ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Brodari u Amera opet luduju u plusu!!!!!

je stvarno koji im je q… po 20% !!! šta su odjednom svi problemi nestali, il to samo do petka 🙂

Ajmo netko pametan što ameri znaju a mi ne znamo?

Tako je ,jer po informacijama pojedinih forumaša-minus.Koji minus,pa da je jedna jedina kuna,u ovakvim vremenima,gdje su vozarine na najnižim mogućim razinama,gdje bjesne ratovi na rutama brodova,kriza u cijelom svijetu,gusarski napadi i sva sranja ovoga svijeta,DOBRO JE.A šta se tiče cijene dionice,pa zar nije već sukladno sa stanjem u svijetu,dovoljno pala.Skoro 40 posto od cijene nakon velikog potopa a koja je tada bila opća katastrofa oko-500 kuna čini mi se.A sad se vrti oko 300,a to joj je i nominalna cijena.
Ovo šta pišem ne znači da govorim da će otići na nekakve cijene koje trenutno nisu prihvatljive ,ali su izgledne i realne,ali ne volim kad se pluje po dionici koja mim je draga,likvidna,i na kojoj sam puno puta uzeo lijepu lovu.A nisam jedini.
A još samo nešta-čim krenu brodari i bauštelci,kreće i cijela burza-do tada kupi i zimski san.
SRETNO SVIM IMAOCIMA ATPL.

peyo

Ameri stvarno podivljali.
Stanoviti NEWL u jednom trenutku bio na +145 %.
Trenutno je na "samo" +100% dnevnog rasta.
http://www.google.com/finance?q=NASDAQ:NEWL#

Tko gubi dobitak, dobija gubitak


Ameri stvarno podivljali.
Stanoviti NEWL u jednom trenutku bio na +145 %.
Trenutno je na "samo" +100% dnevnog rasta.
http://www.google.com/finance?q=NASDAQ:NEWL#

a s druge strane na nasdaqu krv do koljena
http://finance.yahoo.com/indices?e=nasdaq
[rolleyes]

Čuvajte hlače da ne odu i gaće!

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

krrccccc……..eeeee da,,,,nije baš sretna vijest jer ako krene domino efekt biti će sranja i krckanja trupova!Ni blizu da likujem što je "susjedu uginula krava", no ipak brod baš nije dječji plastićni autić pa štancaj jedan za drugim…..

Ovdje mi pada na pamet brodogradnja i naša brodogradilišta koja su još davnih komunističkih godina (bar nije bilo ovoliko gladnih, bez posla, pokradenih….e da…..) slala naše strućnjake da vijetnamce, i kineze uće kako napraviti dobar,solidan brod, imali smo ljude, imamo i danas ali istok nas ubio konkurencijom!Možda ne zadugo u bližoj budućnosti….jer kako se svijet polako okreće od Kine i susjeda u smislu kvalitete, proizvodnje igračaka za djecu, možda će shvatiti da baš i brod s krckavim trupom isto nije zajebancija….naročito ako se pita investitora!Iskreno držim fige našim trupovima u ATPL a ako koji konkurentski krcne…..a bogati neka ga bolje za nas! [pray] [wink]

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

u usa sve crveno a brodari u debelom plusu.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Možda se odlučilo da se preko BDI spašava Grčka:
brodarstvo je najveća grana Grčke industrije
Ili su prosvjednici zapalili svu flotu u lukama (crni humor )

eto tek napisah koje slovce, osvrt na članak "krc-krc" kad naletim na prilično solidnu projekciju/analizu kineskog gospodarstva!Taman po mjeri napisan članak koji dosta toga već poznatoga još jednom lijepo objedinjuje!Netko je dobro ne tako davno jako dobro napisao na ovom forumu, uskoro će dry ship-ovi prevoziti žito, kukuruz, jećam…..naravno ukoliko će i toga uopće dovoljno biti….
mirno more forumaši………. [pray]

hvali more, drž se altantske plovidbe.....


Možda se odlučilo da se preko BDI spašava Grčka

Ne znam može li ovakav BDI spašavati Grčku, ali Ameri su, čini se, p(r)olupali lončiće.

Na brodarskim se temama bave grčkim ekonomsko-političkim pitanjima i najavljuju:

DryShips and Diana Shipping Look to Benefit From Greater Economic Clarity Out of Greece

PersJesus, 14.02.2012. u 22:59
At the start of the week, Greece’s parliament passed a controversial package of austerity measures, demanded by the eurozone and IMF in return for a 130bn-euro ($170bn) bailout to avoid default. The Parliament gave the government the authority to sign a new loan agreement with the foreign lenders and approve a broader arrangement to reduce the amount Greece must repay to its bondholders.

According to a recent report from The New York Times, the new austerity measures include, among others, a 22 percent cut in the benchmark minimum wage and 150,000 government layoffs by 2015.

Pa se bave visokom nezaposlenošću u Grčkoj i time kako je mnogo ljudi zaposleno u njihovim (grčkim) brodarskim kompanijama:
PersJesus, 14.02.2012. u 22:59
With Greece’s unemployment rate well above 20 percent, some experts continue to question the health of the shipping industry. Dimitri Papadimitriou, president of the Levy Economics Institute at Bard College in Annandale-on-Hudson, NY, recently told CNNMoney that "Greece is highly dependent on shipping from an employment perspective. It’s hard to be confident."
Osobno ne vidim kakve veze ima veliki cjenovni rast brodara u USA s nezaposlenošću u Grčkoj tj. s možebitnim "rješenjem" dužničke krize u Grčkoj!? Sada vidim da sam bio u krivu kad sam mislio da je BDI/BPI bitan. Za svjetsko brodarstvo je zapravo bitna – Grčka!!! [lol]

Ovo nije dobar znak. Ne samo za brodare nego i inače, brrrr…

http://hr.seebiz.eu/industrija/thyssenkrupp-tromjesecni-gubitak-nadmasio-ocekivanja/ar-26533/


Nisam još proćita godišnje izvješće….ti brodovi bi tribali biti od prije uračunati…čini mi se da će se moje dionice i dalje kiseliti do boljih dana za brodare…..

Vidjet ćete u FI 028 da su se potraživanja u odnosu na prošlu godinu povećala za 1.241 mil kn – znači nije plačeno, a kad će – to samo oni koji su potpisivali ugovore znaju.

New Report

Close