ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vani preokret…

Neobično mi je kad Lojtra ukazuje na minuse u sektoru.
Što će reći taj preokret u razmišljanju?

Dobro ti znaš da je bilo u plusu kad sam postao. A gdje je još 22 sata…a 22 dana… [yawn]



radi vaših drhtavih ručica dionica i oscilira – ja ovu dionicu kupujem odakle je pala ispod 460 kn i kad god imam keša ja kupim.
Vrijeme će pokazat da li sam u pravu..

Niste u pravu ako ste u bilo kojem trenutku u bilo kojoj dionici izloženi više od trećine ukupne imovine.
Najniža cijena svake dionice je jedna lipa.
A ATPL bi za nekoliko godina trebala biti 100.000 lipa.Ipak,oprez je majka mudrosti.

[/quote]
Kolega Lopina vodite računa da ovdje ima i starijih ljudi sa >1/3 izložene imovine. Evo da mi zbog vašeg posta nešto dogodi, pa dok se reinkerniram, i ponovno vratim na burzu trebalo bi mi brat bratu 25-30 godina. I onda bi Atlansku trebao kupovati od vas i Jesusa po 10 000 dolara na Londonskoj burzi, zamislite koji crni scenarij, brrrr, smrznuo sam se, brišem link na poslovni. Odsad samo gledalica, bolje i broken investor nego ovaj panic room. Gotovo. [yawn] [yawn] [yawn] [wink] [yawn] [yawn] [yawn]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


http://www.seebiz.eu/atlantska-plovidba-preuzela-brod-iz-brodogradilista-u-kini/ar-31807/

Lijepo, u tjedan dana dvije novogradnje, u nekim drugim vremenima dionica bi potegla min.20%, up naravno. No, i nas će jednog dana ogrijati sunce, neće vazda biti jugo.

To je jedan te isti brod. Jel to zbog južine pa se valjaju gluposti u sve 16.


To je jedan te isti brod. Jel to zbog južine pa se valjaju gluposti u sve 16.

Bit će da je južina [lol]

Astarea je supramax,a Argosy panamax

Preuzet m/b "AP Astarea"
Dana 04.04. 2012.g., u 15,20 sati po lokalnom vremenu u Južnoj Koreji, u brodogradilištu STX, preuzeta je novogradnja koja će ploviti pod imenom m/b „AP Astarea“.

Preuzet m/b "AP Argosy"
Dana 10.04.2012.g., u 18,00 sati po lokalnom vremenu u Narodnoj Republici Kini, u brodogradilištu JEHI, preuzeta je novogradnja koja će ploviti pod imenom m/b „AP Argosy“.

http://www.atlant.hr/novosti.php

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $6861 (UP 438)
BPI Average of the T/C routes $8570 (UP 264)
BSI Average of the T/C routes $9669 (DOWN 121)
BHSI Average of the T/C routes $8163 (DOWN 46)

na ovim razinama vozarina to će im donijeti veliku dobit [rolleyes]

iskreno se nadam, radi atpl, da će ugovoriti zadovoljavajuću vozarinu, a već sam pitao da li netko ima tu informaciju…..

Bilo bi glupo da ovakva dva nova bisera ugovore ispod cjene nisu ovi u upravi mali od palube. Mirno more svim starim ragama koje plove,a ovim našim novim brodovima može biti i ledeno oni svejedno idu naprijed . [thumbsup]

Baltic Dry Index (BDI) +16 944

pravi rast bdi-a tek očekujem,tj dan kad svi brodarski indexi budu u zelenom.. a to se nije dogodilo jako jako dugo.

idući tjedan će bit bolje...


na ovim razinama vozarina to će im donijeti veliku dobit [rolleyes]

iskreno se nadam, radi atpl, da će ugovoriti zadovoljavajuću vozarinu, a već sam pitao da li netko ima tu informaciju…..

Astarea 8000, Argosy 9000 dnevno, takvo je stanje trenutačno na marketu. Bolje nego da su usidreni ispred Singaporea.

New Report

Close