ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.dulist.hr/clanak.php?id=17926

Dryships (DRYS)

The very quick drop in freight rates, as represented by the Baltic Dry Index, is one of the big stories of 2012. The Baltic Dry Index is down 58% year-to-date, and the index is based on the prices that shippers charge, so there’s no doubt that this has a deep fundamental impact.

But the euphoria is much stronger than reality. So what did DRYS recently do? It went up, 66%, against a backdrop that, much as in ENER’s sector, will lead to several bankruptcies.

Conclusion

Mass euphoria has hit the market, certainly helped by the successive supportive actions of Central Banks all over the world, leading to many incredible rallies on stocks whose fundamentals do not warrant such happiness. It’s to be expected that such euphoria will lead to a significant correction both in the market, and in the stocks whose movements are not supported by any fundamental improvement.
(…) I believe it would be prudent both for traders and investors to sell the present rally.

http://seekingalpha.com/article/368571-how-euphoric-is-the-market?source=yahoo

mizeran plus ali je plus

daje nadu….jer i po orkanskom smo jugu glavom na površini

kapetane plovimo li u bonacu ili će valjat još koji dan ??

[smiley]

Mene muči pitanje:
Ako Grci bankrotiraju – kako će se to odrazit na njihove brodare i na kraju krajeva na BDI?

ma problem je što grčka neće u bankrot..
ova farsa već postaje presmiješna.
čini se kao da netko dobro zarađuje na ovim up and down tržištima.
brodari bi već mogli u stečaj.

Čitao sam da su 2010 i 2011 radili hrpu narudžbi- brodova, mislim da su oni prvi kandidati za bankrot.
Ali ako oni odu u bankrot – ne vidim kako Grčka može preživjet jer joj je to najvažnija grana industrije uz turizam.

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $5316 (DOWN 19)
BPI Average of the T/C routes $7787 (DOWN 247)
BSI Average of the T/C routes $6700 (DOWN 58)
BHSI Average of the T/C routes $5666 (UP 30)

Ja apsolutno ne virujem da će grci u bankrot…naće se rješenje kakvo takvo…Njemci će sve pokriti radi mira u kući..

Šanse za Grčki(regularni) bankrot su minimalne. Pa svi već znate tko je držaoc Grčkog duga(redim Europske banke + naravno ECB) tj držaoci su kroz depozit njemački, talijanski, Uk štediše i mirovniski fondovi. Ovo njima tako ide u prilog. Sve više sredstava se slijeva u Grčku i sve više su kamate i prinosi.

A euro tone a Njemačka lijepo izvozi:) Svaka im čast na manevru.

Nego, dobro kontruirana šansa za kupnju Grčkih sredstava(vidimo ćemo stav Rusa prema tome).

Ugl, mislim da je to samo fina tema za izgraditi mega inflatorni super senzacionalistički bubble za medije.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Nego jeli netko radi usporedbu pad dobiti – BDI kretanja i vidio korelaciju?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Zanimljivo je bilo trgovanje jučer.
Preko 500 komada protrgovano na 320 kn što je niže od zaključne cijene prethodnog dana. Međutim, netko je, odmah nakon toga malom količinom podigao cijenu kupivši po asku što je ujedno i zaključna cijena koja na grafu ostavlja varljiv dojam…slučajno ili neslučajno…

@ Isuse,ispričavam se ali jučer sam pritisnuo krivu tipku i umjesto sell pritisnuo buy, nije bilo namjerno sad i ja vidim grešku, eto to ćemo danas ispraviti samo reci gdje želiš cijenu? [undecid]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

New Report

Close