ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je ludilo kad vani rastu mi padamo kad oni padaju mi padamo još više.


Kolega mi nemamo nikakve veze sa stranim brodarima, mi smo vezani za Jadroliniju i Rapsku plovidbu a znate da je tamo sve u rasulu tj da je BDI indeks za njih ravan 0, riječima 0 bodova. I još je ove dane bilo takve bure da nisu ni plovili. [angry] [angry] [angry]

možda da nam država subvencionira linije ko jadroliniji i rapskoj? bili bi perspektivni ko ingra juler
[cool]

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Dali u Atlanskoj se bave građevinom da je toliko pala danas ?

Evo ga:

http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=16877

Treba kancelarijašima na kopnu financirat stanove

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


Evo ga:

http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=16877

Treba kancelarijašima na kopnu financirat stanove

Brod iz 2006. Ovo je zabrinjavajuće. Jednom sam zgodom napisao da bi atlantska mogla na zelenu granu tek kada nedospjele narudžbe završe na rezalištu rashodovane.



Evo ga:

http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=16877

Treba kancelarijašima na kopnu financirat stanove

Brod iz 2006. Ovo je zabrinjavajuće. Jednom sam zgodom napisao da bi atlantska mogla na zelenu granu tek kada nedospjele narudžbe završe na rezalištu rashodovane.
[/quote]

Brod je relativno skupo plaćen i nije polučio očekivane rezultate pa ga je novi CEO nemilosrdno rješio režući troškove. Čovjek očito zna da ga samo profitabilno poslovanje na korist svih dioničara može zadržati na funkciji predsjednika Uprave pa mete sve što je problematično, još da rješi dva teškaša imali bi čistu situaciju. Kulaš je, za sada, potpuno opravdao očekivanja, eliminirao je Singera i obzirom na novogradnje što stižu, vodi firmu u kriznim vremenima bez značajnijeg zagrizanja u supstancu, čak štoviše ima tu i novih vrijednosti (upravna zgrada). Opredjelio se očito na zanavljanje flote i oslanjanje isključivo na supramaxe i panamaxe, te će firma spremna dočekati novu konjukturu, ma kad god se dogodila. [thumbsup]

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $5980 (UP 59)
BPI Average of the T/C routes $6682 (DOWN 1)
BSI Average of the T/C routes $7238 (UP 148)
BHSI Average of the T/C routes $6107 (UP 65)

738 bdi +1.1%

idući tjedan će bit bolje...

Bit će i ovdje ludnica ..ko na ingri …kad ju štopači ….puste ..


Bit će i ovdje ludnica ..ko na ingri …kad ju štopači ….puste ..

Ne slažem se. Mislim da neće ići više od 700 kn. Mislim na tjedan, dva, dugoročnije moguće je svašta. Ali 300 % u 3 dana ko Ingra, ne.



Bit će i ovdje ludnica ..ko na ingri …kad ju štopači ….puste ..

Ne slažem se. Mislim da neće ići više od 700 kn. Mislim na tjedan, dva, dugoročnije moguće je svašta. Ali 300 % u 3 dana ko Ingra, ne.
[/quote]
Kaj vam nije dosta do 700 u prvom valu kolega :-)))) to je SAMO 100 % ?!! lp




Bit će i ovdje ludnica ..ko na ingri …kad ju štopači ….puste ..

Ne slažem se. Mislim da neće ići više od 700 kn. Mislim na tjedan, dva, dugoročnije moguće je svašta. Ali 300 % u 3 dana ko Ingra, ne.
[/quote]
Kaj vam nije dosta do 700 u prvom valu kolega :-)))) to je SAMO 100 % ?!! lp
[/quote]
Baš volim kad su ljudi skromni. [thumbsup] [lol]

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close