ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



BTW, ako kome što znači, poprilično sam u brodarima, odavno nisam ovoliko.. uz naznaku da aktivno trgujem, pa već sutra može biti drukčije stanje u portfelju. Primjetite da piše "u brodarima", ne "u ATPL".

Evo da se ažuriram..
Preuranio s optimizmom, nadao se rastu svjetskih tržišta.. čini se da ipak ide pad. Ukeširao dosta toga što sam kupio u očekivanju rasta, ukeširao i manji dio brodara, no čini mi se da bi birani brodari mogli biti solidno utočište, recimo da držim kako im je risk/reward omjer povoljniji od prosjeka.
Ukratko, skratio ali namjera mi je ostati unutra. Opet napominjem, pričam o brodarima, ne (samo) o ATPL, koju bih svakako sad skratio da je imam viška, no to je samo moje mišljenje.
[/quote]

neće biti nešto dramatično, pa da se dogodi jedan veći pad, ništa spektakularno. a što se tiče brodara , po meni jedna od boljih investicija .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

neće biti nešto dramatično, pa da se dogodi jedan veći pad, ništa spektakularno. …

hm.. evo za one koji se ne boje ničega, da uključe i malo straha u svoja razmatranja. Bolje sada strah nego čekat paniku! Sa strahom se može vući racionalne poteze, u panici češće iracionalne.

A tko bolji za dozu straha od Nouriela Roubinija:
http://www.bloomberg.com/video/roubini-says-2013-storm-may-surpass-2008-crisis-HCAjTp9VTD~gm6Ux8jnQvQ.html

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $6472 (DOWN 849)
BPI Average of the T/C routes $9466 (UP 102)
BSI Average of the T/C routes $13527 (DOWN 55)
BHSI Average of the T/C routes $10066 (DOWN 66)


Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $6472 (DOWN 849)
BPI Average of the T/C routes $9466 (UP 102)
BSI Average of the T/C routes $13527 (DOWN 55)
BHSI Average of the T/C routes $10066 (DOWN 66)

hm, pad se pojačava [rolleyes]

moje pisanje je osobno mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


neće biti nešto dramatično, pa da se dogodi jedan veći pad, ništa spektakularno. …

hm.. evo za one koji se ne boje ničega, da uključe i malo straha u svoja razmatranja. Bolje sada strah nego čekat paniku! Sa strahom se može vući racionalne poteze, u panici češće iracionalne.

A tko bolji za dozu straha od Nouriela Roubinija:
http://www.bloomberg.com/video/roubini-says-2013-storm-may-surpass-2008-crisis-HCAjTp9VTD~gm6Ux8jnQvQ.html
[/quote]

nema toga na kugli zemaljskoj koji se ne boje ničega , u suprotnom, jedino ako si dobro ušikan.po meni, nema potrebe za strahom , trenutno situacija ( u shippingu) nije ok, ali nije ni nešto dramatično kako se prikazuje . proći će uskoro i ova faza , a pogotovo ono o čemu se najviše pisalo, a to su novogradnje, povećana ponuda b.p. , te glob. ek. kriza .(naravno, za RH ćemo se još načekati)
inače, svakako dobro imati kešovine sa strane tko ima viška za prodati , (pogotovo tko je kupovao na 250 ) bit će ovdje još valova i valića .a što se tiče Nouriela Roubinija, njemu svaka čast , interesantan čovjek .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Preuranio s optimizmom, nadao se rastu svjetskih tržišta.. čini se da ipak ide pad.

Nije prvi puta da te uhvatio prerani optimizam. Koliko god si temeljit, ustrajan i analitičan znalac (Svaka čast!), očito je da si emocionalno i povijesno vezan za brodare i puca te velika želja za idealnim tajmingom ulaska. [smiley]

Predviđaš pad za što ćeš sada dobiti (za razliku od mene da napišem to isto) pregršt stotica. [smiley] [cool]

Ovdje sam se doslovno "telio" mjesec dana da bih na kraju izašao sa 12% neto dobiti, a na "stečajuši" Ingri u danu 15%. Sutra nastavak serije!

pa ti si čudo jedno, genijalac sa 20 dionca brdo love okrenuo 🙂


pa ti si čudo jedno, genijalac sa 20 dionca brdo love okrenuo 🙂

Hvala! Možda za koju godinu i vas krene! [thumbsup]



pa ti si čudo jedno, genijalac sa 20 dionca brdo love okrenuo 🙂

Hvala! Možda za koju godinu i vas krene! [thumbsup]
[/quote]

dok ti vratiš -450 kn po dionici koje si napravio ulaskom u ATPL prošle godine trebat će ti 1000 ovakvih preskakanja iz ATPL u INGR pa nazad:


Danas sam nakon ravno godinu dana odlučio ponovno ući u ATPL. 02.03.2010 cijena "izlaska" je bila 993, a cijena ponovnog ulaska mi je današnjih 745. ….

[lol] [bye]

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!

Istina, tako obično prođu "dugoročni", a ima Vas još od 3300!

tko je ovdje zaradio u čelo ga ljubim….
A sad dečki -kako da boljoj polovici nježno kažem da nije sve u novcu [undecid].
Ak krenem njoj objašnjavat perspektivu brodarskog sektora i neupitan oporavak svjetskog gospodarstva te da je novac na sigurnom jer atpl je ipak perjanica hrvatskih brodara bojim se da će me ozbiljno ozljedit ili čak utuć buletinom [huh].
Uvjeren sam da ovdje ima ekipe koja će mi pomoć sa svojim iskustvima….
[pray]

New Report

Close