ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mizeran plus ali je plus

daje nadu….jer i po orkanskom smo jugu glavom na površini

kapetane plovimo li u bonacu ili će valjat još koji dan ??

[smiley]

Prva oluja tek dolazi u 2012. no "kad bi stalno bila bonaca i časne sestre bi navegale" (cit. jedan kolega pomorac iz Slavonije).
U recesijskoj godine svaki plus je dobar, premda sam očekivao + oko 5 milja dolara, što je tu je.
Veseli rezultat hotela Lapad, ti ljudi uredno vraćaju ogromne kredite, zaposlenici su zadovoljni sa plaćama i uvjetima, i još donose vlasniku sitnu dobit, svaka čast.
Vjerujem da će operativni gubitak u pomorstvu u 2012. biti app. 12-15 miljuna dolara, no sigurno će prodati još koji brod prije preuzimanja novogradnji, a izgradnja nove upravne zgrade neće financijski opteretiti ATPL, jer postoji veliki interes fizičkih i pravnih osoba (banke, osiguravatelji etc.) pa sa prodajom neće biti problema.
Cijena dionice u 2012? Po mom skromnom mišljenju stagnacija, teško će up sa ovakvim BDi i negativnim FI kroz 2012., premda je jasno da vrijedi puno, puno više, međutim tržište je uvijek u pravu. [tongue]


Zanimljivo je bilo trgovanje jučer.
Preko 500 komada protrgovano na 320 kn što je niže od zaključne cijene prethodnog dana. Međutim, netko je, odmah nakon toga malom količinom podigao cijenu kupivši po asku što je ujedno i zaključna cijena koja na grafu ostavlja varljiv dojam…slučajno ili neslučajno…

Stvarno si naporan sa silnim neznanjem,stvarno mi nije jasno šta ti radiš na TK,nemaš ni gledalicu a komentiraš transakcije,za tvoj info tih 500 kom bilo je na prodaji u par naloga i neko je kupio sa jednim nalogom
Rađe se ti brini koliko će ti Dukat imati gubitaka radi blokade seljaka

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


@ Isuse,ispričavam se ali jučer sam pritisnuo krivu tipku i umjesto sell pritisnuo buy, nije bilo namjerno sad i ja vidim grešku, eto to ćemo danas ispraviti samo reci gdje želiš cijenu? [undecid]

Ako može opet po 300kn kolega!
Oslobodilo mi se dosta CASH-a a ne znam što će mi? Samo čami u ladici. [thumbsup]

Bull is coming home

posta se samo kad je u crvenom….a kad je zeleno nikom ništa…..

pa eto da vratimo malo zelenila….iako je petak….

http://finance.yahoo.com/quotes/DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI/view/e;_ylt=Al4iwS.VeIsgP4uYuKcYcOoLv7gF;_ylu=X3oDMTEyMm5oNTBiBHBvcwMyBHNlYwN5ZmlUYWJsaXN0BHNsawNyZWFsLXRpbWU-

Mokošica prodana Norvežanima.

IMT?



@ Isuse,ispričavam se ali jučer sam pritisnuo krivu tipku i umjesto sell pritisnuo buy, nije bilo namjerno sad i ja vidim grešku, eto to ćemo danas ispraviti samo reci gdje želiš cijenu? [undecid]

Ako može opet po 300kn kolega!
Oslobodilo mi se dosta CASH-a a ne znam što će mi? Samo čami u ladici. [thumbsup]
[/quote]
Rado, ali danas čuvam unuče i on lupa po kompu, igra igrice a ja imam nekoliko naloga otvoreno, mali lupa po tipkovnici i sad se često dogodi da njegovom zaslugom prođe transakcija. Hebi ga na mlađima svijet ostaje. Zato se nemojte čuditi ako bude čudnih skokova i padova. Ovo je ipak sve samo igra.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


Mokošica prodana Norvežanima.


Ako su postigli dobru cijenu za sad je to najbolja solucija.

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $5286 (DOWN 30)
BPI Average of the T/C routes $7587 (DOWN 200)
BSI Average of the T/C routes $6701 (UP 1)
BHSI Average of the T/C routes $5684 (UP 18)

kupuju skupo,a prodaju jeftino-to je baš dobitna kombinacija..u americi su brodari na zavidnoj razini,zahvaljujući likvidnosti,međutim veliki prometi na dsx npr. ukazuju na to da je rast brodara u americi na samom kraju….ipak atpl je niže nego bi trebala biti,a za to je kriv gospodin rohatinski i banke…

drys odbijanje od 2$ do 3.80$ …nema ovdje goriva za rast…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

danas je netko u 15.45 prodao 51 komad dionica po 323 [lol]
lik je pokusao ostaviti "loš trag"na tehnickoj anal. [yawn]da ova transakcija nije napravljena zakljucna cijena bi bila 336 [tongue]
danas smo bili tik do 340,kupnja je krenula strmovito prema gore u juternim satima,tako da sam uvjeren da idemo sutrapreko 340 [cool]

dan poslje sutra

"Dobit Atlantske pala 33% na 14,2 mil. kuna"

I sad gle apsurda.Pazi DOBIT je pala.Ali Dobit.ATPL posluje pozitivno unatoč šta je kažnjena tzv nepovjerenjem i rušanjem dionice 60 %.Dok pojedine dionice rastu uz "SMANJENJE GUBITKA",mi padamo uz rast- oli ti čiste zarade- od 14,2 mil.kuna.Ne znam za vas ,ali ja vjerujem u ovu dionicu,koja mi je puno puta donesla lijepu lovu,a i opet će SRETNO.

peyo

New Report

Close