ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 04:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Gotovo sva društva imaju Odluke o kupnji dionica / pa i ATPL/…ne vidim razloga da ih ne kupuju…
Odluke izglasavaju većinom na Skupštini. Zna se tko ima većinu dionica .
KOme odgovara niska cijena.

E vidiš, ja ne vidim razloga zašto bi je kupovali. Imaju dopuštenje da mogu kupiti, ne obvezu.

Buy When There's Blood In The Streets

BPI


Gotovo sva društva imaju Odluke o kupnji dionica / pa i ATPL/…ne vidim razloga da ih ne kupuju…
KOme odgovara niska cijena.

Dobro pitanje. Nažalost, odgovor je Upravi i NO, te svima što povećavaju vlasnički portfelj. U suprotnom Uprava bi sa cca. 5-10 miljuna dolara kupnje bez problema podigla dionicu kako želi, ali to će napraviti mirovinci kad se odluče nešto zaraditi. Npr. kupovali su Mercator po prosjeku od 160 (AZ 5,5%) i sad će to lijepo iskrcati Todi na sreću svih umirovljenika za 221 eur po dionici. [thumbsup]

i ovo je jedna od dionica koja vrijedi manje od imovine…

bdi u + 2.445% 🙂

@Craig, kolega nikome se na ovom forumu ne žuri kao vama, a tek ste došli i imate ulaz na 460 kuna. Bogatstvo se stječe strpljivim radom i mukotrpnim odricanjem, navegavanje je kruh sa sedam kora. Tek ste se ukrcali i vi bi odma za kapetana, a ja jadan kormilar cijeli život. I što kad se obogatite, ostatak života će te provesti u strahu da to bogatstvo ne izgubite.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Ja sam uložio u respektabilnu hrvatsku brodarsku tvrtku koja je preživjela sve hrvatske dobro nam poznate pretvorbe i privatizacije.
I još uvijek smatram da je ulaz u atlp dobro ulaganje koje će se kroz 3-4 godine višestruko oplodit…
Pa ja sam proda sav HT da bi došao ovdje a i sami znate tko ulaže u ht – onaj tko igra na sigurnu kartu…
Ja vjerujem da imam dobar špil karata u rukama – a to što se veselim rasttu bdi nemojte mi osuđivat
Ne bojte se neću Vam rušiti cijenu prije 1300 kn 🙂

čini se da se počela gubiti vjera u ovu dionicu. na 398 kn 75k kn prometa… daleko manje nego je bio promet na 450, ne tako davno.
jesmo li sličan scenario već vidjeli na nekoj dionici?


…jesmo li sličan scenario već vidjeli na nekoj dionici?

Mislim da je osim HT-a, svaka dionica na našem tržištu doživjela istu sudbinu u ovoj godini!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Capesize 3162(UP 169)
Panamax 1761(DOWN 9)
Supramax 1329 (DOWN 7)
Handysize 683(DOWN 11)

Pali smo 1500 dolara po danu.

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $27197 (UP 1650)
BPI Average of the T/C routes $14078 (DOWN 75)
BSI Average of the T/C routes $13894 (DOWN 79)
BHSI Average of the T/C routes $9696 (DOWN 152)

Pozdrav ekipa,

zapela mi je za oko dionica Genco shipping (GNK) – NYSE, radi se o brodaru koji se u zadnjih 3 mjeseca udvostručio a i danas raste preko 6%. Ako netko prati situaciju vanka i ima neka saznanja neka bude dobar i kaže koju pametnu. Ne pratim baš brodare inače…ali ovo golica 🙂

Novac je kisik burze!

New Report

Close