ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledajući isključivo kao špekulant:

1) ATPL je od nedavno uvršten među 6 najboljih hrvatskih kompanija u CECE MID CAP indeks na Bečkoj burzi. Atpl je druga po redu među hrvatskim kompanijama sa težinskim faktorom od 5,27%, odmah iza Adrisa.
http://www.seebiz.eu/hr/burze/sest-hrvatskih-kompanija-u-cece-mid-cap-indeksu,4248.html

2) Nedavna kupovina od člana uprave cca. 2600 dionica na vlastiti račun, može značiti samo jedno da atpl ima velikih potencijala rasta. Kao član uprave prilikom kupnje mogao je znati i rezultate 4Q, a i očekivajuće rezultate za sljedeću godinu. Sumnjam da bi sad toliko uložio da ne očekuje osjetan rast u 2008 godini.

E sada zaključite da li je atpl kvalitetna dionica i da li je vrijedi imati 🙂


a pogle moj grafek kaj sam mortus išo crtkat nedavno kojeg niko nije ni doživio! [smiley]

Jesi li usporedio ovaj graf s vozarinama?

@ toknezev
ova dva što si spomenuo su pelješac i konavle,vjerojatno.daj objasni zašto to znači 2 manje u 2008-oj?ne kužim.
Oni su s obzirom na godište izamortizirani pa bi trebali plačat samo operativne troškove ili…
i koji je treči mljet ili orsula i ak znaš kad njemu ističe ugovor.Hvala unaprijed na objašnjenju i odgovoru.

Ispravka ne pelješac nego jadran.

Ne mogu ne primjetiti, da je količina iskrcaja na ATPL-u proporcionalna količini pohvala od no-name nickova o istoj.
Zanimljiva korelacija[proud]

danas nam se ne pise dobro, ovo ce zavrsiti danas ko Drys jucer

@ sakai

totalno mi se [censored] za nav danas, on je kao dionica, danas ovolki, sutra možda 10-20-30-50% veći il manji što se tiče vrijednosti brodova

slažem se da drys nije sličan atlantskoj, te kao najreferentniju kompaniju što se tiče poslovanja i nosivosti flote smatram excel maritime koji je također jučer pao nekih 12-13%

atlantsku sam kupovao ispod 1000 kad se znalo da slijede bolji dani u toj industriji, da su naručeni novi brodovi i da se kreće u investicijski ciklus…

a vi kolega, kad me već prozivate? [smiley]

Quo vadis Atlanska danas???

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Quo vadis Atlanska danas???

Priprema terena za mirovince,ovo će biti njima fina poslastica…[proud]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

-5% za dobro jutro, netko lagano brani na 3200, do prije par min nije bilo ni toga

rasprodaja,uh [bye]

Priprema terena za mirovince,ovo će biti njima fina poslastica…[proud]

kolega, jel se ovo i IGH priprema za mirovince??

gogo1:

Quo vadis Atlanska danas???

Priprema terena za mirovince,ovo će biti njima fina poslastica…[proud]

vjerojatno su onda i u americi jučer pripremali teren za mirovnice pa se to odrazilo i kod nas! [rolleyes]

[thumbsup]

al da ne mislim da će za 4 mjeseca situacija valjda bit bolja prodo bi danas to što imam…

New Report

Close