ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 23:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


A što se svi sekirate,jedino ako trebate novce pa morate prodavati.Sve će to doći na svoje.ATPL je dobra firma ali trenutno loša dionica kao i većina ostalih, osim par odabranih koje se brane.Brodarski sektor je ionako ciklički pa svakih 8-9 godina dolazi do pretjerivanja sa cijenom a sve između je pacanje.Tko sada nema živaca čekati bude ostao bez novaca.Ja mislim da je ovo odlična cijena za ulaz,ali kako smo imali priliku za vidjeti bila je to i na 600 kn pa je sada tu gdje je, pa se sada svi nadaju i čekaju da još padne , ne kažem ni da hoće ni da neće,ali kada bude na 800 kn svima će biti dobra.

Kolega je je ne prodajem prije 1300kn! Prije smradedove ostavke je bila 1200kn. [thumbsup]

žorž @ isto tako je atpl bila 2007- 3700kn… ali i 2003- 25kn

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@cruiser
slažem se sa većinom što si napisao, no samo generalno. po čemu je ovo dobra cijena za ulaz? možeš li argumentirati? evo, ja se (uglavnom) slažem s onim što si napisao, ali smatram da je ovo perfektna cijena za izlaz, budući da je očekujem na cijenama 1xy sredinom 2013. godine. da se razumijemo, nikako ne tvrdim da je to njena vrijednost, no burza je gadno oružje. treba znati s njim/njom. poput krvne grupe: ako ti leukociti skoče u 3 dana duplo, ne znači da ćeš brzo umrijeti, niti možeš očekivati sa sigurnošću u sljedećih par dana ponovo povišenje.
problem je kada počneš primijenjivati mehanizme iz drugih polja. tako mi napamet padne i hookov dijagram: savijaš željezo i uvijek se vraća, ali kada ga savineš iznad neke točke, ne vrati se.
zato, recimo, brinem. atlantska može amortizirati troškove i koješta neko vrijeme i to (relativno) bezbolno. ako to potraje dulje nego što je predviđeno, nagrist će supstancu i onda bi mogla kao kula od karata. ipak, smatram da do toga neće…
zato ni mene, kako pišeš, ne brine trenutna vrijednost dionice. to je rezultanta stanja brodarstva i stanja u RH (oba su brojevi manji od 1, pa kad ih množiš dobiješ još manji broj). doći će sve na svoje, definitivno. vjerujem u dionicu i zato sam u njoj. istina, ne skoro, ali meni se ne žuri…


žorž @ isto tako je atpl bila 2007- 3700kn… ali i 2003- 25kn

zar smatraš da bi mogla na tako sramotne razine opet doći!

inverter nisam bio na burzi 2003 ali molim te reci mi koliki je onda bio bvsp od atpl
kolika je bila aktiva i prihodi

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


ne kažem ni da hoće ni da neće,ali kada bude na 800 kn svima će biti dobra.

Meni prije 1100 kn ni da hoću ne može biti dobra …

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA



žorž @ isto tako je atpl bila 2007- 3700kn… ali i 2003- 25kn

zar smatraš da bi mogla na tako sramotne razine opet doći!

inverter nisam bio na burzi 2003 ali molim te reci mi koliki je onda bio bvsp od atpl
kolika je bila aktiva i prihodi
[/quote]
a gdje ja to navodim da ce doc na te razine ??????? [undecid] napisao sam kolegi na isti nacin kako on vrednuje dionicu,pa da uzme sve u obzir

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



@cruiser

slažem se sa većinom što si napisao, no samo generalno. po čemu je ovo dobra cijena za ulaz? možeš li argumentirati? evo, ja se (uglavnom) slažem s onim što si napisao, ali smatram da je ovo perfektna cijena za izlaz, budući da je očekujem na cijenama 1xy sredinom 2013. godine. da se razumijemo, nikako ne tvrdim da je to njena vrijednost, no burza je gadno oružje. treba znati s njim/njom. poput krvne grupe: ako ti leukociti skoče u 3 dana duplo, ne znači da ćeš brzo umrijeti, niti možeš očekivati sa sigurnošću u sljedećih par dana ponovo povišenje.
problem je kada počneš primijenjivati mehanizme iz drugih polja. tako mi napamet padne i hookov dijagram: savijaš željezo i uvijek se vraća, ali kada ga savineš iznad neke točke, ne vrati se.
zato, recimo, brinem. atlantska može amortizirati troškove i koješta neko vrijeme i to (relativno) bezbolno. ako to potraje dulje nego što je predviđeno, nagrist će supstancu i onda bi mogla kao kula od karata. ipak, smatram da do toga neće…
zato ni mene, kako pišeš, ne brine trenutna vrijednost dionice. to je rezultanta stanja brodarstva i stanja u RH (oba su brojevi manji od 1, pa kad ih množiš dobiješ još manji broj). doći će sve na svoje, definitivno. vjerujem u dionicu i zato sam u njoj. istina, ne skoro, ali meni se ne žuri…

ups, lapsus… grupe=slike
🙂

a ništa se nije čuditi n kolega inverter ,wve je moguće na zse nažalost

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

DRYS last trade 2,31 USD. 52wk Range: 1.75 – 6.44
ATLPL last trade 375 Kn. 52wk Range: 375 – 814

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


DRYS last trade 2,31 USD. 52wk Range: 1.75 – 6.44
ATLPL last trade 375 Kn. 52wk Range: 375 – 814

A vozarine na istoj razini od početka godine,kod nas je izgleda postalo pravilo kupi jeftino prodaj još jeftinije,ne samo na ovoj već na većini dionica

Average Charter Earnings – Panamax
04.01.2011 BPI Average of the T/C routes $14312
22.11.2011 BPI Average of the T/C routes $14768

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Vidim ja da cijena ove dionice teži ka nuli… 😀


Vidim ja da cijena ove dionice teži ka nuli… 😀

Utjeha je što je to ipak asimptotski 🙂

New Report

Close