ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


matovilka @ covjek pita ,valjda nezna da postoji povjesni grafikon ..ili zahebava ..

Inverter, dobro si primjetio da sam se ja samo zahebavao, odnosno više provocirao s pitanjem o tome tko prodaje ATPL na 250.
Pa jasno je i meni da su to dugoročni ulagači koji su prije nekih 9 godina kupili na 25 i sad im se jednostavno zaokružila cijena za prodaju na 10x.
A što misliš koliko je pametno sad to kupiti, pa isto kao i oni čekati cijenu 10x?
Nisam neki strpljiv tip, ali ATPL na 2.500 za desetak godina i ne izgleda tako loše.
Inače, kakva je tvoja procjena kretanja cijene dionice ATPL iduće proljeće? Što bi ovako na prvu istresao iz rukava… bliže 100 ili bliže 1.000?
Ili recimo JDPL, za godinu dana bliže 5 kuna ili 200?
Ne tako davno, tamo 29.04.2003., JDPL je bio 5 kuna. I da sam tada recimo kupio tih 13.363 dionice, sad bi ih mogao prodati za 50 kuna i lijepo imati okruglih 10x.
Doduše još bi malo morao pričekati ciljanu cijenu, obzirom da je JDPL trenutno negdje oko 76.

U ovom trenutku do 250 kn na kupnji imate 1080 komada. Evo, nije potreban ni skriveni nalog.



matovilka @ covjek pita ,valjda nezna da postoji povjesni grafikon ..ili zahebava ..

Inverter, dobro si primjetio da sam se ja samo zahebavao, odnosno više provocirao s pitanjem o tome

[/quote] nisi zahebavao..ne vadi se sad…imas pitanja na koja ni baba -vanga nezna odgovore…
analiza se uglavnom svodi na ono ..STARAC I MORE
[smiley]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

bdi -1,3%


bdi -1,3%

krenulo prema dolje i ne popušta

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



bdi -1,3%

krenulo prema dolje i ne popušta
[/quote]
Negativne posljedice će se dodatno osjetiti, i to s vremenskim zaostatkom. Potrajat će dok se sve ovo oporavi.


Ne tako davno, tamo 29.04.2003., JDPL je bio 5 kuna. I da sam tada recimo kupio tih 13.363 dionice, sad bi ih mogao prodati za 50 kuna i lijepo imati okruglih 10x.

Ima jedna stara, kaže: Da su babi m.da, bila bi djed! To je to, ili ne?

Tko istresa, a tko kupuje? Tko zna odgovor na ta dva pitanja, zna i kamo će dionica uskoro. E jesam pametan.


Negativne posljedice će se dodatno osjetiti, i to s vremenskim zaostatkom. Potrajat će dok se sve ovo oporavi.

Ne samo da će potrajati, veći problem je do koje razine će se uopće oporaviti? Sa obzirom, koliko više brodova ima trenutno na marketu, nego u zlatna vremena 2007/2008.

Audio/Republika Hrvatska 140.211 kom

Hajde da ja pitam nešto drugo. Koliko je ustvari Atlanska plovidba daleko od prodaje ili možda stečaja.

tomcat, nećeš ni osjetiti :-)))
koliko je blizu prodaje? rasprodat će se brod po brod i popapala maca. to se tako inače radi.
hajmo logika i gajo petrović: jesi li ćelav ako ti padne jedna dlaka? ne! a dvije? ne! a 3? ne! a 33? ne! a 333? ne! a 334? da!!!!!
jel atlantska bankrotirala ako proda jedan brod? ne! a dva? ne! a 3? ne! a 16?ne! a 17? daaaaaaaa!!!!!
svaki put kad se proda brod, nekoliko postova i tako kojih 17 puta malo rogoborenja, a kad se proda nekretnina, nazdravit će se i tako to ide. vrijeme poluraspada atlantske je 8 godina. 3 su prošle.
zadnja novogradnja u atlansku je došla ove godine, a kad će zadnji brod iz atlantske, još (točno) ne znamo.
ovo o stečaju je malo prerano. ova agonija će potrajati do 2017. onda pitaj…
60 godina će doživjeti sigurno.
poslovanje nema isključivu povezanost sa cijenom dionice. ako se audio počne istresati jer će kupusariti pare za plaće dvjestotinjak zaposlenih, ako ovi iz prvih deset obznane otkaz i odlazak na burzu, prodat će i te dobivene dionice makar i po 30 kn.
de je veselo, ne bi se zvala atlanstska.

New Report

Close