ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Uz ovakav dnevni promet mora propasti još jedan dio brokeraja. Pa ovo brokerajima nije dovoljno ni za platiti grijanje.

Točno. Npr., Partner banka zatvara svoj odjel za trgovanje i skrbništvo. Tko će o(p)stati?


Štoviše, ako kompanija ima višak sredstava, kupnja vlastitih dionica može biti jedna od sigurnijih investicija.

S obzirom na to da su vozarine nisko, da se ne zna hoće li i koliko će dosadašnji i novi brodovi Atlantske plovidbe zarađivati sljedeće godine, ili će možda čak stvarati manje ili veće gubitke (?), i da su buduće vozarine za sada teško predvidive, smatram da si ATPLtrenutačno ne može priuštiti takav "višak stredstava" jer mora biti na oprezu.

Razumijem pojedince koji u nedostatku prometa i uslijed pada cijene prizivaju kupnju vlastitih dionica, ali privatni interesi su jedno, a poslovni drugo. Barem bi tako trebalo biti.


Vrijeme je da prestanemo opravdavati Upravu i da ih bojkotiramo i na ovom Forumu.
Nesposobni su za držati sve pod kontrolom. Baš ih briga za cijenu !!!

Sjetim se jedne firme od prije jedno desetak godina čija je uprava radila upravo suprotno i kojoj je cijena dionice bila osnovna stvar oko koje su se bavili. Firma se zvala Enron.

Buy When There's Blood In The Streets



Reisman,
Bolje je keš koristiti u neke nove i profitabilne projekte, ali ne mislim pri tom na kupnju vlastitih dionica, bar ne sada u ovom trenutku!

Pazi, osobno podržavam npr. ulaganja u marine Slano i Gruž, dakle investicije od cca. 25 miljuna eura, međutim držim da je bolje kupovati vlastite dionice na ovim razinama iz više razloga. Na period od 3-5 godina na dionicama bi zaradili puno više nego ulaganjem u luke posebne namjene. Ne podržavam poslovnu filozofiju nekih grčkih brodara koji su u peaku prodali flotu, dio novaca uložili u druge sektore i čekaju sa kešom najavu nove konjukture da se vrate na shipping market, no financijski besprijekoran potez. [thumbsup]
[/quote]
Nije mi jasno, kako vi ovdje koji se bavite ulaganjem u dionice ne razumijete da je to preveliki rizik, a koliki je, sami ste se uvjerili u proteklih nekoliko godina! Tko kaže da bi zaradili, gdje je tu garancija?

Zamislite da ste vi uprava ATPL, pa sa takvim razmišljanjem bi vi do sada već nekoliko puta kupovali dionice, jer bi mislili da je to dno. Jer, nitko od vas ovdje mi ne može reći da bi čekao baš ovu cijenu gdje je ATPL sada! Pa bi tako počeli kupovati na 1.500 kn, pa bi nastavili na 1.000 kn, jer Bože moj rekli bi, ne može to niže nikako, pa bi opet kupovali na 500 jer je to ono dno svih dna, pa bi onda opet… I tako bi spržili sav keš, a ne samo da bi ga potrošili i postali nelikvidni, već bi i popušili više od 70% na taj način. Kužite, zar ne!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Inače svima koji govore o kupovanju vlastitih dionica preporučam da pročitaju malo Zakon o trgovačkim društvima, pogotovo čl. 233, čisto da se zna pod kojim uvjetima se mogu steći…

Buy When There's Blood In The Streets


/edited/

Nije mi jasno, kako vi ovdje koji se bavite ulaganjem u dionice ne razumijete da je to preveliki rizik, a koliki je, sami ste se uvjerili u proteklih nekoliko godina! Tko kaže da bi zaradili, gdje je tu garancija?

Zamislite da ste vi uprava ATPL, pa sa takvim razmišljanjem bi vi do sada već nekoliko puta kupovali dionice, jer bi mislili da je to dno. Jer, nitko od vas ovdje mi ne može reći da bi čekao baš ovu cijenu gdje je ATPL sada! Pa bi tako počeli kupovati na 1.500 kn, pa bi nastavili na 1.000 kn, jer Bože moj rekli bi, ne može to niže nikako, pa bi opet kupovali na 500 jer je to ono dno svih dna, pa bi onda opet… I tako bi spržili sav keš, a ne samo da bi ga potrošili i postali nelikvidni, već bi i popušili više od 70% na taj način. Kužite, zar ne!?

Kako tko.. oni koji ne kuže se čude i smatraju da je dionica prenisko. Pa se naviknu na njenu cijenu nakon nekog vremena, pa kad nastavi padati opet se čude da je prenisko dok se opet ne naviknu i tako u spirali prema dolje do jednog lijepog dana kada krene napokon prema gore..

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $25547 (UP 2089)
BPI Average of the T/C routes $14153 (DOWN 134)
BSI Average of the T/C routes $13973 (DOWN 255)
BHSI Average of the T/C routes $9848 (DOWN 167)


Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $25547 (UP 2089)
BPI Average of the T/C routes $14153 (DOWN 134)
BSI Average of the T/C routes $13973 (DOWN 255)
BHSI Average of the T/C routes $9848 (DOWN 167)

predugo su vozarine niske a i cjena dionica preko 30 dana na ovim razinama ja se bojim da će tu biti još diskonta na bar 299 kuna

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



/edited/

Nije mi jasno, kako vi ovdje koji se bavite ulaganjem u dionice ne razumijete da je to preveliki rizik, a koliki je, sami ste se uvjerili u proteklih nekoliko godina! Tko kaže da bi zaradili, gdje je tu garancija?

Zamislite da ste vi uprava ATPL, pa sa takvim razmišljanjem bi vi do sada već nekoliko puta kupovali dionice, jer bi mislili da je to dno. Jer, nitko od vas ovdje mi ne može reći da bi čekao baš ovu cijenu gdje je ATPL sada! Pa bi tako počeli kupovati na 1.500 kn, pa bi nastavili na 1.000 kn, jer Bože moj rekli bi, ne može to niže nikako, pa bi opet kupovali na 500 jer je to ono dno svih dna, pa bi onda opet… I tako bi spržili sav keš, a ne samo da bi ga potrošili i postali nelikvidni, već bi i popušili više od 70% na taj način. Kužite, zar ne!?

Kako tko.. oni koji ne kuže se čude i smatraju da je dionica prenisko. Pa se naviknu na njenu cijenu nakon nekog vremena, pa kad nastavi padati opet se čude da je prenisko dok se opet ne naviknu i tako u spirali prema dolje do jednog lijepog dana kada krene napokon prema gore..
[/quote]

baš me interesira garnitura foruma očišćena od starosjedilaca, kada dionica bude na još nižim granama dulje vrijeme, pa kad navale s komentarima tipa "pocijenjena dijonica, vrijedi barem 300 kn. Ja sam dugoroćni ulagać i očekujem skok od barem 50% u slijedeće dvije godine kace oporave vozarine"

Svi znamo npr. koliko ovi pojedinci iz top ten imaju dionica, koliko im imaju žene djeca i sl. zna li netko koliko dionica ima novi CEO?

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Gotovo sva društva imaju Odluke o kupnji dionica / pa i ATPL/…ne vidim razloga da ih ne kupuju…
Odluke izglasavaju većinom na Skupštini. Zna se tko ima većinu dionica .
KOme odgovara niska cijena.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Gotovo sva društva imaju Odluke o kupnji dionica / pa i ATPL/…ne vidim razloga da ih ne kupuju…
Odluke izglasavaju većinom na Skupštini. Zna se tko ima većinu dionica .
KOme odgovara niska cijena.

Kolegice prije par dana sam rekao da ovu dionicu sada mogu kupovati, studenti, penzioneri i svi oni koji mogu uštedjeti tisuću kuna mjesečno. Time se stvara promet koji odgovara brokerajima, ali prema priloženom kod nas ljudi ne vole kupovati jeftine stvari. Veli mi susjeda, kad malom kupim NIKE znam da to nekaj vrijedi i ne buju ga u razredu šikanirali. Tko će vam kupiti sada Atlansku na 400 kuna a vrijedila je 3800? Jedino netko tko se time neće pohvaliti i to će skrivati ko zmija noge.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

New Report

Close