ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BDI i ATPL (u zadnje vrijeme) svatko svojim putem. Zahvaljujući mirovincima tzv. kaubojima gore, a prije toga zbog Floričića and co. dolje. Eh sad, neka mi netko prognozira daljnje kratkoročno kretanje cijene!? [cry]

evo ja ću, znam da potajno obožavaš moje komentare! [tongue] [smiley]

dolje ga kauboji čekaju i čuvaju pa nema niko nekih pretjeranih razloga prodavat trenutno jer su i američki brodari vrlo moguće na trenutnom dnu, a isto tako nema još apsolutno nijedan razlog prema gore ić!

eto, pa ti vidi! [wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


BDI i ATPL (u zadnje vrijeme) svatko svojim putem. Zahvaljujući mirovincima tzv. kaubojima gore, a prije toga zbog Floričića and co. dolje. Eh sad, neka mi netko prognozira daljnje kratkoročno kretanje cijene!? [cry]

Kratkoročno bi najbolje mogli prognozirati oni koji dobro čitaju TA (kolega fazan, di ste, nema Vas dugo na ovom forumu).

Moje mišljenje je, da ćemo se još neko vrijeme kretati u rasponu od 3.300 do 3.500.
Da nije bilo “kauboja”, sada bismo već bili na 3.000.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Moje mišljenje je, da ćemo se još neko vrijeme kretati u rasponu od 3.300 do 3.500. Da nije bilo “kauboja”, sada bismo već bili na 3.000.

da je moja baba musko….

[bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


krpa: ” Moje mišljenje je, da ćemo se još neko vrijeme kretati u rasponu od 3.300 do 3.500. Da nije bilo “kauboja”, sada bismo već bili na 3.000. ”
da je moja baba musko…. [bye]

…ti danas ne bi trgovao…[thumbsup]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

he, he
[thumbsup]
mozda i drukas na ATPL, al’ barem imas stila
[cool]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

pbz skrbnicki -8000


Nije mi jasno zašto se ljudi drže BDI-a ko pijan plota, a vidim da su nam i neuki novinari počeli isto, svakodnevna poveznica sa BDI-em bila bi moguća jedino da ATPL ima sve brodove na spot tržištu, ili da sada ima sve brodove slobodne i napravi 1/2 ili 1 godišnje ugovore na svim brodovima, ali onda bi ATPL u trenutku skočila na 5000-6000 kn.

Brodarsko tržište je ciklično, kad je velika potražnja za prijevozom rastu vozarine, čiji rast opisuju i indeksi, a posljedica toga je i rast dobiti. Naravno, vrijedi i obrnuto. E sad, ako si ti apsolutno siguran da se smiješ kockati s uvjerenjem da su vozarine samo trenutno u padu i da će probijat nove ATH-vrhunce u 2008-oj, onda ne čekaj nego kupuj i diži na 4000.. a BDI nemoj više ni gledati. Eto, takva je poveznica sa BDI-jem.. Sretno! [thumbsup]

Samo nemoj da ti se desi da čekaš na bidu na 4000, a poklopi te BDI [bye]


BDI i ATPL (u zadnje vrijeme) svatko svojim putem. Zahvaljujući mirovincima tzv. kaubojima gore, a prije toga zbog Floričića and co. dolje. Eh sad, neka mi netko prognozira daljnje kratkoročno kretanje cijene!? [cry]

Kolega Strawinsky pozdravljam!
Javljam se sa domace lokacije, naoruzan svim blagodatima civilizacije (BlackBerry skakuce po stolu, laptop je VPN-om spojen na server u Njemackoj a mobic na svu srecu suti). Pokusat cu dat moje vidjenje tvojih pitanja. Jedan od postovanih kolega mi je skrenuo pozornost na anomaliju koju si ti opisao. Nasi brodari kasne cca 3 mjeseca za svjetom. Uzmi za primjer Tankersku. Do sredine 11 mjeseca likvidi u komi a dionica up. Sad su vozarine top ali to se ne vidi na dionici. Mislim da isti raskorak imamo na BDI i cjeni ATPL. Vec je nekoliko kolega pisalo da je ovo tradicionalno vrijeme kad indexi bulkera padaju. Kinezi hlade trziste koncem godine kako bi imali bolju pregovarackum poziciju sa prevoznicima tjekom zakljucivanha TC za iducu godinu. Da li ste negdje procitali da Kina usporava rast i da projicira manji BDP u 2008? Svi respektabilni analiticari vide 2008 kao strong za bulker market. Naravno iznenadjenja uvjek moze biti ali to se moze desiti sa svakim sektorom. Ja ocekujem rast BDI u prvom kvartalu i stagnaciju [cry] nase uzdanice te uzlet koncem prvog kvartala. I sad treba zivjeti u nadi da Mirovinski fond manageri citaju moje postove i pocmu kupovati u prvom kvartalu jer je po Techmanu jeftino pa se to pozitivno odrazi na cijenu a ja skruseno budem morao priznati da sam pogrijesio.[thumbsup]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

21 December 2007

Baltic Dry Index (BDI) -156, 9236

Glasnogovornik IGH na neodređeno


21 December 2007 Baltic Dry Index (BDI) -156, 9236

Super kolega. Vrlo korisna informacija. I sad mi kazite s obzirom na vrijednost BDI na koliko bi ATPL u Ponedjeljak mogao zakljuciti panamax 3+3? Podsjecate me na novinare koji pisu o pomorskom sektoru kroz prizmu BDI.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close