ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Propao najstariji svjetski brodar

http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Biznis/tabid/69/articleType/ArticleView/articleId/184132/Propao-najstariji-svjetski-brodar.aspx

ovo o stečaju je malo prerano. ova agonija će potrajati do 2017. onda pitaj…

Čemu toliki pesimizam, ništa strašno se ne događa, osim što je cijena dionice takva kava je. Osobno držim da će se market oporaviti već krajem 2014.


oporaviti već krajem 2014.

Čak i ako bude tako, to znači da će se financijsko stanje ATPL (ako do tada prođe bez većih ogrebotina) početi poravljati 2015. godine. Dakle, ipak su dobro govorili oni koji su najavljivali svoje čekanje oporavka ATPL mjereno godinama. Svaka čast tako strpljivima!

pa čekaj šta nije super da sve brodove rasprodaju odmah? i tako voze sa minusom?

raskućavanje je dovoljan indikator za pesimizam. ne događa se ništa strašno, to je točno. međutim, točnije je da se ništa ni ne događa, a i nema baš na vidiku nekog događanja. hiperprodukcija brodovlja, smanjenje potražnje i sve te stvari se liječe vremenom. a vrijeme je ono što nagriza radna sredstva. dapače, vrijeme je novac. plati strojare, plati kapetane, ove, one… lovom koju si zaradio? neko vrijeme se može raditi sa negativnom nulom, čak i sa pušionom, ali svo vrijeme sa negativnom nulom ili ne dao bog sa pušionom, ne možeš.
da, dionica nije uvijek odraz vrijednosti firme. nije jednom cijena dionice nekog dd bila upola od njene knjigovodstvene vrijednosti, ali u tome i jest štos. ne mislim ovdje na atlantsku plovidbu, ali nije baš ni da mi nije prostrujala kroz pamet.
eh, sad… ni knjigovodstvena vrijednost nije odraz pravog stanja i to je problem.
identična spika sa nekretninama i bančinim stanovima koje iste drže u bilanci.
:-)))
ma isto…!
ok, ovo nije direktno povezano, ali je bitno za razumijevanje opće slike.


pa čekaj šta nije super da sve brodove rasprodaju odmah? i tako voze sa minusom?

Tada bi dobili cca 1500 kn po dionici. Nebi bilo loše! [thumbsup]

@ banarama
Aj ovo još malo spustite, da se ponovno vratim!

Kaj to znači da INGRA ide dolje 15 % ? [lol]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Na 250 kn imate 400 komada, a iznad toga do 256 kn koliko hoćete manjih naloga. Kupče, brate mili, što ne staviš lijepo jedan veliki nalog, nek se vidi raskoš, a ne desetak tobože sitnih?! [tongue]


ovo o stečaju je malo prerano. ova agonija će potrajati do 2017. onda pitaj…
60 godina će doživjeti sigurno.

Znači li to, da u tom dugom razdoblju agonije, ne možemo očekivati nikakav skok cijene na zdravijim osnovama i da je ova sad cijena još i dobra, kakva može biti?
Imam dionice ATPL, ali kupljene na nekom prosjeku od 100 EUR-a, koji se možda nikad više i neće ponoviti. Prodati i zaboraviti na 70% love? Ne, hvala. Od 70 do 100% i ne izgleda tako strašno, kako je bilo od 0 do 70%.
A u slučaju nekakvog gašenja firme, kako bi to izgledalo s dioničarima? Podijeli se preostala lova u zamjenu za papire?


Imam dionice ATPL, ali kupljene na nekom prosjeku od 100 EUR-a

U svakom slučaju ostvareni gubitak zvuči nekako blaže u eurima.
Za utjehu, ja sam dobio dvostruko više jedinica od 750 kad sam izrazio mišljenje da ne treba kupovati na tim cijenama.

BDI 750 (-1,8%)



pa čekaj šta nije super da sve brodove rasprodaju odmah? i tako voze sa minusom?

Tada bi dobili cca 1500 kn po dionici. Nebi bilo loše! [thumbsup]
[/quote]
Kolega tipkovnicu na remont, jednim klikom vam tipka dvije nule.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

New Report

Close