

Kakvo maestralno istresanje sa 670 komada?!
Ima li tko ideju tko i zašto?


Uskoro glavna skupština, pa da pročitamo komentare ( planove i predviđanja ….. )

danas iskrcavanje

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Kolega Falco, sugerirate da je to netko blizak izvoru informacija i da se istresa prije glavne skupštine?


Kolega Falco, sugerirate da je to netko blizak izvoru informacija i da se istresa prije glavne skupštine?

ne sugeriram . nego gledam današnje iskrcavanje , odnosno ukrcavanje

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Zna li itko razliku average daily break evena i naplaćenog, dakle dnevne pušione atpl?
Prosjek zadnjih npr… tjedan dana? Ili više…

New Report

Close