ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $7321 (DOWN 542)
BPI Average of the T/C routes $9364 (UP 112)
BSI Average of the T/C routes $13582 (DOWN 12)
BHSI Average of the T/C routes $10132 (DOWN 45)

Prognoze za FI 1H i kraj 2012? Hvala

@bananarama
zašto možda, kad sve znaš
na ingri se zna zašto je bio zadnji odbijanac sa onolikim prometima, barem ja znam, sigurno ne zbog toga što ingra nešto vrijedi, uostalom tamo sam vam i napisao da ne vrijedi pišljiva boba. neki su si potrpali par miljica sa tuđom lovov u pađe, a mnogi su ostali kao i ovdje sa gaćama na štapu, a i sam si među njima

Evo ga: http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/vlada-ulazi-u-vlasnistvo-ingre-igh-konstruktora-i-dalekovoda/
Ode nam kolega bananarama neče čekat bull market na atpl [cry]….
Bilo bi lijepo da se pozdravi ko čovjek s nama i da nam ne spusti vrijednost naše sirote atpl ispod 200 kn .


Evo ga: http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/vlada-ulazi-u-vlasnistvo-ingre-igh-konstruktora-i-dalekovoda/
Ode nam kolega bananarama neče čekat bull market na atpl [cry]….
Bilo bi lijepo da se pozdravi ko čovjek s nama i da nam ne spusti vrijednost naše sirote atpl ispod 200 kn .

Ja sam čuo da će zbog krize vlada dupkom napuniti četiri kanadera Eurima te izvršiti izbacivanja na najkritičnijim područjima. U povjerenju to će se dogoditi do kraja tjedna kak veli visoki izvor. Narod se moli za razumno ponašanje u tijeku akcije.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


Evo ga: http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/vlada-ulazi-u-vlasnistvo-ingre-igh-konstruktora-i-dalekovoda/
Ode nam kolega bananarama neče čekat bull market na atpl [cry]….
Bilo bi lijepo da se pozdravi ko čovjek s nama i da nam ne spusti vrijednost naše sirote atpl ispod 200 kn .

Otišo sam danas po 290, jutros jednim skrivenim nalogom i kasnije par manjih naloga. Ingra je zakon! Sutra raste dvocifrenim postotkom kao što sam danas i napisao. Želim Vam daljni rast! [smiley]

Evo, za usporedbu, kako su se kretali u USA zadnjih 5 dana.

Najviše me pogađa to što je Diana Shipping koja slovi kao konzervativna (nešpekulantska) i stabilna kompanija pala unutar 5 dana cijelih 10%!
Bilo je još prije nekoliko mjeseci napisa o tome kako se načelno dobro drže i kako imaju dobru bilanacu, ali im ističu stari ugovori, dok im se novi ugovori za Panamaxe vrte oko 10.000 USD na dan, obično na period od 2 godine. (Ovo je od oka po osobnom zapažanju plus-minus…)

koja komedija se odvija na građevinarima – imam osječaj da se spašava što se da spasit, a sitno-zube još dodatno ošišat.
E sad da se vratimo našem čemeru – što mislite koliki će biti gubitak u 2q , sve ispod -10 mil je dobro ? [wink]

S obzirom da su prodali brod u 2q ne mora bit gubitak….

Kupnja se osjetno pojačava danas…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Hmm prodavali su i prije brodove i to se nije vidjelo u izvješčima.
Premda čudi sad ovakva potražnja za dionicama pred polugodišnje izvješće- očito ima ekipe koja je bolje informirana od nas smrtnika.


BTW, ako kome što znači, poprilično sam u brodarima, odavno nisam ovoliko.. uz naznaku da aktivno trgujem, pa već sutra može biti drukčije stanje u portfelju. Primjetite da piše "u brodarima", ne "u ATPL".

Evo da se ažuriram..
Preuranio s optimizmom, nadao se rastu svjetskih tržišta.. čini se da ipak ide pad. Ukeširao dosta toga što sam kupio u očekivanju rasta, ukeširao i manji dio brodara, no čini mi se da bi birani brodari mogli biti solidno utočište, recimo da držim kako im je risk/reward omjer povoljniji od prosjeka.
Ukratko, skratio ali namjera mi je ostati unutra. Opet napominjem, pričam o brodarima, ne (samo) o ATPL, koju bih svakako sad skratio da je imam viška, no to je samo moje mišljenje.

U ova tegobna vremena ja smatram da je atpl dobro utočište, e sad zašto bih skraćivao svoj udio ?
Kad bih i skratio da budem iskren ne bih znao gdje uložit – držat u kunama (bojim se inflacije) u € (bojim se raspleta) u $ (nemam pojma zašto ali više vjerujem u €) u šv. franak, norvešku krunu, zlato itd (sad već precijenjeno).
Kad sve razmotrim – neka njih tu gdje jesu.

New Report

Close